Nowoczesne pojemniki do zgrzewu

Opakowanie ma ogromne znaczenie. To właśnie na opakowania patrzymy w sklepach, to one przyciągają wzrok i w dużej mierze decydują o tym, czy wybierzemy ten produkt, czy zdecydujemy się na inny. Przyjemne dla oczu opakowania lepiej zapamiętujemy i chętniej wybieramy ponownie. To samo dotyczy pojemników do obiadów i innych posiłków wydawanych na wynos czy na dowóz. Estetyczne opakowanie sprawia, że z niecierpliwością otwieramy pudełko, chcąc zobaczyć jak wygląda posiłek. Źle dobrane opakowanie szybko zepsuje efekt wow, szczególnie gdy poszczególne składniki dania wymieszają się ze sobą, sok z surówki rozleje się po kotlecie czy pieczołowicie ułożone dekoracje stracą swój kształt. Dzieje się tak, gdy pudełko ma nieodpowiedni rozmiar lub w przypadku dań obiadowych, brak rozdzielonych komór.
Dlatego coraz częściej w gastronomii stosuje się pojemniki do zgrzewu, które idealnie sprawdzają się do pakowania posiłków na dowóz.
Pakowanie jest szybkie, estetyczne, a sam transport bezpieczny i bezproblemowy. Dlaczego warto zdecydować na pojemniki do zgrzewu?

Wygoda i estetyka

Pojemniki do zgrzewu wypadają dużo lepiej na tle innych opakowań. Wyglądają elegancko i estetycznie. Najbardziej popularne są te wykonane z czarnego tworzywa, co już samo w sobie dodaje pozytywny wygląd. Dodatkowo opakowania te są trwałe, mocne i pozwalają jeść posiłek prosto z opakowania bez obaw o rozcięcie ich nożem obiadowym czy przedziurawienie widelcem. Pojemniki do zgrzewu jest również sztywny, co zwiększa komfort zarówno jedzenia jak i transportu.

Co ważne, można używać ich w kuchence mikrofalowej, dzięki czemu można odgrzać posiłek w domu czy w pracy. Pojemnik można też przechowywać w lodówce. Tworzywo nie posiada zapachu, przez co nie wpływa na aromat i smak potraw.

Dla osób, które chcą być bardziej eko, polecamy pojemniki do zgrzewu wykonane z pulpy trzciny cukrowej. Pulpa produkowana jest z resztek po zbiorach trzciny cukrowej, co oznacza, że jest całkowicie przyjazna środowisku. Co więcej, pojemniki wykonane z pulpy trzciny cukrowej są biodegradowalne i po ich wyrzuceniu do odpowiedniego pojemnika na odpady mamy pewność, że nie nie przyczyniamy się do produkcji jeszcze większej ilości śmieci.
Pojemniki mają jasny kolor przypominający beż, co pozwala efektownie wyeksponować posiłek, aby wyglądał apetycznie. Ekologiczne pojemniki do zgrzewu można również podgrzewać w mikrofalówce, nie zaleca się jednak zbyt długiego przechowywania w nich jedzenia, ze względu na możliwe zmniejszenie się wytrzymałości materiału.

Pojemniki obiadowe i uniwersalne

Pojemniki do zgrzewu dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kształtach. Najpopularniejsze są pojemniki dwu i trójdzielne, które idealne sprawdzają się do pakowania dań obiadowych. Znajduje się w nich osobne miejsce na surówkę, mięso i ziemniaki czy kaszę. Nic ze sobą się nie miesza, dzięki czemu nic nie wpływa na zmianę smaku, konsystencji czy wyglądu. Posiłek wygląda też bardzo apetycznie i tak jak zaplanował szef kuchni.
Pojemniki dwudzielnie równie dobrze dzielą poszczególne składniki dania. Dwie większe komory zamiast 3 są świetne do dań, które wymagają większej przestrzeni, aby wciąż wyglądać smakowicie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład surówkę zapakować do osobnego pojemnika.
Mnogość wyboru pozwala na jak najlepsze dopasowanie pojemników do zgrzewu. Na rynku znajdują się także przezroczyste pojemniki do zgrzewu o różnych pojemnościach, w których bardzo dobrze przechowuje się jedzenie w lodówce lub pakuje zimne przekąski.

Zamykanie folią na gorąco

Same pojemniki do zgrzewu to nie wszystko. Liczy się również folia, którą zgrzewa się z pudełkiem. To ona odpowiada za szczelność i łatwość transportu. Folia zgrzewana jest na płasko, dzięki czemu pojemniki można ustawiać jeden na drugim bez obaw o przesuwanie się opakowań w samochodzie czy na rowerze. To ułatwia też pakowanie posiłków, co wykorzystują już firmy cateringowe i dietetyczne, które dowożą do jednego klienta po kilka lub kilkanaście gotowych posiłków.

Pojemniki do zgrzewu można zabezpieczyć różnymi foliami. Każda z nich jest szczelna i wytrzymała, ale są też specjalne folie, które mają jeszcze więcej zalet:

• folia peel – posiada specjalną warstwę, która ułatwia odrywanie folii od pojemnika, ale jednocześnie nie wpływa to na możliwość przypadkowego otwarcia, na przykład w transporcie
• folia o zwiększonej grubości – grubsza folia nie tylko bardziej zabezpiecza posiłek, na przykład przed rozerwaniem jej lub pęknięciem, ale także pomaga na dłużej utrzymać ciepło
• folia antyfog – specjalna folia, na której nie osadza się para, dzięki czemu posiłki wyglądają apetycznie, a jedzenie nie namaka pod wpływem skraplającej się wody.

Co więcej, folie różnią się też między sobą szerokością, dzięki czemu możemy pakować także mniejsze pojemniki do zgrzewu bez straty w folii.

Pojemniki do zgrzewu – jak to działa

Aby zgrzać pojemnik z folią potrzeba do tego specjalnej zgrzewarki, która wytwarza odpowiednią temperaturę, aby złączyć ze sobą oba te elementy. Wszystko trwa kilka sekund, więc jest to bardzo szybki i łatwy sposób na pakowanie posiłków. Sama zgrzewarka jest bardzo prosta w obsłudze. Maszyna zgrzewa pojemniki o różnych wielkościach i kształtach, przez co jest bardzo uniwersalna.
Doskonale przylega do każdego pojemnika do zgrzewu, dopasowując się do jego formy.
Zgrzewarka nie zajmuje wiele miejsca, a jest niezwykle praktyczna i bardzo wygodna w użyciu. Pozwala szczelnie zapakować każdy rodzaj posiłku, a w szczególności te, które są do pakowania najtrudniejsze, czyli zupy i sosy.