Filtruj

Reklamówki biodegradowalne

Zmiany klimatyczne wymuszają zmiany przyzwyczajeń! Aby zmniejszyć ilość plastiku możemy sięgnąć po torby, które ulegną biodegradacji. Jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie, które w wyraźnie mniejszym stopniu wpływa na ilość śmieci przewlekle zalegających na składowiskach. Torby biodegradowalne w większości ulegają biodegradacji w warunkach przemysłowych i powinny być zbierane oddzielnie.

 

5 produktów.

Od 1 stycznia 2018 roku obowiązuje ustawa, w wyniku której dodatkową opłatą są obciążone torby foliowe oferowane klientom. Oznacza to, że sprzedając torby foliowe określone w ustawie, ponosisz dodatkowe koszty.

Jednocześnie są odstępstwa od tej opłaty, dzięki którym możesz jej uniknąć. Możesz to osiągnąć na dwa sposoby:

  •      Jeżeli prowadzisz sklep, cukiernię i potrzebujesz wyspecjalizowanych torebek o grubości poniżej 15 mikrometrów ze względów higienicznych (np. pakujesz owoce, pieczywo, mięso).
  •      Jeżeli oferujesz tak zwane reklamówki grube, których grubość przekracza 50 mikrometrów. Tego typu reklamówki są często nazywane „reklamówkami wielokrotnego użytku”.

Pierwszy sposób niestety nie może być wykorzystany przez każdy sklep, natomiast drugi jak najbardziej. Dlatego, jeżeli nie chcesz płacić dodatkowych opłat za oferowanie swoim klientom foliówek, to po prostu zainwestuj w reklamówki grube, które są zwolnione z opłat. Cenowo nie różnią się one znacznie od cienkich reklamówek, natomiast na ich większej wytrzymałości skorzystają również klienci.

Dopóki prawo się nie zmieni, kupowanie cieńszych reklamówek nie ma sensu, ponieważ różnica w cenie nie jest znacząca, natomiast Ty i twoja firma ponosilibyście dodatkowe opłaty. Z tych swoistych luk prawnych korzysta większość świadomych przedsiębiorców. Dlatego, jeżeli nie chcesz narażać swojej firmy na straty, to również zainwestuj w dobre i sprawdzone reklamówki grube.