Sprzątanie to codzienna proza życia. Dla niektórych to przyjemność, dla większości przykry obowiązek, a dla innych praca zawodowa. W sklepach znajdziemy mnóstwo środków czyszczących zarówno do sprzątania domu, jak również środki do profesjonalnego czyszczenia. Czy są lepsze i skuteczniejsze od łatwo dostępnej chemii gospodarczej?

Chemia do użytku domowego

Chemia gospodarcza jest prosta w użyciu. Wszystkie środki są od razu gotowe do zastosowania zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Do wyboru mamy również wiele pięknych zapachów, które mają uprzyjemnić nam sprzątanie i zapewnić świeżość w domu. Są dostępne w niedużych pojemnościach, które mimo niewielkiego rozmiaru wystarczą na długi czas. Są skuteczne i pozwalają szybko usunąć brud, zatłuszczenia czy osadzający się kamień. Dodatkowo są bezpieczne w użyciu i bez obaw można stosować je nawet gdy w domu znajdują się dzieci i zwierzęta.

Chemia profesjonalna

Środki chemiczne do profesjonalnego zastosowania są dostosowane do czyszczenia dużych powierzchni. Często sprzedawane są w skoncentrowanej formie, przez co przed użyciem należy je rozcieńczyć. Są również bardzo skuteczne i pozwalają szybko posprzątać każdą powierzchnię – podłogi, okna, blaty i meble. Inne środki dedykowane są do gastronomii, ośrodków zdrowia i powierzchni biurowych. Środki specjalistyczne przeznaczone są do usuwania uporczywych i trudnych do usunięcia zabrudzeń, a także niszczenia zarazków i bakterii. Jednocześnie większość z nich, szczególnie tych używanych w gastronomii muszą być bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Czy chemia profesjonalna sprawdzi się do sprzątania domu i na odwrót?

Jak najbardziej. Jednak przed użyciem środków profesjonalnych w domu zawsze czytajmy, czy jest skoncentrowany czy gotowy do użycia. Poza tym, chemia profesjonalna zazwyczaj jest droższa i dostępna w większych opakowaniach. Zastanówmy się, czy jest ona niezbędna do codziennego sprzątania mieszkania. Z pewnością przyda się podczas remontu do usuwania trudnych zabrudzeń lub przy generalnych porządkach.

Środki czyszczące do domu również można używać w zastosowaniu  profesjonalnym. Jednak przy czyszczeniu dużych powierzchni, szybko skończą nam zapasy chemii. Dodatkowo miejsca wymagające specjalnego czyszczenia z pewnością nie będą tak dobrze sprzątnięte zwykłymi środkami jak można dokonać tego chemią profesjonalną.