Ekologiczne czyli jakie?

Ekologiczne czyli biodegradowalne! Naczynia biodegradowalne, takie jak jednorazowe sztućce drewniane, papierowe słomki jednorazowe czy talerze z trzciny cukrowej stanowią przyjazną środowisku alternatywę dla naczyń plastikowych. Główną i najważniejszą przewagą naczyń biodegradowalnych jest ich szybki rozkład w środowisku do naturalnych elementów nie pozostawiających długotrwałego śladu w ekosystemie (w przeciwieństwie do plastiku, który rozpada się na coraz mniejsze drobiny, ale nadal pozostaje tworzywem sztucznym, którego żaden organizm na Ziemi nie jest w stanie zmetabolizować). Wybierając naczynia biodegradowalne, wybierasz czyściejszą przyszłość!

161 produktów.

Naczynia biodegradowalne 161 produktów

Ekologiczne = Naczynia biodegradowalne

Ekologiczne naczynia jednorazowe wykonane z biodegradowalnych materiałów stanowią pilnie poszukiwany kompromis między ochroną planety, a potrzebami konsumentów. Bio-naczynia wykonane są w większości z naturalnych materiałów, takich jak trzcina cukrowa, drewno lub papier. Ulegają dzięki temu dość szybkiemu rozkładowi (biodegradacji), niekumulując się w środowisku. Drewniane sztućce jednorazowe, które wytworzone zostały w pełni z drewna naturalnego stanowią dobrą alternatywę dla długo zalegających sztućców plastikowych. Drewniane łyżki, widelce i drewniane noże są równie wygodne w użyciu, jak ich plastikowe odpowiedniki, a są przy tym zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku.
Z kolei papierowe słomki do napojów idealnie zastępują słomki plastikowe, mając nad nimi przewagę szybkiej biodegradacji i tym samym szybkiej eliminacji ze środowiska. Są zatem realną szansą na zmniejszenie zaśmiecenia plaż, mórz i oceanów. Stanowią także element strategii dążenia do redukcji zużywanego plastiku.
Natomiast talerze wytworzone w 100% z trzciny cukrowej mogą całkowicie wyprzeć z użycia talerze plastikowe. Naczynia z trzciny cukrowej (z tzw. pulpa trzcinowej) mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu ciepły posiłek nie parzy w ręce, a przy tym są sztywne i wygodne w użyciu. Lecz najważniejszą ich cechą jest biodegradowalność i co za tym idzie - możliwość szybkiego naturalnego rozkładu bez pozostawiania w środowisku szkodliwych drobin plastiku.

Kubki coffe to go

Papierowe, biodegradowalne kubki na gorące i ciepłe napoje to świetny pomysł do każdego dbającego o środowisko naturalne punktu z kawą na wynos. Wykonane są z wytrzymałego papieru bez dodatku plastiku. Pozwalają wypić kawę czy herbatę bez obaw o przeciekanie. Do kubków można dokupić pasujące wieczka ułatwiające transport i zapewniające możliwość wożenia napojów w samochodzie.

Dodatkowo w ofercie posiadamy również kubki na zimne napoje wykonane z biodegradowalnego tworzywa PLA.

Ekologiczne sztućce

Wygodne i wytrzymałe sztućce wykonane z drewna to ciekawa propozycja, szczególnie na piknik, grill czy inne imprezy organizowane na świeżym powietrzu. Wykonane z naturalnego drzewa są bezpieczne zarówno dla środowiska jak i ludzi. W naszej ofercie posiadamy podstawowe sztućce jednorazowe jak również mieszadełka do napojów, widelczyki do frytek czy łopatki do lodów. Drewniane sztućce mogą być używane zarówno z gorącymi jaki zimnymi daniami bez obaw o ich uszkodzenie czy wytwarzanie szkodliwych substancji pod wpływem temperatury.

Polecamy także papierowe słomki do napojów dostępne w różnych kolorach i wzorach. Posiadamy słomki łamane i proste, a także specjalne, szerokie słomki do gęstych napojów mlecznych i koktajli.

Biodegradowalne talerze i miski

Wygodne w użytku, praktyczne, a przede wszystkim ekologiczne talerze jednorazowe wykonane z biodegradowalnych surowców są świetną okazją do zadbania o środowisko. W naszym sklepie internetowym znajdziesz talerze, miski oraz pojemniki obiadowe wyprodukowane z otrębów pszennych, pulpy trzciny cukrowej oraz papieru.

Ogromny wybór rozmiarów i kształtów zapewni dopasowanie do każdej okazji.

Zadbaj o szczegóły

Ozdoby stołu, które używamy jednorazowo również mogą być ekologiczne. Polecamy ozdobne serwetki o wielokolorowych wzorach, które są nieodzownym elementem każdej domowej czy firmowej imprezy. Na eleganckie przyjęcia warto zaopatrzyć się w ażurowe serwetki. Papierowe obrusy również doskonale spełnią swoją rolę dekoracyjną i jednocześnie ochronią stół przed zabrudzeniami.