Blog - nowości

Wszystko co powinieneś wiedzieć o pakowaniu jedzenia na wynos

Pakowanie jedzenia na wynos to dość popularny temat. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Dlatego jest to opłacalne dla restauracji? W artykule podajemy najważniejsze informacje na ten temat.

Kawa w zimowym wydaniu

Od jakiegoś czasu w kawiarniach możemy dostać różnego rodzaju kawy w zimowym wydaniu. A co jeśli możemy je zrobić w zaciszu własnego domu? Zapraszamy po kilka przepisów na aromatyczne kawy.

Kompendium tworzyw – PET

Tworzywo PET swoją popularność zawdzięcza dobrym właściwościom fizycznym, które powodują, że materiał ma  wszechstronne zastosowanie. Gdzie natkniemy się na niego w codziennym życiu? Dlaczego jest tak popularny?

Pulpa papierowa – praktyczne zastosowanie

Pulpa papierowa to ekologiczny materiał z którego wykonywane są różnego rodzaju opakowania. Z jakich surowców jest wykonywana? Dlaczego jest materiałem, który pomaga chronić środowisko?

Poradnik cateringowy – kawa na wynos!

Ze względu na wzrastający pęd życia, coraz częściej nie mamy czasu na spokojne wypicie kawy, w zaciszu własnego domu. Z pomocą przychodzą nam jednak różnego rodzaju miejsca, w których serwowane napoje są najczęściej bardzo dobrej jakości.

8 rozgrzewających napojów na jesienne wieczory

Deszczowa, jesienna aura nie sprzyja aktywnemu spędzaniu wieczorów, dlatego warto zaopatrzyć się w kilka składników, by przygotować pyszne napoje. Poniżej przedstawiamy kilka przepisów, które nie tylko rozgrzeją, ale poprawią nastrój.

Kompendium tworzyw – polistyren

Polistyren to tworzywo sztuczne, które wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu. Gdzie znajdziemy go w życiu codziennym?

Poradnik cateringowy – jak zapakować kebab na wynos

Kebab to bardzo popularne danie, podawane w wielu krajach. To najczęściej wybierana potrawa z jedzenia typu fast – food. Prowadząc budkę z kebabami, nie tylko musimy zadbać o ich smak, ale również wygląd. W jaki sposób go zapakować by przyciągał uwagę sporej rzeszy klientów?

Tektura falista – idealny materiał do pakowania

Tektura falista to materiał, który bez wątpienia zmienił świat opakowań. W jaki sposób jest wykorzystywana do pakowania? Jakie są jej rodzaje oraz czym różni się od normalnej tektury?

Kompendium tworzyw – polipropylen

Co to jest polipropylen, jakie znajduje zastosowanie oraz jego właściwości – to wszystko oraz wiele więcej znajdziesz w poradniku poniżej.

Jak zapakować burgera na wynos?

Prowadzisz restaurację fast – food? A może planujesz założyć swój własny food – truck? Jeśli tak, to powinieneś przeczytać nasz poradnik dotyczący pakowania jednego z dań, jakim jest burger.

Jakie wymagania należy spełnić by opakowanie mogło mieć kontakt z żywnością?

Wyrób opakowań, które będą mieć bezpośredni kontakt z żywnością jest pod ścisłą kontrolą. Jakie wymagania należy spełnić by produkt został wypuszczony na rynek?

Psychologia kolorów w marketingu

Działania reklamowe wykorzystujące psychologię kolorów, mają na celu wywołanie u potencjalnych klientów odpowiednich reakcji, a w rezultacie, zakupienie produktów. Jak działa marketing sensoryczny? 

Historia opakowań jednorazowych

Zamawianie jedzenia na wynos jest coraz częściej stosowanym sposobem żywienia wielu osób. Jak zatem wyglądała ta kwestia w przeszłości?

Poradnik cateringowy - jak pakować zupę na wynos

Będąc właścicielem cateringu, musimy myśleć nie tylko o tym, czy jedzenie dostarczane klientom jest smaczne, ale również czy jest odpowiednio zapakowane. Jakie opakowania na zupę sprawdzą się najlepiej?

Idealne napoje na letnie dni

W czasie letnich upałów, bardzo ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Jeżeli picie wody nie jest dla was wystarczającym orzeźwieniem, z pomocą przychodzą pyszne napoje, które możemy przyrządzić w kilka minut.

