Dzień dziecka to długo wyczekiwane przez nasze pociechy święto. Jednak czy musimy wydawać mnóstwo pieniędzy by ten dzień był udany? Podpowiadamy, co zrobić by nasze dzieci były zadowolone i wspominały ten czas z uśmiechem na twarzy.

W poszukiwaniu skarbów 

Jeżeli lubimy spędzać czas z dzieckiem aktywnie, możemy zorganizować wyprawę w celu znalezienia ukrytego skarbu. Będziemy potrzebować pudełko w którym ukryjemy skarb (mogą to być słodycze lub zabawka kojarząca się z ulubioną bajką – możliwości jest wiele, ważne, by dziecko ucieszyło się po znalezieniu prezentu), mapę, która pokaże nam drogę do celu. Możemy również przebrać się za piratów lub poszukiwaczy zaginionych skarbów. Zabawa będzie przednia, a nasza pociecha zapamięta ten dzień na długo

Kinderbal  

Mając dużo miejsca w domu lub ogrodzie, możemy stworzyć niezapomniane przyjęcie. Zaprosimy koleżanki i kolegów naszej pociechy. Możemy również zorganizować taką imprezę w porozumieniu z innymi rodzicami, dzięki czemu będziemy mieć mniej do zrobienia. Wystarczy parę kolorowych ozdób, balony, pomysły na zabawy i oczywiście smaczne przekąski. W takim przypadku powinniśmy zaopatrzyć się również w naczynia jednorazowe, które pomogą nam zachować porządek w miejscu imprezy.

Rodzinny piknik

Może by tak jednak spędzić ten czas tylko w gronie rodziny? Zapakujmy więc koc, prowiant, piłkę i parę innych zabawek i wyruszmy za miasto w poszukiwaniu idealnej polany na rodzinny  piknik. Nasz maluch na pewno będzie zadowolony z tego, że ma rodziców tylko dla siebie i może spędzić z nimi cały dzień. Dodatkowo, przygotowując przekąski, zastanówmy się nad takimi, które nasze dziecko lubi najbardziej. Uśmiech i zadowolenie na twarzy dziecka – gwarantowane!

Zakazany owoc

Twoje dziecko lubi się ubrudzić, ale ty nie masz czasu potem sprzątać? W taki dzień jak ten, możemy sobie na to pozwolić. Rozłóżmy na podłodze ogromny karton, weźmy farbki i malujmy to na co mamy ochotę. Dziecko się ubrudzi, jednak doskonała zabawa gwarantowana. Możemy też wspólnie z dzieckiem upiec babeczki lub ciasteczka i wspólnie je udekorować lub zrobić pizzę, którą wspólnie z maluchem zjecie na obiad.

Niezapomniane przeżycie

Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, bajkę czy też miejsce do którego lubi chodzić. Zastanówmy się zatem, czy w okolicy nie ma miejsca gdzie spełnimy jego marzenie o spotkaniu swojej ulubionej postaci, czy odbyciu podróży w inny świat wraz z bohaterami kreskówki. Może ten pomysł nie jest tani, jednak Dzień Dziecka jest tylko raz w roku.

Sposób w jaki spędzimy z dzieckiem ten dzień, jest bardzo ważny. Jednak nie zapominajmy, że najważniejszy jest kontakt z naszą pociechą, to że cały dzień będzie miał przy sobie osoby, które kocha. Relacja dziecka z rodzicem jest bardzo ważna, dlatego taki czas jest potrzebny, by te więzi zacieśniać.