Pulpa papierowa – praktyczne zastosowanie

Pulpa papierowa, nazywana inaczej masą celulozową wytwarzana jest ze zużytych kartonów oraz gazet i innych papierowych materiałów. Tego typu odpadu idealnie nadają się do produkcji masy, z której produkowane są między innymi opakowania.

Co to jest pulpa papierowa

Pulpa papierowa jest produkowana z papieru oraz tektury, pochodzącej z recyklingu. Do wytworzenia masy nie używa się substancji chemicznych, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczna dla środowiska. Wytworzone opakowania mogą być poddane ponownemu recyklingowi lub poddane kompostowaniu, dzięki czemu są to produkty w 100% ekologiczne. Ze względu na to, iż w procesie produkcji nie używa się barwników ani klejów, opakowania z pulpy papierowej są nie tylko bezpieczne dla środowiska, ale również dla naszego zdrowia.

Walory pulpy papierowej

Masa papierowa jest przede wszystkim bardzo trwała oraz elastyczna, dzięki czemu idealnie nadaje się do tworzenia opakowań, w których transportowane są różnego rodzaju produkty. Odpowiednie sposoby produkcji powodują, że masa papierowa może przybierać różne kształty oraz rozmiary, przez co pudełka są odpowiednio dostosowane do towaru, który jest w nie pakowany. Ponadto opakowania z pulpy są wysokiej jakości, dzięki czemu są estetyczne. Materiał z jakiego są wykonane powoduje, że mogą być również idealnym nośnikiem reklamy firmy, ponieważ z łatwością można nanieść na nie  różnego rodzaju napisy oraz grafiki. Opakowania z pulpy papierowej idealnie wpisują się w proekologiczną politykę firm oraz spełniają oczekiwania klientów w zakresie ekologicznych rozwiązań.

Korzyści wynikające z zastosowania opakowań z pulpy papierowej

  •        Opakowania są bardzo trwałe, dzięki czemu odpowiednio chronią towar przed uszkodzeniami podczas transportu oraz magazynowania;
  •        Możliwość ponownego recyklingu, a co za tym idzie, ograniczone koszty utylizacji;
  •        Dbałość o wizerunek firmy, za pomocą proekologicznej polityce firmy;
  •        Zmniejszone koszty transportu oraz magazynowania.

Pulpa papierowa posiada szerokie zastosowanie ze względu na szereg właściwości, które pozwalają na pakowanie produktów o różnym kształcie. Ponadto jest to materiał, który idealnie chroni przed niekorzystnymi warunkami podczas transportu oraz przechowywania. Pulpa papierowa jest wykorzystywana od dawna, jednak nadal jest to najlepszy, ekologiczny materiał jaki stosowany jest do pakowania produktów.