News

Więcej niż przechowywanie – jakie funkcje pełnią jednorazowe pojemniki na żywność?

Opakowania jednorazowe do żywności pełnią nie tylko rolę przechowywania czy transportu. Ich przemyślany design i cechy wpływają na wiele innych funkcjonalności, o których na co dzień nie myślimy.

4 sposoby na pakowanie kanapek do szkoły

W nowo rozpoczętym roku szkolnym podpowiemy, w co pakować kanapki do szkoły. Co wybrać, aby było ekonomicznie, a przede wszystkim, żeby kanapki nie utraciły apetycznego wyglądu i smaku?

Jednorazowe kubki do kawy – czy masz swój ulubiony?

Picie kawy na wynos, dla wielu stało się codziennością. W jakich kubkach jednorazowych najbardziej lubimy pić kawę i które są obecnie najbardziej popularne?

Najlepsze naczynia jednorazowe przy grillowaniu

Uwielbiamy spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi przy grillu. Podpowiemy, jakie naczynia jednorazowe wykorzystać, aby grill był udany, oszczędny i nie pozostało po nim dużo sprzątania.

Czy możliwe jest odejście od kultury jednorazowości?

Temat jednorazowych przedmiotów, które możemy używać zarówno na co dzień, jak i okazjonalnie wzbudza wiele kontrowersji. Czy jednorazowość faktycznie zagraża naszej planecie?

Pakujemy jedzenie w worki próżniowe – jak długo możemy przechowywać w nich jedzenie?

Pakowanie próżniowe wydłuża życie składnikom i gotowym daniom. Podpowiemy jak przygotować produkty i jakich narzędzi użyć, aby prawidłowo zapakować je próżniowo. Czy pakowanie próżniowe ma jakieś wady?

Do czego wykorzystać papier pakowy?

Papier pakowy jest głównie przeznaczony do pakowania żywności, głównie wędlin i serów sprzedawanych na wadze. Możliwości jego wykorzystania są jednak dużo wszechstronniejsze.

Czy lody w kubełkach to dobry pomysł dla lodziarni?

Podczas spaceru w upalny dzień, lody są najczęściej wybieranym deserem zarówno przez dzieci jak i dorosłych. W czym podawać lody? Lepsze będą wafelki-rożki czy kubełki na lody?

Ekologiczne opakowania na ciasto

Ekologiczne opakowania na ciasto zyskują coraz większą popularność. Podpowiemy, jakie opakowania na ciasto wybrać, aby było trwałe, estetyczne i przyjazne dla planety.

Kinderparty w ogrodzie – jak zorganizować imprezę tanio i bez nadmiaru pracy?

Chcesz zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka, ale bez ogromu pracy? Podpowiemy, co zrobić, żeby zabawa była kolorowa, a po jej zakończeniu nie trzeba było sprzątać przez cały wieczór.

Ceny, cenówki i metkownice – jak najlepiej oznaczyć ceny produktów w sklepie?

Czy ceny muszą znajdować się na każdym produkcie? Jak oznaczyć cenę towaru, aby było to zgodne z polskim prawem?

Lato w stylu zero waste? Poznaj eko-sposoby na upalne dni

Z niecierpliwością zawsze czekamy na lato, a kiedy już przyjdzie fala upałów, szukamy sposobów na ochłodzenie mieszkania i samego siebie. Poznaj sprawdzone sposoby na wysokie temperatury, które są przyjazne dla naszej planety

Jak odróżnić kubki 0% plastiku od tych zawierających plastik

Jednorazowe kubki wykonane są z wielu różnych rodzajów materiału. Jedne są bardziej ekologiczne od drugich, różni ich także cena czy wytrzymałość. Jak pośród tak dużego wyboru znaleźć te niezawierające plastiku?

Lato w pełni! W czym serwować zimne piwo i lodowe shake’i?

Letnie ogródki piwne i budki z lodami już za chwilę przeżywać będą największe obłożenie w roku. Warto już teraz zaopatrzyć się w wygodne, jednorazowe kubki, które pozwolą serwować zimne napoje i desery. Jakie wybrać, aby klient był zawsze zadowolony?

Zmiany prawne w związku z ustawą ograniczającą użycie plastiku

27 kwietnia, prezydent podpisał ustawę o obowiązkach w zakresie gospodarowania wybranymi odpadami oraz o opłacie produktowej. Co zmienia i jak wpłynie to na rynek opakowań jednorazowych?

