Dlaczego warto posiadać opakowania do zgrzewu

Zgrzewanie jest świetną formą zabezpieczenia jedzenia zarówno do transportu jak i przechowywania. Specjalne opakowania do zgrzewu pozwalają na wygodne, szybkie i skuteczne zamknięcie pudełka. Jest to szczególnie przydatne szczególnie przy płynnych potrawach, takich zupy czy sosy, które często wylewają się z opakowania tworząc nieefektywne plamy. Tak właściwie nie ma bardziej ekonomicznego i skutecznego zamknięcia zup do transportu niż zgrzewanie. A co więcej, rozwiązanie takie jest niezwykle estetyczne i przyjazne w odbiorze.

Efektownie i schludnie zapakowane jedzenie jest również korzystne dla właścicieli gastronomii. Zadowolony klient zawsze wraca, a dodatkowo, poleci restaurację innym, a to jest najlepsza reklama.

Dla kogo opakowania do zgrzewu?

Opakowania do zgrzewu zostały stworzone z myślą o bezpiecznym dowozie dań zamawianych na wynos. Mocny zgrzew zapewnia, że jedzenie, również to płynne, nie wyleje się i nie wypadnie z pojemnika. Szczelne zamknięcie na dłużej też utrzymuje odpowiednią temperaturę. Dodatkowo pojemniki zgrzewane są na płasko, więc można układać je jeden na drugim bez obaw o zgniecenie czy rozerwanie folii. To także zwiększa pewność, że jedzenie dojedzie do klienta bez uszczerbku. Ładnie ułożone pojemniki są też miłym akcentem przy odbiorze.

Z pojemników zgrzewanych korzystają równie chętnie firmy z cateringiem dietetycznym. Dzięki dużemu wyborowi rozmiarów i możliwości wybrania pojemników dwu lub trójdzielnych, można zapakować do nich posiłki na cały dzień. Co więcej, pojemniki plastikowe można podgrzewać w mikrofalówce, co zdecydowanie wpływa na ich korzyść. Posiłki na cały dzień można zapakować do jednej torby i przekazać klientowi. Płaskie dno i wieko sprawiają, że pojemniki nie zsuwają się z siebie, nie ma więc obaw, że jakieś opakowanie przewróci się na bok, przez co jedzenie wygląda estetycznie i apetycznie. Ciekawym udogodnieniem dla klientów są specjalne inserty wkładane do pojemników trójdzielnych w miejsce na surówkę. Pozwala on wygodnie wyjąć warzywa przed podgrzewaniem jedzenia w mikrofalówce.

Opakowania do zgrzewu coraz częściej wykorzystują także restauracje i lokale gastronomiczne. Do pojemników można zapakować resztki niedojedzonego obiadu na życzenie gości. Zgrzewarki można użyć też do pakowania warzyw, mięsa, ryb i przygotowanych wcześniej dań. Zapakowane jedzenie łatwo się przechowuje, nie wydziela zapachu i nie przejmuje aromatu innych potraw. Hermetyczne zamknięcie zwiększa ich żywotność i pozwala na dłużej zachować apetyczny wygląd. Dodatkowo jedzenie nie wysycha, a warzywa i owoce nie tracą jędrności.

Rodzaje opakowań do zgrzewu

Obecnie opakowania do zgrzewu wykonywane są z dwóch materiałów: plastiku i pulpy trzciny cukrowej. Najbardziej popularne są pojemniki z czarnego, wzmacnianego plastiku, który wygląda niezwykle estetycznie i jest łatwo dostępny.

Czarne opakowania do zgrzewu są bardzo wytrzymałe i eleganckie. Występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu można dopasować je do każdego posiłku. Oprócz pojemników klasycznych, można zaopatrzyć się w pojemniki dwu i trójdzielne, które najlepiej sprawdzają się do dań obiadowych. Dzięki nim zapakowanie obiadu nie będzie sprawiać trudności, a sam posiłek będzie prezentował się niezwykle apetycznie. Poszczególne składniki nie będą się mieszać, co pozwoli zachować odpowiedni smak i wygląd obiadu. Plastikowe opakowania do zgrzewu jako jedne z niewielu są również w formie misek do zupy i sosów, a te produkty są najtrudniejsze w transporcie. Na szczęście po zgrzewaniu są nieprzepuszczalne i nawet przypadkowe przewrócenie fleczarki z zupą nie pozwoli na wylanie się zawartości.

Plastikowe pojemniki dostępne są również w wersji bezbarwnej, żebrowanej. Te sprawdzą się bardziej do zimnych dań, takich jak sałatki. Świetnie nadają się też do przechowywania świeżych produktów w lodówce czy zamrażalniku. Są również uniwersalne, ponieważ zamiast zgrzewania, można zastosować do nich pasujące wieczka, jednak nie zapewnią one aż tak doskonałej szczelności.

Kolejnym produktem są ekologiczne i biodegradowalne opakowania do zgrzewania wyprodukowane z pulpy trzciny cukrowej. Te, podobnie jak czarne pudełka plastikowe można kupić w wersji jedno, dwu i trójdzielnej. Pojemniki z pulpy wytwarzane są z resztek po zbiorach trzciny cukrowej, dzięki czemu są produkowane przez szkód dla środowiska. A nawet więcej – pozwalają na wykorzystanie całej rośliny, dzięki czemu nic się nie marnuje. Pojemniki są trwałe, lekkie i estetyczne. Są też dość sztywne, co pozwala ja jedzenie obiadu prosto z pojemnika. Można podgrzewać je także w kuchence mikrofalowej, co jeszcze bardziej zwiększa ich wygodę stosowania.

Jak to właściwie działa?

Niestety opakowania do zgrzewu nie są samowystarczalne. Do zgrzewania potrzebna jest odpowiednia maszyna nazywana zgrzewarką oraz wybrana folia. Również opakowania do zgrzewu muszą być do tego dostosowane, ponieważ nie każdy pojemnik nadaje do takiego pakowania.

Zgrzewarka jest w stanie szybko i całkowicie szczelnie zamknąć opakowanie folią za pomocą ciepła. Dzięki temu jedzenie jest zamknięte hermetycznie, nie wydziela zapachów i nie wypadnie z pojemnika. Zgrzewarka obsługuje każde opakowanie do zgrzewu, niezależnie od ich pojemności, wielkości czy wysokości. Pakowanie trwa dosłownie kilka sekund, a obsługa maszyny nie wymaga specjalnych umiejętności czy siły.

Do zgrzewarki należy dokupić odpowiednią folię, którą będziemy zgrzewać pojemniki. Dla wygody i zróżnicowanych potrzeb w gastronomii, można kupić różne rodzaje folii. Można wybrać grubość folii, która ma różną odporność na pęknięcia czy rozerwania. Dodatkowo są folie ze specjalnymi warstwami ułatwiającymi ich odrywanie od pojemników czy zapobiegające parowaniu. Tak naprawdę każda folia, która dostępna jest w naszym sklepie spełnia oczekiwania zarówno klientów jak i właścicieli lokali gastronomicznych. Wszystkie są wytrzymałe i kompatybilne ze zgrzewarkami.
Zgrzewarka do tacek RK-1900 tak samo jak zgrzewarka ręczna AG02e zajmuje niewiele miejsca i jest już wypróbowana przez wielu naszych klientów. Są niezwykle zadowoleni z jakości zgrzewu i wydajności sprzętu. Dzięki możliwości zmiany matrycy można zgrzewać różne rodzaje opakowań.