Bardzo często otrzymując niewystarczająco ciepłe danie swoją złość kierujemy w stronę dostawcy, a być może to kwestia opakowania, które zostało niewłaściwie dobrane? Jakie powinny być pojemniki do cateringu, by sprostać oczekiwaniom wymagających konsumentów i jeszcze bardziej wymagających przepisów o bezpieczeństwie i higienie w czasie serwowania potraw?

Opakowania styropianowe to jedne z chętniej wybieranych możliwości, ponieważ są ergonomiczne, bezpieczne, higieniczne, szczelne, mają właściwości termoizolacyjne i wreszcie są tanie. Ich koszty są niewielkie w porównaniu do wartości, którą dają przedsiębiorcy, który chce serwować dania na wynos. Mimo iż są bardzo cenione w branży, to nie pozostają jedyną możliwością.

Bardzo wielu przedsiębiorców serwując konkretne dania wybiera również opakowania plastikowe, dzięki czemu klient zyskuje wygodny i bezpieczny sposób na zjedzenie swojej szybkiej przekąski.

Opakowania finger food - co to znaczy?

Trendy kulinarne wciąż się zmieniają. W ostatnim czasie obserwujemy dużą popularność imprez oraz uroczystości plenerowych, w tym także bankietów i eventów. W takiej sytuacji, doskonale sprawdzą się więc opakowania finger food.

Opakowania finger food to jedna z możliwości, dzięki którym mini danie może być spożywane bez użycia sztućców i talerzy, a więc idealnie sprawdzają się na wydarzeniach odbywających się w szerszym gronie, w plenerze, gdzie liczy się swobodna, luźna atmosfera spotkania oraz pełna wygoda.

W niewielkiej przekąsce istotne jest bowiem zawarcie smaku, nieprzeciętnej esencji oraz nierzadko zaskakujących połączeń. Właśnie dlatego dobór opakowania finger food nie może być przypadkowy. Pojemniki muszą być dopasowane do okoliczności, a więc być przede wszystkim ergonomiczne. Dodatkowo powinny prezentować się niezwykle estetycznie.

Estetyka i minimalizm

Opakowania finger food to połączenie minimalizmu i użyteczności, dzięki czemu każde danie będzie prezentowało się imponująco i łatwo będzie można je skonsumować. Podczas konsumpcji istotne jest bowiem, by tworzywo, z którego zostało wykonane opakowanie nie wpłynęło na jakość smaku.

Naczynia bankietowe powinny być zatem perfekcyjnie wykonane, ponieważ wpływa to na ogólne wrażenia uczestników imprezy. Opakowania te są zatem jednymi z bardziej wymagających rozwiązań, ponieważ w ich przypadku istotny jest dobór kształtu, wzoru, tworzywa, wielkości czyli cech, które mają ułatwić spożywanie posiłku, a tym samym nie zaszkodzić walorom smakowym.