Ekotworzywa wykorzystywane w produkcji naczyń jednorazowych

Czy opakowania jednorazowe mogą być eko? Oczywiście! Jeśli tylko wyprodukowane są z ekotworzyw, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie to tworzywa, zapraszamy do artykułu. 

Opakowania jednorazowe bez plastiku

Opakowania jednorazowe też mogą być eko – tylko jeśli wyprodukowano je z odpowiednich surowców. Poznaj biodegradowalne i ekologiczne pojemniki jednorazowe, z których możesz korzystać na co dzień.

Kubki jednorazowe idealne na spotkania na świeżym powietrzu

Jeśli uwielbiasz pikniki i grille organizowane poza domem, z pewnością polubisz kubki jednorazowe do każdego rodzaju napoju. Sprawdź, dlaczego zyskały tak dużą popularność.

Sztućce drewniane na grilla i piknik – ekologiczny wybór dla dobra planety

Drewniane sztućce na grilla są ekologicznym i coraz częściej spotykanym wyborem przy organizacji grilla czy innych spotkań na świeżym powietrzu. Co je wyróżnia i czy sprawdzą się do każdego posiłku?

Wielozadaniowe taśmy klejące i ich rodzaje

Taśmy klejące do pakowania, zabezpieczenia i łączenia – które są najlepsze i co je różni? Podpowiemy jakie taśmy klejące sprawdzą się do zaklejania kartonów, a które są idealne do szybkiej naprawy.

Czas na wiosenne porządki – harmonogram sprzątania i przegląd najlepszych środków czystości

Wiosna sprzyja zmianom. Posprzątaj swoje mieszkanie szybko i skutecznie za pomocą polecanych środków czystości. Sprawdź czego jeszcze nie masz w swoim domu! Wykorzystaj nasz plan sprzątania dla jak najlepszych efektów.

Kubki papierowe w gastronomii

Kubki papierowe do kawy, herbaty, napojów zimnych i gorących – czy są uniwersalne czy należy zwrócić uwagę na to, co podajemy w papierowych kubkach?

Serwetki papierowe – ozdoba restauracyjnego stołu

Serwetki papierowe są często niedocenianym elementem wystroju restauracji czy domowego stołu. Jakie są rodzaje serwetek i które najlepiej przyozdobią stół?

Ręczniki papierowe – niezastąpione w codziennych zadaniach

Tekst na stronę główną pod zdjęciem: Ręczniki papierowe ułatwiają sprzątanie, zapewniają szybkie osuszenie dłoni, a także świetnie zastępują serwetki. Jakie jeszcze zastosowanie ma ten popularny produkt?

Pakowanie paczek do wysyłki – co zrobić, aby dotarły bezpiecznie na miejsce?

Wysyłanie paczek wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Szczególnie jeśli dotyczy rzeczy kruchych, delikatnych lub wymagających specjalnego traktowania. Jak pakować paczki do wysyłki, aby nie uszkodziły się podczas transportu?

Rękawiczki nitrylowe jednorazowe -do jakich zadań sprawdzą się najlepiej?

Jednorazowe rękawiczki używane są głównie przez profesjonalistów, ale równie często znajdziemy je w domach. Do jakich prac najlepiej sprawdzają się jednorazowe rękawiczki nitrylowe?

Gumki recepturki – mała, wielka rzecz

Gumki recepturki są niezwykle uniwersalne i przydatne w każdej działalności: od przemysłu, po biuro, aż do gospodarstw domowych. Czym się wyróżniają i jak znaleźć dobrej jakości gumki recepturki

Pakujemy pieczywo – w co zapakować chleb?

Pieczywo należy do artykułów spożywczych, które niemal codziennie ląduje w koszyku. Jak pakować chleb, aby jak najdłużej pozostał świeży i chrupiący? Co będzie lepsze – torby papierowe czy foliowe?

Gdzie wyrzucać biodegradowalne naczynia i sztućce jednorazowe?

Utylizacja odpadów biodegradowalna może nie dla każdego być oczywista. Co można oddać do biodegradacji i w jaki sposób można to zrobić? Podpowiemy na przykładzie ekologicznych naczyń jednorazowych.

Opakowania cateringowe niezbędne w gastronomii

Szeroko pojęte pojemniki cateringowe powinny być wyposażeniem każdego lokalu gastronomicznego. Tanie opakowania cateringowe ułatwiają bezpieczne pakowanie i umożliwiają transport posiłków.