Blog - nowości

Kaucja na butelki PET – czy to ma sens?

W Polsce coraz więcej mówi się o wprowadzeniu kaucji na butelki PET. W krajach zachodnich takie rozwiązania funkcjonują od lat. Jak to wygląda i jaki to ma sens? W tym artykule postaramy się rozszerzyć temat dotyczący kaucji za butelki.

Czy są kubki jednorazowe bez tworzyw sztucznych?

Kubki jednorazowe sprawdzają się w niemal każdych okolicznościach – na imprezach plenerowych, firmowych czy domówkach. Jeszcze niedawno znane były tylko plastikowe kubki jednorazowe, ale obecnie możemy przebierać w ich ekologicznych zamiennikach. Które z nich są najlepsze? Coraz większy nacisk na dbanie o środowisko naturalne i wybieranie ekologicznych produktów spowodowało produkcję nowych opakowań jednorazowych, które są zgodne z nową ideologią. Wszechobecny plastik zastępowany jest papierem, pulpą trzciny cukrowej czy tworzywem PLA. Poznaj rodzaje, wady i zalety kubków jednorazowych wykonanych z różnych surowców.

Worki na odpady HDPE i LDPE – czym się różnią?

Worki na odpady dzielą się na te wykonane z folii HDPE i LDPE. Które z nich są bardziej wytrzymałe, a które lepiej sprawdzą się na co dzień? Co je wyróżnia, a co łączy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Sprzątanie świata – dlaczego segregacja odpadów jest ważna

Segregacja odpadów w naszym kraju nie jest nowością, ale niestety niektórzy wciąż nie rozumieją, dlaczego jest ważna i jak to pomaga naszej planecie. W tym artykule podpowiemy, jakie pozytywne skutki ma segregacja domowych śmieci.

Różnice między chemią gospodarczą a środkami do profesjonalnego użytku

Chemia gospodarcza i chemia profesjonalna mają jeden cel – zapewnić higieniczną czystość. Jednak różnią się pod kilkoma względami. Jak odróżnić te dwa rodzaje środków czyszczących i których z nich użyć, żeby uzyskać najlepszy efekt?

Certyfikat FSC - jednorazowe produkty z troską o gospodarkę leśną

Certyfikat FSC coraz częściej spotykany jest na produktach i opakowaniach, również tych jednorazowych. Czy wiesz jak rozpoznać produkty z certyfikatem FSC? Czym się wyróżniają i czy warto je wybrać?

Najważniejsze rzeczy, które możesz zrobić dla siebie i planety

Dbanie o środowisko naturalne jest czymś, o co każdy z nas powinien zabiegać. Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeśli wiele pojedynczych osób dołoży swoją małą cegiełkę, natura będzie nam wdzięczna. Co możemy zrobić, żeby poprawić jakość życia na naszej planecie?

Jak rozsądnie używać toreb papierowych?

Torby papierowe pojawiły się jako ekologiczny zamiennik jednorazowych toreb foliowych. Okazuje się jednak, że aby traktować je było jako przyjazne dla środowiska należy przestrzegać kilku zasad. W tym artykule opowiemy o produkcji i wykorzystaniu toreb papierowych.

Jak wybrać najlepszą taśmę klejącą

Taśma klejąca nie jedno ma imię. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów taśm klejących różniących się między sobą przeznaczeniem i rodzajem zastosowanego kleju. W tym artykule wyjaśnimy jak wybrać najlepszą taśmę klejącą do twoich potrzeb.

Kompendium tworzyw – folia aluminiowa

Folia aluminiowa z pewnością znajduje się w każdej kuchni. Stosowana jest do pieczenia lub zawijania kanapek do pracy. Jest bardzo praktyczna i niedroga. Ale folia aluminiowa ma jeszcze wiele innych zastosowań, które mogą Cię zaskoczyć!

Letnie smaki – ulubione lody

Wszyscy kochają lody – uwielbiamy je ze względu na poczucie orzeźwienia w upalne dni, pyszny smak i niską cenę. A Ty jakie lody wybierasz najczęściej?

Pojemniki finger food jako dodatek do każdej imprezy

Pojemniki finger food w prosty sposób zmienią zwykłe przystawki  w ekskluzywne, nowocześnie podane przekąski. To świetne opakowania na domówkę, imprezę firmową lub okolicznościową, które dodadzą nutkę ekstrawagancji bez podnoszenia kosztów.

Opakowania na grilla, czyli co zabrać w plener

Grill z rodziną i przyjaciółmi można zorganizować wszędzie. Nie musi to być na prywatnym terenie gospodarza – mały grill można zabrać ze sobą na polanę w lesie czy nad rzekę. Warto jednak pomyśleć wcześniej co zabrać ze sobą, aby w trakcie trwania zabawy nie martwić się o brakujące sztućce czy talerzyki.

Aluminiowe pojemniki obiadowe – czy to się przyjmie?

Z rynku opakowań jednorazowych znika coraz więcej popularnych w gastronomii pojemników. Czy warto zamienić je na pojemniki aluminiowe? Czym się wyróżniają i jakie mają zalety?

Rodzaje rękawiczek jednorazowych

Rękawiczki jednorazowe mają bardzo wszechstronne zastosowanie i funkcjonalność. Wybierając rękawiczki powinniśmy sprawdzić, które będą najlepsze do naszych potrzeb. Jakie są rodzaje rękawiczek jednorazowych i do czego mogą być przydatne?

Dezynfekcja – jakie środki zastosować w sklepie, restauracji i w domu?

