POJEMNIKI 170 produktów

Pojemniki jednorazowe, plastikowe, styropianowe. Garmażeryjne, ops, dla gastronomii.

Pojemniki to podstawa opakowań na wynos. Można je pogrupować według materiału, z którego są wykonane lub według przeznaczenia. Pojemniki, które oferujemy, są wytwarzane z kilku rodzajów materiałów: OPS (oriented polystyrene), polipropylen, opakowania styropianowe oraz kartonowe.

Pojemniki OPS charakteryzują się wysoką przeziernością, dzięki czemu prezentują się bardzo estetycznie i schludnie. Przezroczystość zapewnia atrakcyjny wygląd produktów umieszczonych w pojemnikach. Wadą tego materiału jest sztywność, przez co mogą one pękać przy nacisku. Pojemniki OPS wykorzystywane są przede wszystkim w cukiernictwie. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór pojemników cukierniczych w różnych kształtach i formach. Są to pojemniki zamykane, z wieczkiem przytwierdzonym do podstawy pojemnika. Świetnie spisują się w cukierniach, w punktach cukierniczych w supermarketach czy jako pojemniki na ciasto weselne. Ponadto pojemniki z materiału OPS wykorzystywane są chętnie w cateringu i gastronomii serwującej dania na wynos. Pojemniki garmażeryjne to różnokształtne pojemniki bez przytwierdzonych wieczek. Zamykane są osobnymi przykrywkami. Używane są jako pojemniki na sosy i dipy, na drobne przekąski czy sałatki.  Współpracujemy z wiodącymi producentami tego typu opakowań: Anis i KreisPak.

Pojemniki PP, czyli z polipropylenu charakteryzują się nieco innymi właściwościami. Są bardziej podatne na odkształcenia, dzięki czemu nie są tak narażone na pęknięcie. Wadą jest mniejsza przezierność – pojemniki PP nie są zupełnie przeźroczyste. W ofercie mamy zarówno pojemniki prostokątne, jak i okrągłe. Przykrywki do pojemników należy zamawiać osobno. Pojemniki nadają się do transportowania zup, przekąsek, dań z sosami.

Pojemniki styropianowe to podstawa branży opakowań na wynos. Wykorzystywane są tak w barach szybkiej obsługi jak i w restauracjach. Zamykane pojemniki obiadowe doskonale nadają się do transportowania ciepłych dań. W ofercie mamy pojemniki jedno-, dwu- i trzykomorowe. Dwu- i trzykomorowe pojemniki pozwalają zapakować zróżnicowane dania bez ryzyka ich zmieszania. Styropian jest dobrym izolatorem, dzięki czemu utrzymuje długo temperaturę dania. Zdecydowaną zaletą pojemników styropianowych obiadowych jest ich lekkość, prostota użycia i niska cena. Oferujemy pojemniki cenionych firm, takich jak Coveris, Huhtamaki i LinPac.

Nową generacją pojemników dla branży dań serwowanych na wynos są pojemniki przeznaczone do zgrzewu. Wykonane są z polipropylenu, co nadaje im elastyczności i wytrzymałości. Wykorzystywane są do pakowania ciepłych dań na wynos. Najlepiej sprawdzają się przy wykorzystaniu technologii zgrzewania – folia zabezpieczająca jest zgrzewana z brzegami pojemnika za pomocą specjalnego urządzenia w momencie, gdy jedzenie znajduje się już w pojemniku. Wiąże się to jednak z kosztem zakupu lub wynajęcia zgrzewarki. Dla niezdecydowanych dostępne są także przykrywki do pojemników zgrzewalnych. Trzeba jednak pamiętać, że takie wieczka nie zapewniają takiej szczelności jak folia zgrzana z pojemnikiem. Podobnie jak w przypadku pojemników styropianowych, pojemniki do zgrzewu także  mogą być jedno-, dwu- lub trzykomorowe. Dostępne są także pojemniki przeznaczone na zupę. W ofercie mamy także folię do zgrzewu, a na indywidualne zamówienie – również urządzenia do zgrzewu.

Pudełka kartonowe stanowią ostatnią kategorię pojemników. Dla barów z Fast-foodem proponujemy pudełka na hamburgery, hot-dogi, frytki, zapiekanki, popcorn, kurczaka czy kebab. Oferujemy atrakcyjną szatę graficzną pojemników z serii „Certyfikat Dobrego Smaku”. Przy większych ilościach istnieje możliwość wykonania nadruku na pudełkach.
W tej kategorii znajdują się także pojemniki dla cukierni – pojemniki kartonowe na tort, a także pojemniki z uchwytem na ciasto.

POJEMNIKI 170 produktów