Planowanie wesela to nie lada wyzwanie – kolor przewodni, kwiaty, dodatki – nad wszystkim trzeba pomyśleć. Przedstawiamy zatem pomysły na drewniane elementy, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również są ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. Warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.

Etykiety dla gości

Bardzo często miejsca przy stole przypisane są do konkretnych osób, jednak jak gustownie umieścić imię i nazwisko? Wystarczy marker oraz mały plaster drewna, na którym będziemy mogli napisać co tylko będziemy chcieli. Jeżeli jednak nie mamy talentu do pisania, możemy również zamówić takie ręcznie robione drewniane etykietki. Proste, a robi wrażenie.

Księga gości

Księga gości to pamiątka, która zostanie z nami na lata. Mnóstwo wzruszających życzeń, które będą nam przypominać o tym wspaniałym dniu spędzonym w gronie najbliższych. Warto zadbać o to, by była idealna pod każdym względem. Drewniana księga gości może być spersonalizowana, jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna. Będzie zachwycać nie tylko nas, ale również naszych gości, którzy nie przejdą obok niej obojętnie.

Ślubne dekoracje z drewna

Drewniane prezenty dla gości

W ramach podziękowania za przybycie, para młoda daje gościom skromny upominek. Miłym upominkiem mogą być drewniane magnesy, bądź podkładki z wygrawerowanymi imionami oraz datą ślubu. Kształt możemy dobrać w dowolny sposób, w zależności od tego co nam się podoba. Jeżeli jednak jesteśmy tradycjonalistami i chcemy podarować gościom ciasto, wykorzystajmy do tego celu kartonowe pudełka, które również świetnie wkomponują się w wystrój.

Świeczniki

Długi kawałek drewna z wyciętymi miejscami na świeczki wygląda zjawiskowo, a do tego mamy pewność, że świeczki się nie przewrócą, ani nie poplamią stołów. Możemy również ułożyć kilka klocków różnej wielkości. Stworzy to niesamowicie romantyczny i elegancki wystrój.

Drewniane podkładki

Coraz częściej możemy spotkać podkładki wykonane z plastra drewna. Możemy na nich ułożyć świeczniki, wykonane na przykład ze szklanych słoiczków, bądź buteleczek, co wygląda bardzo gustownie na stole. Świetnie wyglądają również szklane wazony z kwiatami, ułożone na takich podkładkach. Nie zbyt wymyślne, a jednak bardzo eleganckie.

Szkatułki na obrączki

Po złożeniu sobie przysięgi, para młoda zakłada sobie obrączki, to chwila na którą każdy czeka z niecierpliwością. Warto zatem zadbać o odpowiednią oprawę. Obrączki pięknie wyglądają w drewnianych szkatułkach, lecz jeszcze większe wrażenie robią plastry drewna, przewiązane delikatnym sznurkiem. Można również wypełnić je mchem, co doda jeszcze większego uroku.

Pomysłów jak widać jest mnóstwo, a to od nas zależy, które z nich wykorzystamy. Pamiętajmy jednak, że wystrój ma się podobać przede wszystkim nam samym, bo to jest nasz wspaniały dzień, który nigdy więcej się nie zdarzy.