Blog - nowości

Kubki urodzinowe papierowe i inne efektowne dekoracje na przyjęcie

Organizowanie przyjęć, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych może być świetną zabawą. Pokażemy jak kubki urodzinowe papierowe mogą zmienić wystrój stołu i czego nie może zabraknąć przyjmując gości.

Sztućce drewniane jednorazowe czy plastikowe?

Sztućce drewniane jednorazowe, wielorazowe oraz plastikowe – wybór jest dość szeroki. Które są najlepsze do okazjonalnego użytku?

Drewniane sztućce na grilla i nie tylko

Idąc w stronę ekologii staramy się odchodzić od jednorazowych naczyń czy sztućców wykonanych z plastiku. Dlatego coraz powszechniejsze są drewniane sztućce czy papierowe talerzyki. W czym jeszcze sztućce drewniane są lepsze od innych?

Torby papierowe do codziennego użytku

Torby papierowe mają wiele zalet. Do czego można je wykorzystać? Jakie branże powinny mieć je w swoim wyposażeniu?

Opakowania do zgrzewu

Opakowania do zgrzewu są niezwykle popularne i pożądane zarówno przez klientów jak i właścicieli gastronomii. Jakie mają zalety i korzyści dla obu stron?

Kubki papierowe z nadrukiem

Czy warto wybrać kubki z nadrukiem do serwowania kawy na wynos, czy lepiej wybrać te bez wzoru? Szukasz najlepszych kubków do twojej kawiarni czy punktu gastronomicznego? Podpowiemy, jakie kubki będą najlepsze do ciepłych i zimnych napojów.

Kubki do kawy jednorazowe

Kto nie woli pospać kilkanaście minut dłużej kosztem śniadania i porannej kawy? Na szczęście, dzięki jednorazowym kubkom to nie problem – czy zwróciłeś kiedyś uwagę w jakim kubku dostajesz swój napój?

Kubki papierowe do kawy

Kubki papierowe do kawy na dobre weszły do naszej kultury. Spotkać je można na każdym rogu, wszędzie tam gdzie podaje się kawie na wynos. Czy wszystkie kubki papierowe do kawy są takie same?

Kubki papierowe – co warto o nich wiedzieć?

Kubki papierowe już na dobre weszły do naszej kultury. Skąd się pojawiły i jaka jest ich rola w codziennym życiu?

Kubki jednorazowe do kawy

Kubki jednorazowe do kawy stały się niejako znakiem naszych czasów.  Niezwykle powszednie i dostępne dosłownie wszędzie, pozwalają wypić kawę w dowolnym miejscu. Kiedy stały się popularne i jaka jest historia kawy?

Pakowanie próżniowe żywności – wady i zalety

Pakowanie próżniowe niesie za sobą wiele korzyści. Sprawdź czy warto zainwestować w zgrzewarkę do domu czy jest to tylko zbędny wydatek.

Opakowania jednorazowe w gastronomii – ważny szczegół, który sprzedaje

Dlaczego opakowania jednorazowe są tak ważne, mimo iż po  pierwszym użyciu najczęściej lądują do kosza? Podpowiemy, jakie opakowania wybrać, aby zyskać stałe grono klientów.

Jak wybrać kubki jednorazowe

Kubki jednorazowe są nieodzownym elementem codziennego życia. Jakie kubki są najbardziej popularne i czym różnią się między sobą?

Naczynia jednorazowe na grilla

Wiosna to czas grillowania i rozpalania ognisk na świeżym powietrzu. Wyprawy poza dom czy przygotowywanie imprezy na podwórku czy tarasie  może być proste i przyjemne dzięki niezwodnym naczyniom jednorazowym.

Jak ponownie wykorzystać pojemniki jednorazowe

Chociaż pojemniki jednorazowe z nazwy nie wydają się być użyteczne kolejny raz, zapewniamy, że wiele z nich można wykorzystać ponownie. Jak sprawić, żeby pojemniki jednorazowe mogły posłużyć nam wielokrotnie?

Jak myć okna, żeby lśniły czystością?

