Filtruj

Wysokiej jakości rolki termiczne

Rolki termiczne są wykorzystywane w kasach fiskalnych, terminalach, czy też innych urządzeniach fiskalnych. To sprawia, że są niezbędne, jeżeli prowadzisz sklep, restaurację lub po prostu wykorzystujesz w firmie urządzenia fiskalne.

Rolki termiczne, to w skrócie papier pokryty chemiczną warstwą, dzięki której pod wpływem wysokiej temperatury powstaje nadruk. Są one z chęcią wykorzystywane przez właścicieli wielu firm, ponieważ kasy fiskalne wykorzystujące rolki termiczne cechują się cichym trybem pracy.

31 produktów.

Jakie rolki termiczne wybrać?

Jeżeli prowadzisz własną firmę, to kluczowe jest wybranie odpowiednich rolek termicznych do swoich urządzeń. Nie chodzi tu tylko o jakość, ale przede wszystkim o odpowiednie dobranie rozmiaru rolki termicznej.

W Polsce rolki termiczne opisuje się dwoma liczbami, pierwsza oznacza szerokość rolki (podaną w milimetrach), a druga długość (podaną w metrach). Za granicą wykorzystywane są również inne metody opisywania szerokości rolki np. oznaczenie średnicy całej rolki (łącznie z gilzą). Warto mieć to na uwadze korzystając z zagranicznych dostawców.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wybraniu odpowiedniej rolki termicznej do swoich urządzeń, to zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą wybrać rolki termiczne, które będą pasować do urządzeń w twojej firmie.

Rolki termiczne do kas fiskalnych

Rolki termiczne są ekologiczne i praktyczne. Działają na zasadzie ciepła, dzięki czemu nie wymagają atramentu czy tonerów, które są zazwyczaj kłopotliwe do utylizacji. Kasy fiskalne pod wpływem wysyłanego ciepła „drukują” na rolkach odpowiednie napisy. Kolejną zaletą jest duża czytelność, która nie zmniejsza się nawet po długim czasie użytkowania kasy. Napisy przez cały czas są dobrze widoczne i przy odpowiednim przechowywaniu, paragony nie blakną. W naszym sklepie internetowym dostępne są rolki fiskalne o różnych rozmiarach, przez co z łatwością można dopasować je do każdej kasy fiskalnej.


Przypominamy, że polskie prawo nie pozwala na sprzedaż bez wydania paragonu, jeśli mamy zarejestrowaną kasę fiskalną. Dlatego warto posiadać duży zapas rolek termicznych, które umożliwią nam codzienną sprzedaż bez obaw o problemy prawne.


Rolki termiczne do terminali


Terminale do płatności kartą również wymagają rolek termicznych do wydruków potwierdzeń transakcji lub ich odrzucenia. Obecnie w niemal każdym sklepie stacjonarnym, niezależnie od branży, przy kasie znajduje się terminal płatniczy. Według statystyk, już ponad 30% Polaków płaci regularnie za zakupy poprzez terminal. Dlatego warto zabezpieczyć się w zapas rolek termicznych, aby umożliwić płatność za zakupy.


Podobnie jak rolki termiczne do kas fiskalnych, rolki termiczne do terminali działają na zasadzie technologii termicznej, w której reakcja cieplna powoduje powstanie tekstu na papierze bez użycia dodatkowego tuszu.


Etykiety termiczne do wag


Szczególnie w dużych marketach nieodłącznym elementem sprzedaży są etykiety do wag z klejem. Najczęściej spotyka się je na specjalnych ladach mięsnych, gdzie ekspedientki pakują mięso, wędliny, sery lub sałatki i drukują etykiety z kodem kreskowym, aby móc bez problemu zapłacić je przy kasie.


W hipermarketach wagi z naklejanymi etykietami używane są również przy warzywach i owocach. Klienci dzięki temu mogą samodzielnie zważyć zakupy i nakleić na nie cenę z kodem kreskowym. Jest to o tyle wygodne, że od razu klienci widzą ile zapłacą za produkty.
Szeroki wybór wielkości etykiet do wag pozwala na dopasowanie ich do każdego sprzętu.