FOLIA 25 produktów

Współcześnie folia to, obok opakowań kartonowych, podstawowy artykuł w branży opakowań. Posiadamy kilka rodzajów folii, które przeznaczone są do różnych celów. Począwszy od folii aluminiowej, która znana jest wszystkim z każdego gospodarstwa domowego. To właśnie folia aluminiowa doskonale nadaje się do pakowania kanapek, to owijania różnych produktów spożywczych przed włożeniem ich do lodówki, aby nie utraciły świeżości. Świetnie sprawdza się w gotowaniu i pieczeniu. Wiele osób chętnie używa folii aluminiowej do przykrywania naczyń żaroodpornych w trakcie pieczenia w piekarniku, lub wyściela folią aluminiową spód i brzegi brytwanki, piecząć ciasto. Folia aluminiowa ma tę zaletę, że można łatwo ją podziurkować, dzięki czemu poprawimy obieg gorącego powietrza, które dostaje się bezpośrednio do przyrządzanej potrawy. I w końcu, któż nie jadł ziemniaków zawiniętych w folię aluminiową i zasypanych w popiele!? Prawdziwy przysmak i punkt obowiązkowy każdego ogniska czy grilla. Warto pamiętać, że folia aluminiowa posiada dwie warstywy o różnych właściwościach cieplnych. Jedna warstwa folii doskonale odbija promienie, a druga przewodzi je na drugą stronę arkusza.

Chyba każdy też zna folię pęcherzykową. Jest to obecnie jeden z najczęstszych materiałów używanych do zabezpieczania delikatnych przesyłek. Świetnie spełnia swoją rolę zarówno, gdy chroniony towar jest nią owinięty, jak również folia bąbelkowa nadaj się jako bezpieczny wypełniacz pustej przestrzeni w kartonach. Dzięki temu, zapakowany przedmiot nie przemieszcza się wewnątrz opakowania kartonowego i jest przez to bezpieczniejszy. Nasza oferta folii pęcherzykowej jest skierowana przede wszystkim do firm. Sprzedajemy bowiem folię pecherzykową w rolkach, które mieszczą 100 mb folii o różnej szerokości. Jest to więc folia przeznaczona dla przemysłu. Zaopatrują się w nią firmy produkujące okna, parapety, meble, elektronikę i inne przedmioty wymagające dobrego zabezpieczenia przed wstrząsami. Warto pamietać o tym, że rolki folii pęcherzykowej są objętościowe, przez co ich transport firmą spedycyjną jest droższy niż pozostałych produktów.

Kolejną podkategorią, dostępną w naszym sklepie, jest folia do żywności, w skrócie nazywana folią spożywczą (co nie oznacza, że można tę folię spożywać ;) ) Folia do żywności to zarówno folia w postaci półrękawów do pieczenia, jak również folia do zabezpieczania żywności. Folia spożywcza to niezastąpiony pomocnik w każdej kuchni. Świetnie uzupełnia się z folią aluminiową. Folia spożywcza ma właściwości elektrostatyczne, dzięki którym dobrze przylega do różnych powierzchni. Z łatwością można zabezpieczyć talerz lub salaterkę z jedzieniem, owijając te naczynia folią. Dzięki temu jedzenie nie straci świeżości, nie wyschnie i będzie zabezpieczone przed owadami. Folię spożywczą można także używać do pakowania kanapek zamiast papieru śniadaniowego czy folii aluminiowej. Folia do żywności ma własność półprzepuszczalności, dzięki czemu utrzymana jest częściowa cyrkulacja powietrza przez folię. Ten dostępo powietrza chroni jedzenie przed zbyt szybkim zepsuciem się. Mamy też w swojej ofercie folie przeznaczone dla zakładów produkcyjnych i przetwórczych - folię PVC termokurczliwą, poliolefinę i inne.

I w końcu królowa folii, czyli folia stretch (strecz), zwana też folią rozciągliwą. Jest to folia o nieocenionym znaczeniu w transporcie, logistyce i produkcji. Towar niemal na każdej palecie owinięty i zabezpieczony jest folią stretch. To właśnie folia stretch utrzymuje te ładunki w zwartości. Folia stretch ma własność rozciągania się, po czym ulega pewnemu obkurczeniu, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu zabezpieczanego towaru. Folia stretch także ma właściwości elektrostatyczne, co sprawia, że błyskawicznie przylega do pożądanej powierzchni i nie ślizga się po niej, ułatwiając tym samym jej naciągnięcie i owinięcie pakunku. Folia stretch nie tylko zabepiecza ładunek przed przemieszczaniem się w trakcie transportu. Dobrze owinięta paleta, jest również zabezpieczona przed działaniem promieniowania UV, kurzem i wilgocią. Jednak folia stretch to nie tylko użycie przemysłowe. Owszem, w dużych firmach najlepiej sprawdza się folia stretch maszynowa, przeznaczona do automatycznego zabezpieczania palet. Lecz również w takich firmach przydatna jest folia stretch ręczna. I ten typ folii stretch świetnie sprawdza się nawet w domu! Pojedyncza rolka waży od 1,5 do 2,75 kg, dzięki czemu dość łatwo nią manewrować. Jest to też doskonałe rozwiązanie dla sklepów internetowych. Taką folią można zabezpieczyć także nieduże przesyłki, np. pudełko z butami. Do tego celu polecamy szczególnie folię stretch czarną. Czarna folia stretch ma tę zaletę, że ukrywa zawartość przesyłki. A oprócz tego jest wytrzymała i naprawdę trudno ją rozerwać (zwłaszcza, gdy dodatkowo okleimy paczkę taśmą klejącą). Proponujemy też bardzo sprytne rozwiązanie w postaci folii stretch mini. Sprzedajemy zarówno same rolki, jak i rolki wraz ze specjalnymi uchwytami usprawniającymi szybkie owijanie towaru. Folia, którą oferujemy jest najwyższej jakości, zaś ceny, są hurtowe. Dla wszystkich.

FOLIA 25 produktów