Jak bezpiecznie zrobić grilla

Ze względu na wirusa COVID – 19, nadal powinniśmy zachować szczególne środki ostrożności, jednak jeżeli nie chcemy całkowicie rezygnować ze spotkań ze znajomymi, powinniśmy stosować kilka bardzo ważnych zasad.

Wpływ opakowania na decyzję konsumenta

Opakowania odgrywają istotną rolę w trakcie podejmowania decyzji przez konsumenta. To również wyznacznik marki oraz wizytówka firmy.

Sezon na grilla czas zacząć

Długie, ciepłe wieczory sprzyjają grillowaniu, dlatego też sezon na smakołyki smażone na ogniu czas zacząć. Jak się do niego przygotować, by był jeszcze lepszy niż poprzedni?

Jak skutecznie serwować dania na wynos

W dobie koronawirusa, serwowanie jedzenia w barach oraz restauracjach, stanowi wyzwanie dla wielu właścicieli. Odpowiednie pakowanie jedzenia, dostarczanie, czy zabezpieczenie personelu, to tylko kilka spraw, o których należy pamiętać.

Dlaczego warto nosić przyłbicę w czasie epidemii?

Epidemia koronawirusa doprowadziła do wielu zmian w naszym życiu. Podejmujemy środki bezpieczeństwa, które mają zapobiec zarażeniu. Jednym z nich jest zasłanianie ust oraz nosa. Wielu z nas zastanawia się, czy w tym celu warto zaopatrzyć się w przyłbicę.  Jak bardzo zmniejsza ona ryzyko zarażenia?

Recykling, czyli jak zaoszczędzić kilka groszy

Coraz więcej osób segreguje odpady, jednak nadal większość odpadów zalega na wysypiskach. Co zrobić by być nie tylko ekologicznym, ale przy okazji zaoszczędzić kilka groszy?

Domowe spa, czyli chwila relaksu dla kobiety w każdym wieku

Coraz więcej kobiet korzysta z uroków SPA. Co zrobić, jeżeli jednak nie mamy możliwości wizyty w profesjonalnym salonie? Przedstawiamy pomysły na idealny seans SPA, w zaciszu swojego domu.

Czas epidemii – w jaki sposób pomóc innym?

Ze względu na trudny czas w jakim się znaleźliśmy, powinniśmy pamiętać o tym, by pomagać sobie nawzajem. Pamiętajmy o tym, by mieć oczy szeroko otwarte, nie zawsze bowiem ktoś otwarcie mówi o tym, że potrzebuje naszej pomocy.

Majówka w domu

Martwisz się, że w weekendy zawieje nudą? Pomimo tego, iż możliwości są ograniczone, przedstawiamy zestawienie zajęć, dzięki którym w przyjemny sposób spędzisz czas.

Zakupy na wynos, czyli nasza nowa rzeczywistość

Wyjścia do sklepów powinniśmy ograniczyć do minimum, dlatego z pomocą przychodzą nam pewne rozwiązania, dzięki którym kupimy potrzebne rzeczy bez wychodzenia z domów.

Moja maska chroni Ciebie, Twoja maska chroni mnie

Maseczki ochronne – czy każdy powinien ją nosić? Dzięki niej nie zachoruję? Te oraz wiele innych pytań nurtuje wiele osób w dobie epidemii, dlatego postaramy się rozwiać wątpliwości związane z maseczkami ochronnymi.

Dezynfekcja w pracy i w domu

Dezynfekcja w czasie pandemii jest ogromnie ważna, ponieważ dzięki niej usuniemy wirusy, bakterie oraz inne mikroorganizmy. Jak zabrać się za oczyszczanie powierzchni użytkowej? Jakie preparaty stosować?

Jak prawidłowo myć ręce

Brudne ręce są przyczyną wielu chorób, dlatego należy myć je za każdym razem, gdy istnieje możliwość, że zostały na nich bakterie, które możemy przenieść do naszego organizmu. W dobie epidemii, jest to bardzo ważna czynność. Dlaczego trzeba je myć? Jak prawidłowo czyścić ręce?

Wiosenne porządki - jak to zrobić, by nie zwariować

Wiosna to idealny czas na uporządkowanie swojego domu, wymianę ubrań w szafie oraz pozbycie się rzeczy, których już nie używamy. Jak się za to zabrać by nie zwariować? Podpowiemy Wam oraz doradzimy, co zrobić,  by sprzątanie było szybkie, proste i przyjemne.