Otwarcie grillowego sezonu

Nasz klimat pozwala na prawdziwe rozpoczęcie sezonu grillowego zazwyczaj na majówkę. Długi, słoneczny weekend zachęca nas do zaproszenia rodziny i przyjaciół oraz wspólnego spędzania czasu. Na imprezy poza domem często zapraszamy wiele osób, dlatego niektórym trudno jest przygotować tak dużą zastawę stołową, taką jak kubki, talerze i sztućce. Z pomocą przychodzą nam naczynia jednorazowe, które idealnie nadają się na takie okazje.

Przygotowywanie grilla

Na początek musimy przygotować grill. Zacznijmy od wyczyszczenia kratki, która z pewnością po całej zimie może być zakurzona. Sprawdźmy także sztućce grillowe czy nadają się jeszcze do użytku czy należy raczej wymienić je na nowe. Poza tym już wcześniej powinniśmy pomyśleć o brykiecie lub węglu drzewnym oraz rozpałce. Dzięki temu wszystko będzie przygotowane na przyjście gości.

Do zdrowego grillowania warto zaopatrzyć się w tacki aluminiowe. W zależności od posiadanego grilla możemy wybrać tackę okrągłą lub prostokątną. Na takiej tacce możemy grillować zarówno mięso jak i warzywa. Ich dodatkową zaletą jest możliwość ułożenia małych kawałków mięsa, wąskich kiełbasek czy drobnych warzyw bez obaw o ich wpadnięcie do rozżarzonego węgla.

Przed rozpoczęciem zabawy możemy też przygotować zawczasu jedzenie. Już kilka godzin wcześniej możemy zamarynować mięso i zrobić świeże sałatki oraz sosy. Ulubionym przysmakiem są warzywno-mięsne szaszłyki, które możemy przygotować za pomocą specjalnych, długich patyczków. Patyczki do szaszłyków wykonane są z drewna, dzięki czemu są bezpieczne i nie uwalniają żadnych szkodliwych substancji podczas pieczenia. Dla łatwiejszego nabijania składników możemy je wcześniej natrzeć olejem.

Będąc dobrymi gospodarzami nie możemy zapomnieć o serwetkach dla gości. Serwując sosy i tłuste potrawy będą one niezbędne. Serwetki papierowe mogą być dobrane do okazji, szczególnie jeśli jest to impreza urodzinowa lub po prostu możemy kupić te w ulubionym kolorze.

Talerzyki i kubeczki

Najwygodniej zaopatrzyć się w jednorazowe  talerzyki oraz kubeczki, których wystarczy dla wszystkich. Dodatkowo kolejnym ogromnym plusem jest możliwość wyrzucenia zużytych naczyń, dzięki czemu nie musimy po imprezie sprzątać i zmywać zabrudzonych talerzy, co zazwyczaj nie należy do przyjemności, szczególnie po kilku godzinach zabawy. Najczęściej wybierane na imprezy plenerowe są talerzyki papierowe, dostępne w okrągłym kształcie lub klasycznie w formie tacek. Są niezwykle wygodne, lekkie i wytrzymałe. Ich niska cena pozwala na zakup dużego zapasu i umożliwienie częstego wymiany talerzyka, co jest istotne przy serwowaniu różnych potraw.

Do talerzyków polecamy ekologiczne sztućce drewniane, które pozwolą komfortowo i bezpiecznie zjeść nawet bardzo gorący posiłek bez obaw o jego uszkodzenie, tak jak może to nastąpić w przypadku plastikowych widelczyków.

W zależności co szykujemy do picia, warto wybrać odpowiednie kubeczki. Najbardziej uniwersalne są białe lub przezroczyste kubki plastikowe, które sprawdzą się do soków, wody, a także napojów gazowanych. Jeśli planujemy imprezę z alkoholem z powodzeniem możemy dobrać plastikowe kufle do piwa, kieliszki do wina i wódki, a także wysokie szklanki do drinków.

Najważniejsze w pysznej zabawie jest oczywiście dobry humor i doborowe towarzystwo, dzięki którym każda impreza będzie udana i mile zapamiętana.