Wybranie odpowiedniego prezentu jest nie lada wyzwaniem. Co kupić osobie, która troszczy się o środowisko naturalne i dba o dobro planety żyjąc według idei zero waste czy eko-filozofii? Mamy kilka pomysłów, które możesz wykorzystać przy każdej okazji!

 

Ekologiczne prezenty dla dziecka

Dzieci uwielbiają zwierzęta. Możliwość wirtualnej adopcji jakiegoś zagrożonego gatunku z pewnością przyniesie radość i uśmiech na twarzy dziecka. Jest wiele stron, które potrzebują wsparcia w ochronie zwierząt lub zapewnienia im dobrobytu. Wirtualna adopcja polega na wpłaceniu datku lub comiesięcznej wpłacie na wybranego zwierzaka, a w zamian otrzymujemy najczęściej zdjęcia, filmiki i informacje o ich aktualnym życiu i rozwoju. Taki prezent nauczy współczucia, empatii do zwierząt i rozwinie chęć pomagania innym.

Jeśli wolimy dać bardziej namacalny prezent możemy zastanowić się na przykład nad zabawkami wykonanymi z drewna. Do wyboru jest bardzo dużo takich gadżetów – od klocków przez drewniane zwierzaki, po stylowe rowerki. Dla niemowląt znajdziemy ciekawe, drewniane zabawki sensoryczne, a dla starszaków warto wybrać te edukacyjne. Ekologiczne zabawki z drewna malowane są nietoksycznymi farbami, które nie zagrażają zdrowiu dziecka.

Prezenty dla ekoświrów i nie tylko

Dla osób dorosłych wybór ekologicznych prezentów jest wprost ogromny! W zależności od zainteresowań możemy wybierać spośród ekologicznych, wielorazowych produktów, którymi warto zastąpić te jednorazowe. Przykładowo możemy sprezentować metalowe słomki do napojów, butelki z filtrem do wody czy wesołe torby bawełniane na zakupy. Te ostatnie znajdziecie również w naszym sklepie internetowym.

Kupując prezent dla osoby, która dba o środowisko naturalne, musimy pamiętać, aby był on praktyczny i wykonany z ekologicznych surowców. Dla kobiet dobrym pomysłem jest zakup wielorazowych wacików kosmetycznych czy wegańskiego szamponu w kostce. Mężczyźni z pewnością docenią kubek termiczny pochodzący z recyklingu wraz z ziarnami kawy zapakowanymi w lniany woreczek. Ewentualnie drewniany zestaw szachów czy zabawki dla dorosłych napędzane energią elektryczną.

 

Pamiętaj o odpowiednim zapakowaniu prezentu

Sposób, w jaki wręczymy prezent jest równie ważny co jego zawartość. Dla osób żyjących zgodnie z zasadami eko, nie powinniśmy pakować prezentu w folię czy ogromną ilość ozdobnego papieru. Polecamy gotowe torby prezentowe, które później można wykorzystać jeszcze kilkukrotnie obdarowując inne osoby. Fajnym i modnym pomysłem jest też zapakowanie prezentu w szary, tak zwany gazetowy papier przewiązany sznurkiem.