Obecne czasu pokazały nam, jak ważna jest dezynfekcja zarówno dłoni, przedmiotów jak i różnych powierzchni, które mogą być nośnikiem wirusów i bakterii. Jakich środków użyć, aby były bezpieczne także w kontakcie z żywnością i skórą?

Papier przyjmie wszystko, czyli zastosowanie ręczników papierowych

Ręcznik papierowy możemy znaleźć w niemal każdym domu i firmie. Jego wszechstronne zastosowanie i wygoda użytkowania sprawiają, że ręczniki papierowe są nieopisaną pomocą w sprzątaniu i utrzymaniu higieny. Czym różnią się między sobą i jak wybrać ten najlepszy do naszych potrzeb?

Poradnik cateringowy – w co zapakować frytki?

Kto z nas nie lubi frytek? Podpowiemy, w co najlepiej zapakować tą pyszną przekąskę, która serwowana jest w niemal wszystkich restauracjach i punktach gastronomicznych. Co jest bardziej efektowne, a co ekonomiczne? Frytki to bardzo prosta i smaczna potrawa, którą przyrządza się w kilka minut. To idealna, szybka przekąska, którą uwielbiają dzieci i dorośli. Są zarówno świetnym dodatkiem do niemal każdego dania obiadowego, ale chętnie zjadamy je także jako samodzielny posiłek. Frytki bardzo często wydawane są na wynos – jak je zapakować, aby klient mógł je wygodnie zjeść?

Co zrobić z biodegradowalnymi pojemnikami i naczyniami jednorazowymi?

Chcemy być eko. Jednak czy wiemy, jak prawidłowo składować i wyrzucać opakowania, które są biodegradowalne? Co zrobić z biodegradowalnymi naczyniami, aby nie zaszkodzić środowisku i pozwolić na pełny rozkład opakowań?

Czym zastąpić pojemniki styropianowe w gastronomii?

Wraz z nowymi przepisami, które wchodzą 3 lipca 2021 roku, w gastronomii nie będzie można używać jednorazowych opakowań wykonanych ze styropianu. Niestety, mimo ich licznych zalet, zostają one wycofane z obiegu. Czym można je zastąpić?

Dyrektywa plastikowa – co musisz wiedzieć i jakie może mieć skutki?

Unia Europejska w związku z coraz większym zaśmieceniem mórz i oceanów na świecie postanowiła zająć się sprawą plastikowych opakowań. Już wkrótce zacznie obowiązywać dyrektywa plastikowa – co to oznacza w praktyce?

Ekologicznym zamiennikiem plastikowej torby jest…

Czy ekologiczne rozwiązania są faktycznie lepsze dla środowiska naturalnego? W tym artykule na podstawie toreb bawełnianych i plastikowych postaramy się udowodnić, że oczywiste rozwiązania wcale nie są najlepszym wyborem, jeśli chodzi o ekologię.

Jak rozpoznać opakowania przystosowane do żywności?

Opakowania do żywności, bez względu na to czy są do użytku jednorazowego czy wielokrotnego, muszą spełniać określone normy w polskim i unijnym prawie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze opakowań do żywności? Jak rozpoznać te, które są bezpieczne?

Papierowe słomki – czy zastąpią swoją plastikową wersję?

Plastikowe słomki mają ostatnio bardzo złą prasę. Jednak czy zasłużenie? Na rynku zostają wypierane przez swoje papierowe odpowiedniki, a my postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy papierowe słomki są lepsze dla środowiska?

Upcycling, czyli jak wykorzystać opakowanie jednorazowe

Upcycling to jedna z form recyklingu polegająca na przetworzeniu odpadów, w sposób zwiększających ich wartość jako surowca. To ciekawe, niezbędne i bardzo praktyczne rozwiązanie problemów z rosnącą górą śmieci. Jak można wykorzystać upcycling w recyklingu opakowań jednorazowych?

Sos na wynos – jak to zapakować?

Niektóre dania nie mogą obyć się bez pysznego sosu. Dobrym przykładem są gyros, frytki czy pizza. Jak dostarczyć płynny sos, aby nie rozlał się podczas transportu?

Kompendium tworzyw – opakowania z masy trzcinowej

Opakowania z pulpy trzciny cukrowej zyskują na popularności. Co je wyróżnia, czym się charakteryzują oraz jakie mają wady i zalety? Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym artykułem z cyklu Kompendium Tworzyw.

Zero waste - do czego można wykorzystać ekologiczne torby papierowe?

Ideologia zero waste coraz częściej wybierana jest przez osoby dbające o naszą planetę. Podpowiadamy, do czego możemy wykorzystać ekologiczne, papierowe torby, które są coraz bardziej powszechne w sklepach.

Efektywne i sprawne wiosenne porządki

Wiosna! Wszystko zaczyna budzić się do życia, w tym także nasza energia, motywacja i chęć do działania. Warto zacząć od swojego otoczenia i sprawić, by dom lśnił czystością. Co jest niezbędne w domowych porządkach, a dodatkowo ułatwi nam sprzątanie?

Poradnik cateringowy – jak pakować sałatki na wynos?

Kolorowe i zdrowe sałatki lub surówki wymagają specjalnych opakowań. Soczyste warzywa i owoce, aby prezentowały się apetycznie i nie traciły walorów smakowych warto zapakować w odpowiednie pojemniki. W kolejnym cyklu poradnika cateringowego przybliżymy godne polecenia pojemniki na sałatki.