Generalne porządki najczęściej przeprowadza się na wiosnę. Najlepiej zacząć od tego, co tak długo chcieliśmy zrobić, ale nigdy nie mogliśmy się do tego zebrać. Może to porządki w szafie? Czy porządne wyszorowanie okien do remoncie, albo czyszczenie łazienkowych fug? Zapewniamy, że po wykonaniu najgorszej, według nas rzeczy, zyskamy na motywacji i zadowoleni z siebie będziemy mogli cieszyć się czasem wolnym w czystym wnętrzu. Tymczasem podpowiemy co jest niezbędne do przeprowadzenia domowych porządków.

Wiosenne porządki czas start!

Na początek powinniśmy zaopatrzyć się w jednorazowe lub wielorazowe rękawiczki, które ochronią dłonie przed chemicznymi środkami do czyszczenia, a także przed nadmiernym moczeniem rąk. Do wyboru mamy wiele rodzajów rękawiczek (https://www.opakowanianawynos.pl/214-rekawice-jednorazowe), na przykład nitrylowe, lateksowe, winylowe lub bezpudrowe. Możemy też wybrać wielorazowe, żółte rękawice gumowe, które z pewnością wystarczą nam na długi czas. Koniecznie powinniśmy posiadać także ściereczki, najlepiej z mikrofibry oraz ręczniki papierowe.

Aby sprzątanie było jak najbardziej efektywne zaczynamy je od góry do dołu. Najpierw omiatamy kąty z pajęczyn i czyścimy żyrandole. Szklane klosze możemy przemyć wodą z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Następne w kolejce będą okna. Tak naprawdę nie ma najlepszego sposoby na mycie okien – możemy użyć do tego specjalnych płynów do mycia szyb, wody z octem lub nawet płynu do mycia naczyń. Jednak płyn do mycia szyb z dodatkiem alkoholu zapewni nam błyszczące okna bez widocznych smug, a dodatkowo dzięki rozpylaczowi jest bardzo przyjemny w użyciu. A w wiosennych porządkach chodzi o to, aby były łatwe i bezproblemowe.

Po tym możemy przejść do wycierania kurzu, także tego zgromadzonego za meblami. Jeśli nie mamy ciężkich czy niemodułowych meblościanek i jesteśmy w stanie przesuwać meble, odsuńmy każdą bryłę i porządnie ją wyczyśćmy. Możemy użyć do tego odkurzacza, a następnie wilgotnej ściereczki.

Na koniec zostaną nam już tylko kurze i podłogi, które i tak czyszczone są co najmniej raz w tygodniu.

Jak zaplanować porządki?

Gruntowne sprzątanie mieszkania warto rozłożyć na kilka etapów. Jednego dnia zajmijmy się sypialnią i porządkowaniem szafy, a drugiego myciem kafelków w łazience. Założenie, że wysprzątamy szczegółowo całe mieszkanie w jeden dzień to bardzo zły pomysł. Szybko się zniechęcimy i          porzucimy plany.

Gotowe środki do mycia podłóg, szyb czy kurzu z pewnością uprzyjemnią i ułatwią nam sprzątanie. Dodatkowo zapewnią przyjemny zapach. Przygotujmy się na czas porządków i cieszmy się czystym, pachnącym mieszkaniem.

W naszym sklepie internetowym posiadamy szereg środków czyszczących do domowego zastosowania (https://www.opakowanianawynos.pl/145-chemia-detaliczna). Teraz możesz zaopatrzyć się w domową chemię w jednym miejscu, a dodatkowo zapłacić wyjątkowo niską cenę.