Filtruj

Rękawice lateksowe

Obecnie jednorazowe rękawice lateksowe są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach oraz dziedzinach. To niezbędny element podczas wykonywania czynności, w których liczy się zachowanie higieny na najwyższym poziomie. Są często wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych i lekarskich. To dobre rozwiązanie również podczas domowych zajęć – sprzątania i prac ogrodowych. Ich kolejnym atutem jest to, że skutecznie chronią dłonie nie tylko przed wszelkimi zabrudzeniami, ale również przed mikroorganizmami takimi jak bakterie, wirusy oraz grzyby. Te atuty sprawiają, że idealnie sprawdzają się jako rękawice diagnostyczne czy też medyczne – są one niezbędne w każdym gabinecie.

11 produktów.

Szerokie zastosowanie rękawic lateksowych

Chronią delikatną skórę dłoni przed podrażnieniami spowodowanymi korzystaniem z silnym środków czyszczących. W naszej opinii rękawice lateksowe to nieodłączny atrybut każdej perfekcyjnej pani domu, która chce zachować swój dom w nienagannej czystości, a jednocześnie dba o piękny wygląd dłoni.

Rękawice lateksowe dobrze jest również posiadać w swojej domowej apteczce – to pewność, że podczas nakładania opatrunku żadne bakterie nie przenikną do wnętrza organizmu. Oferowany przez nas produkt ma szerokie zastosowanie i warto mieć go zawsze pod ręką na nieoczekiwane sytuacje. To doskonałe zabezpieczenie przed wirusami i innymi pasożytami, które są widoczne jedynie pod mikroskopem.

Rękawice lateksowe – praktyczne i niezawodne w każdej sytuacji

Nasze rękawice zapewniają bezpieczeństwo podczas sprzątania i prac ogrodowych. Chronią skórę rąk, która jest bardzo delikatna. Działanie detergentów ma za zadanie wyeliminować wszelkie bakterie i dokładnie wyczyścić daną powierzchnię, jednak bez odpowiedniego zabezpieczenia, silnie działające substancje dostają się również do naszych dłoni, które po sprzątaniu stają się suche i popękane. Wybór naszych produktów skutecznie ochroni skórę przed tymi konsekwencjami.

Rękawice lateksowe do użytku profesjonalnego

Bezpieczeństwo i higiena pracy w wielu branżach wymaga stosowania jednorazowych rękawic, które chronią zarówno skórę, jak i cały organizm. W przypadku zawodów takich jak pielęgniarka czy kosmetyczka, zastosowanie rękawiczek lateksowych jest korzystne dla obu stron – także dla pacjentów.

Rękawice lateksowe posiadają bardzo wiele zalet, które pomagają w codziennej pracy. Przede wszystkim są wytrzymałe, odporne na rozerwania i pęknięcia. Dzięki temu zapewniają bezpieczeństwo i należytą ochronę szczególnie w trudnych warunkach.

Bardzo ważną zaletą jest dobre przyleganie lateksu do dłoni, dzięki czemu nawet precyzyjna praca może być wykonana bez problemu. Manipulowanie rękami w rękawiczkach lateksowych właściwie nie wpływa na jakość pracy. Tak samo jak na moc chwytną czy swobodę ruchu.

Rękawiczki lateksowe są również wygodne. Można je nosić przez kilka godzin dziennie bez żadnego dyskomfortu.


Zastosowanie rękawic lateksowych w wybranych zawodach

Rękawice jednorazowe są codziennie wykorzystywane w placków medycznych: szpitalach, przychodniach i laboratoriach. Rękawice lateksowe stanowią barierę ochronną, która minimalizuje ryzyko przeniesienia patogenów między pacjentem a personelem medycznym. Chronią ręce przed kontaktem z różnymi płynami, krwią, wydzielinami i innymi potencjalnie zakaźnymi substancjami.

Rękawice lateksowe są także niezbędne w pracy z materiałami chemicznymi. Rękawice lateksowe stanowią barierę ochronną dla skóry w kontakcie z różnymi chemikaliami. Chronią dłonie przed drażniącymi, żrącymi, toksycznymi lub inaczej niebezpiecznymi substancjami chemicznymi, które mogą być obecne podczas eksperymentów chemicznych i prac naukowych.Gabinety kosmetyczne, fryzjerskie i inne punkty oferujące zabiegi upiększające również często stosują rękawiczki jednorazowe w ochronie swojego zdrowia oraz zdrowia pacjentek bądź klientek. Zapewniają wysoką higienę pracy i pozwalają efektownie pracować.

Rękawice lateksowe do użytku codziennego

Coraz częściej rękawiczki jednorazowe używane są przy codziennych obowiązkach. Szczególnie praktyczne są przy sprzątaniu, szczególnie podczas stosowania środków drażniących, odkamieniaczy czy odtłuszczaczy, które mogą negatywnie wpłynąć na stan i wygląd skóry. Długi kontakt z wodą również nie jest wskazany, dlatego warto używać rękawiczek nawet podczas zmywania naczyń.

Rękawiczki lateksowe są również bezpieczne w kontakcie z żywnością, dlatego warto zakładać je przy obieraniu buraków i innych, barwiących skórę warzyw i wiśni czy orzechów. Dzięki temu nie trzeba potem bezskutecznie szorować rąk czy martwić się o ich wygląd.

Dodatkowo przydadzą się także w pracach przydomowych, szczególnie w ogródku. Dzięki rękawiczkom dłonie i paznokcie pozostaną czyste nawet po kilkugodzinnym pieleniu grządek.