Generalne porządki zaczynamy od segregowania

Przygotowania powinniśmy zacząć o wiele wcześniej, możemy to zrobić już miesiąc przed świętami. Zastanówmy się czy mamy w mieszkaniu jakieś rzeczy, które nie są nam już potrzebne. Warto zrobić porządki w szafkach, jednocześnie segregując rzeczy oraz wyrzucając to co uważamy za niepotrzebne.

Sprzątajmy razem

Kiedy rozpoczynamy generalne sprzątanie, warto pomyśleć o zaangażowaniu całej rodziny. W momencie kiedy nasze dzieci są już na tyle duże by poradzić sobie z podstawowymi czynnościami, jesteśmy w stanie z nimi zrobić o wiele więcej. Kiedy sprzątamy pokoje naszych pociech, warto je poprosić o poukładanie zabawek, czy pościeranie kurzu. Posprzątamy wszystko szybciej, a jednocześnie spędzimy miło czas w gronie najbliższej rodziny.

Warto mieć swój plan działania

Warto również zaplanować sprzątanie, zrobić odpowiednią listę, dzieląc sprzątanie na mniejsze części. Taki plan działania możemy zawiesić na lodówce i odznaczać rzeczy już zrobione, dzięki czemu każda wykonana czynność sprawi nam ogromną radość i satysfakcję.

Mamy wszystko co jest nam potrzebne?

Przed świątecznymi porządkami, warto zwrócić uwagę na środki czystości używane przez nas podczas sprzątania. Zanim zabierzemy się do pracy, sprawdźmy czy mamy odpowiednie płyny, rękawiczki gumowe, ściereczki, gąbki itp. Mając odpowiednie przybory, sprzątanie pójdzie nam sprawniej.

Sprzątanie to nie wszystko

Robienie porządków to bardzo ważny element przygotowań do świąt, jednak warto pamiętać o tym, że nie jest to jedyna czynność. Czasami warto się zatrzymać, spędzić czas z rodziną, bo posprzątany dom to nie wszystko, ważniejsza jest atmosfera, która w nim panuje.