Wystarczy kilka detali, by dom z letniej scenerii przybrał barwy złocistych liści i zachwycał aurą, dzięki której najbardziej deszczowe i szare popołudnia będą miło wspominane.

Do spokojnych i harmonijnych barw należą wszystkie te, które są tożsame z kolorami ziemi. W połączeniu z bielą i delikatną żółcią tworzą wyjątkowy kontrast, który rozjaśnia wnętrze. Kilka dodatków w postaci puchowych poduszek sprawi, że pokój zyska zupełnie innego charakteru.

Nie musisz zmieniać zbyt dużo, by wnętrze zyskało jesiennej charyzmy. Skup się na detalach, które możesz ustawiać w dowolnej konfiguracji i zmieniać w zależności od nastroju i sezonu. Ozdoby, które stworzą przytulny nastrój nie muszą kosztować krocie i stać na strychu w oczekiwaniu na kolejną jesień. Postaw na kreatywność i naturalność.

Świece

Kiedy jesień przychodzi i stopniowo wypełnia ciemnością dzień, świece dodają blasku i ciepła. Delikatne płomienie, które tańczą w znany dla siebie rytm rzucają smugi światła na ściany tworząc atmosferę przytulności. Nie bez powodu zapalamy świecie w chwilach ważnych, w których chcemy odkreślić rodzinną lub intymną atmosferę.

Blask świec nie jest nachalny. Maleńkie podgrzewacze, świeczki w ozdobnych świecznikach, czy duże świece poukładane mimochodem na podłodze. Od kilku sezonów zdominowanych przez naturalność szczególną popularności cieszą się duże świece w kolorze bieli lub beżu, które zostały umieszczone w ozdobnych latarenkach lub szklanych wazonach. Dodatkowo możesz umieścić wokół nich liście, gałązki wrzosu lub kasztany czyli typowe ozdoby leśne.

Rośliny

Jesienne chryzantemy złociste, piękne dalie, astry i wreszcie chętnie wybierany wrzos to propozycje jesiennych kwiatów, które potrafią nam umilić czas słoty. Ich kolorowe odcienie wcale nie ustępują miejsca letnim kompozycją kwiatowym. Każdy sezon ma swój urok, a wymienione kwiaty świetnie podkreślają czas wyciszenia i harmonii, które towarzyszą nam od września do listopada.

Podczas tworzenia kwiatowych kompozycji jesiennych nie należy zapominać o uroczych dodatkach, które są symbolem złotej pory roku. Różnokolorowe liście, kasztany, żołędzie to idealne akcesoria, które ułożone w autorski stroik pozwolą poczuć, że szara jesień za oknem nie jest w stanie zdominować pozytywnych myśli domowników.

Jesienne dekoracje DIY

Ręcznie wykonywane dekoracje domowe to frajda dla wielu. Połączenie słoika, świeczki, zwykłego sznurka i liści sprawi, że uzyskamy nie tylko wyjątkową ozdobę, ale przede wszystkim stworzony własnoręcznie świecznik, który jest jedyny i niepowtarzalny. Internetowe inspiracje zachwycają kompozycjami gałązek w wazonie przyozdobionych jarzębiną i orzechami. Nie zapominajcie o dyni, które przez swoją intensywną barwę kontrastują z szyszkami, gałązkami i blaskiem świec.