Odpowiedni plan

Bardzo ważnym elementem imprezy, jest wcześniejsze jej zaplanowanie. Na początek zróbmy listę gości, pomoże nam to w odpowiednim doborze miejsca, jak również w dalszym planowaniu. Kiedy ten element został zrobiony, warto zastanowić się nad tematem imprezy. Nasze dziecko będzie zachwycone,  gdy na urodzinach będą elementy związane z jego zainteresowaniem. Następnie wypisujemy co chcemy by znalazło się na imprezie, dodatkowe atrakcje również są wskazane, by dzieci nie nudziły się.

Wybór miejsca

Kiedy nie chcemy by impreza urodzinowa odbyła się poza domem, musimy pomyśleć w którym pomieszczeniu dzieci będą miały odpowiednią ilość miejsca. Możemy również wyznaczyć jeden pokój w którym dzieci będą jeść, a drugi przeznaczony na zabawę i inne atrakcje. Jeżeli jednak mamy mało miejsca w domu, a pogoda dopisuje, warto pomyśleć nad imprezą w ogrodzie. Dzieci będą miały możliwość zabawy na świeżym powietrzu.

Odpowiednie menu

Podczas planowania przekąsek na przyjęcie, warto się upewnić czy żadne z dzieci nie ma uczulenia na jakiś składnik. Jeżeli w grupie jest taka osoba, pomyślmy nad jedzeniem które nie będzie go zawierało, żeby żadnemu uczestnikowi imprezy nie było przykro, a przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Przygotowując menu warto również pomyśleć o czymś zdrowym. Ogromna ilość słodyczy, słonych przekąsek czy jedzenia typu fast – food nie jest wskazana dla dzieci. Pamiętajmy również, że dzieci najchętniej jedzą to co już znają, dlatego warto postawić na coś prostego, jak np. kanapeczki z warzywami, czy pokrojone wcześniej owoce.

Zaproszenia

Na tak ważną okazję, warto przygotować z dzieckiem zaproszenia, które zrobi własnoręcznie. Spędzimy z naszą pociechą czas, jednocześnie dając mu satysfakcję z wykonanej pracy. Rozdając takie zaproszenia, dziecko będzie dumne z siebie. Nie zapomnijmy jednak wpisać miejsca i godziny imprezy. Warto również dodać numer telefonu do rodzica, który będzie na urodzinach oraz przewidywany czas zakończenia imprezy.

Elementy dekoracyjne

Kiedy decydujemy się na imprezę tematyczną, warto przygotować dodatki z ulubionym motywem. Czapeczki oraz elementy dekoracyjne nadadzą urodzinom odpowiedni charakter, a co za tym idzie zostaną zapamiętane na bardzo długo. Warto również dodać balony, girlandy oraz inne elementy, które ożywią miejsce.

Dodatkowe atrakcje

Ze względu na to, iż dzieci bardzo szybko się nudzą, warto pomyśleć nad zabawami oraz innymi atrakcjami na przyjęciu. Musimy pamiętać, by gry i zabawy były dostosowane do wieku dzieci. Bardzo dobrym pomysłem są zadania grupowe w których przewidziane są drobne nagrody. Pamiętajmy o tym, żeby przygotować jak najwięcej atrakcji, by zabawy nie było końca.

Planowanie imprezy urodzinowej może nie jest najłatwiejsze, jednak uśmiech na twarzy naszego dziecka jest wart tych przygotowań.