• Co najczęściej pakujemy do plecaka na drugie śniadanie
  • Dlaczego warto pakować dziecku kanapki do szkoły?
  • Pakujemy drugie śniadanie w folię aluminiową
  • Czy dobrym sposobem na pakowanie kanapek jest zawijanie w folię spożywczą?
  • Torebki śniadaniowe do pakowania drugiego śniadania
  • Pakujemy kanapki w papier śniadaniowy
  • W co najlepiej zapakować kanapki do szkoły?

  • Co najczęściej pakujemy do plecaka na drugie śniadanie


Robiąc dziecku drugie śniadanie do szkoły musimy znaleźć złoty środek pomiędzy tym, co zdrowe, a tym co lubi uczeń. Najczęściej stawiamy na kanapki, ponieważ są szybkie do przygotowania i wygodne do jedzenia na krótkiej przerwie. Dodatkowo do kanapek możemy włożyć kawałki warzyw, takie jak pomidor, papryka, ogórek czy sałata, a zamiast białej bułki, wybrać tę z ziarnami lub ciemny chleb.


Zamiast kanapek dla odmiany można zapakować wrapa z pełnoziarnistej tortilli wypełnioną szynką, serem i warzywami. Jeśli w szkole jest stołówka, w której dziecko może wygodnie zjeść posiłek, możemy przygotować omlet lub kolorową sałatkę.

  • Dlaczego warto pakować dziecku kanapki do szkoły?


Młody organizm potrzebuje zdrowego drugiego śniadania, które doda mu energii i pozwoli skupić się na nauce. Kanapka to bardzo bezpieczny sposób na drugie śniadanie. Szczególnie nieśmiali uczniowie mogliby czuć się nie swojo, gdyby zamiast kanapek otrzymywali sałatki, pokrojone w słupki warzywa czy mieszankę orzechów i kawałki sera.


Co ważne, kanapki dzięki swojej prostocie są szybkie do przygotowania, a do ich zjedzenia nie potrzeba żadnych dodatkowych sztućców, talerzy czy pojemników.


Pyszne drugie śniadanie poprawia samopoczucie i wydajność. Uczeń zjadając przygotowane w domu drugie śniadanie z ulubionymi dodatkami zdecydowanie rzadziej sięga po słone przekąski i słodycze.

  • Pakujemy drugie śniadanie w folię aluminiową


Folia aluminiowa jest bardzo uniwersalna i praktyczna. Doskonale przylega do kanapek, które mogą mieć nieregularny kształt, szczególnie gdy wybieramy bułki z ziarnami lub rogale. Folia zapobiega wysuszeniu się pieczywa, a dobre przyleganie do kanapek ochroni przed wypadaniem składników.


Co ważne, folia aluminiowa zapewnia też ochronę termiczną. Dzięki temu możemy zapakować dziecku kanapki z mięsem, wędliną lub białym serem bez obaw, że po kilku godzinach mogą ulec zepsuciu. Warto pamiętać, że do folii nie możemy zapakować kwaśnych produktów, takich jak ogórek kiszony, bo może nabrać metalicznego posmaku.

  • Czy dobrym sposobem na pakowanie kanapek jest zawijanie w folię spożywczą?


Przezroczysta folia spożywcza posiada wiele zalet. Bardzo dobrze przylega do produktów, a dodatkowo mocno się do siebie klei, dzięki czemu nie potrzeba jej dodatkowo zabezpieczać. Folia chroni przed wysychaniem i zapewnia odpowiednią wilgotność warzyw. Niestety nie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi kanapka włożona luźno do plecaka może szybko się zgnieść. Za to idealnie się sprawdzi jako dodatkowe opakowanie pieczywa wkładanego do lunchboxu.

  • Torebki śniadaniowe do pakowania drugiego śniadania


Torebki śniadaniowe to bardzo wygodne rozwiązanie. Dzięki ogromnemu wyborowi wielkości możemy zapakować do nich małe bułki, a także kilka kanapek na raz. Torebki śniadaniowe mają właściwości wodoodporne i zapewniają wysoką higienę. To produkt, który możemy wykorzystać również do zapakowania kanapek, które owinięte są folią aluminiową, spożywczą czy papierem śniadaniowym. Do torebki możemy dorzucić owoc lub orzechy.

  • Pakujemy kanapki w papier śniadaniowy


Arkusze papieru śniadaniowego są ekonomiczne i zapewniają wygodne pakowanie kanapek. Biały papier wygląda estetycznie, ale może nasiąkać tłuszczem z masła. Aby uniknąć poplamienia książek, warto zastosować dodatkową ochronę, taką jak torebki śniadaniowe. Dobrym pomysłem jest pakowanie kanapek w pudełko śniadaniowe. Owinięte pieczywo na długo zachowa świeżość, a plastikowy pojemnik zapewni czyste wnętrze w plecaku i ochroni kanapki przed przypadkowym zgnieceniem.

  • W co najlepiej zapakować kanapki do szkoły?


W tej kwestii powinniśmy kierować się dwoma zasadami: po pierwsze musimy wybrać to, w co najłatwiej zapakować nam robione w domu kanapki. W zależności, czy częściej pakujemy rogale, bułki czy kanapki z chleba, wybierzmy odpowiednie opakowanie, które spełni nasze oczekiwania i pozwoli na wygodne jedzenie w szkole.


Po drugie nie zapominajmy o preferencjach naszego dziecka. Ono też może mieć swoje upodobania i dla niego bardziej apetyczne mogą być kanapki zawinięte w folię bądź też lepiej smakują mu bułki wyciągnięte z papieru śniadaniowego.


Tak naprawdę nie ma złego sposobu pakowania drugiego śniadania. Najważniejsze, żeby kanapki były zabezpieczone przed wysychaniem i wytrzymały w plecaku do długiej przerwy śniadaniowej.