Pojemniki biodegradowalne z trzciny

Pojemniki biodegradowalne z trzciny to ekologiczne rozwiązanie dla branży gastronomicznej. Surowiec do produkcji naczyń jest bowiem produktem odpadowym, powstałym w wyniku powstawania innych elementów wykorzystywanych na co dzień. Dzięki temu dochodzi do zmniejszenia ilości odpadów oraz ilości materiałów potrzebnych do produkcji pierwotnej.

29 produktów.

Trzcina cukrowa – mnóstwo korzyści

Trzcina cukrowa nie potrzebuje specjalnych warunków do wzrostu, wystarczy jej tylko temperatura powyżej 30°C. Wykorzystywana jest głównie do produkcji cukru. Ze względu na to, iż trzcina cukrowa jest dość szybko rosnącym zasobem, nie ma obaw o to, że bardzo szybko jej zabraknie. Do niedawna po wyciśnięciu soku, szypułka trzciny cukrowej była wyrzucona, natomiast na dzień dzisiejszy jest wykorzystywana do tworzenia biodegradowalnych pojemników. Tego typu naczynia rozkładają się w kompostowniku przez około 40 – 60 dni.

Wytwarzanie naczyń z trzciny cukrowej

Włókna trzciny cukrowej poddaje się miażdżeniu, mieleniu oraz oczyszczaniu za pomocą wody, a następnie z tak uzyskanego materiału, wytłacza się różnego rodzaju formy. W końcowym etapie, naczynia poddaje się sterylizacji oraz dokładnej kontroli jakości.

Pojemniki z trzciny cukrowej

Nasze pojemniki posiadają atesty stosowane w gastronomii, dzięki czemu mogą mieć bezpośredni kontakt z żywnością. Ponadto różne kształty oraz rozmiary powodują, że każdy klient znajdzie towar pasujący do jego potrzeb. Pojemniki z trzciny cukrowej są w 100% biodegradowalne oraz kompostowalne. Produkty te nie przepuszczają tłuszczu oraz innych płynnych substancji. Ponadto są bardzo estetyczne, sztywne oraz  wygodne w użyciu. Pojemniki z trzciny cukrowej są również odporne na wysokie oraz niskie temperatury, dzięki czemu mogą zastąpić klasyczne naczynia ceramiczne. Polecane są szczególnie dla firm, które prowadzą ekologiczną politykę firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. W razie pytań nasi doświadczeni pracownicy odpowiedzą na wszystkie pytania oraz rozwieją wszelkie wątpliwości.