Mycie okien jest często mało lubianym zajęciem. Dlatego podpowiemy, jak poprawnie myć okna, aby nie pozostawiać smug i zaoszczędzić czas na sprzątaniu z wykorzystaniem łatwo dostępnych środków.

6 sposobów na ograniczenie marnowania żywności w restauracji

Każdy, kto kiedykolwiek pracował w restauracji wie, ile jedzenia marnuje się każdego dnia. Jak uniknąć wyrzucania żywności i jednocześnie zmniejszyć  koszty  prowadzenia restauracji?

Czy kubki papierowe nadają się recyklingu?

Kubki papierowe kojarzą się z ekologią i troską o środowisko naturalne. Niestety nie każdy kubek papierowy nadaje się do recyklingu. Jak to jest możliwe?

Dieta pudełkowa – które opakowania będą najlepsze?

Modne i dla wielu bardzo wygodne diety pudełkowe cieszą się coraz większą popularnością. Jakie pojemniki są najlepsze do pakowania posiłków?

Zmywaki do naczyń – który jest najlepszy?

Zmywanie naczyń należy do codziennych, nie zawsze lubianych zajęć. Podpowiemy, które zmywaki do naczyń wybrać, aby ułatwić sobie sprzątanie i choć trochę umilić ten czas.

Czym się różnią produkty bio, eko i organiczne?

Żywność ekologiczna, bio i organiczna coraz bardziej widoczna jest na sklepowych półkach. Czy pojęcia te oznaczają to samo i jest to chwyt marketingowy, czy jednak kryje się za tym coś  więcej?

Idzie wiosna! Robimy porządki w domu

Czas wiosennych porządków to okazja do posprzątania każdego zakamarku mieszkania. Podpowiemy jak ułatwić sobie prace i jakich środków używać, żeby nie wpłynęły negatywnie na środowisko.

Jak segregować plastik?

Chociaż segregacja śmieci obowiązuje nas od wielu lat, niektóre odpady wciąż wyrzucane są nieprawidłowo. Wynika to ze sprzecznych lub nieprawdziwych informacji. Co wrzucamy, a czego nie powinniśmy do żółtych pojemników?

W czym i jak mrozić produkty?

Jak mrozić produkty i jakich opakowań używać, aby zachować jak najwięcej  witamin i przedłużyć termin przydatności, szczególnie mięsa i ryb?

Foremki aluminiowe dla piekarni i cukierni

Poznaj proste i wygodne rozwiązanie na codzienne i świąteczne wypieki. Foremki aluminiowe polecają się do pieczenia! Poznaj ich zalety i sprawdź, czy są potrzebne również w Twojej cukierni.

Pakujemy słodycze - pudełka i pojemniki na ciastka

Kto z nas nie lubi przegryźć puszystego pączka czy kawałka sernika? Delikatne ciasta wymagają praktycznego opakowania, które pozwoli wygodnie zanieść wypiek do domu. Które pudełka będą najlepsze?

Czy kompostowanie i biodegradacja to to samo?

Oba te pojęcia często używane są zamiennie. Jednak czy biodegradacja a kompostowanie są tymi samymi pojęciami? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule.

Nie daj się nabrać na greenwashing

Znasz pojęcie greenwashing? Jest coraz bardziej popularny trend wykorzystywany przez wiele firm. Na czym polega i dlaczego trzeba na niego uważać?

Organizmy, które rozkładają plastik

Nowoczesna i w pełni ekologiczna biodegradacja plastiku dzięki żywym organizmom jest całkowicie możliwa! Poznaj pozytywne jak i negatywne skutki rozkładania tworzyw sztucznych za pomocą larw i bakterii, które mogą zmienić świat.

Co przyniesie rok 2022 na rynku opakowań jednorazowych

Nadejście nowego roku kojarzy się ze zmianami, zazwyczaj pozytywnymi. Niestety czasy pandemii nauczyły nas, że trzeba być ostrożnym i brać pod uwagę również niekorzystny rozwój rynku i ekonomii. A czego możemy spodziewać się w związku z opakowaniami jednorazowego użytku?