Najpopularniejsze kubki papierowe do kawy 250ml

Papierowe kubki do kawy są niezwykle popularne i praktyczne. Co więcej, można używać ich do każdego innego napoju. Kubki doskonale nadają się do serwowania gorących napojów, w szczególności do kawy, cappuccino, herbaty czy gorącej czekolady. Ale mogą być też używane do napojów zimnych, takich jak woda, napoje gazowane czy soki.

Kubki papierowe do kawy 250ml mają idealną pojemność na jedną porcję napoju. To najczęściej wybierana wielkość kawy czy herbaty, które kupujemy w kawiarni i innych puntach z napojami na wynos. Żyjąc w zabieganym świecie, gdzie nie mamy czasu usiąść, zjeść porządne śniadanie wraz z parującą kawą, wybieramy krótszą i łatwiejszą drogę. W czasie drogi do pracy możemy kupić kawę w papierowym kubku, a do tego dobrać ciepłą drożdżówkę czy pyszną, gotową kanapkę. Kawa poprawia nastrój, zapewnia zastrzyk niezbędnej energii i pozwala przyjemnie zacząć dzień. To dlatego kawa na wynos stała się stałym punktem bardzo dużej części społeczeństwa. W kawiarniach, na stacjach benzynowych czy innych knajpkach możemy kupić aromatyczną, ulubioną kawę, zaparzoną w wysokiej jakości ekspresie ciśnieniowym, który pozwala wydobyć z kawy to, co najlepsze. Dlatego kubki papierowe do kawy 250ml są tak niezbędne w dzisiejszym świecie. Po prostu pokochaliśmy kawę wypijaną w drodze do pracy, podczas podróży czy nawet podczas codziennego spaceru. Jeszcze nie tak dawno, wybierając się w podróż wiele rodzin zabierało ze sobą pełny termos zaparzonej w domu kawy. Obecnie nie ma już takiej potrzeby, ponieważ kawa na wynos jest niezwykle powszechna, a do tego w niemal każdym miejscu jest po prostu przepyszna.

Czy kubki papierowe do kawy 250ml są ekologiczne?

Jednorazowe kubki są bardzo wygodne i pozwalają na zakup napoju w każdym miejscu i o każdej porze. Coraz większa popularność kawy na wynos prowadzi do zwiększonego zapotrzebowania na papierowe kubki i tym samym zwiększa się ilość śmieci. Kubki wykonane z papieru mogą, ale nie muszą być ekologiczne. Wszystko zależy od tego, czy do ich produkcji użyto mieszanek wosku czy plastiku, które mają za zadanie zwiększać trwałość i nieprzemakalność. Niestety papierowy kubek pokryty polietylenem nie nadaje się do recyklingu. W tym przypadku oddzielenie papieru od plastiku jest praktycznie niemożliwe, co wyklucza jego ekologiczność.

Czy istnieją zatem prawdziwie ekologiczne kubki papierowe do kawy250ml? Oczywiście, że tak. Nowoczesna technologia pozwoliła opracować specjalną powłokę PLA, czyli kwas polimlekowy (inaczej poliaktyd), który pozyskiwany jest najczęściej z mączki kukurydzianej lub innych surowców odnawialnych. Co ciekawe PLA ma bardzo wszechstronne zastosowanie, na przykład w biomedycynie oraz w drukarkach 3D. Jest odporne na działanie gorącej wody, dlatego bez obaw można stosować go z wrzątkiem, który idealnie zaparza kawy i herbaty. Na jego wysoką ekologiczność wpływa także szybki czas rozkładu, który w sprzyjających warunkach nie jest dłuższy niż 3 miesiące.

Kolejną powłoką, która nie dyskwalifikuje jednorazowych kubków z możliwości recyklingu jest powłoka dyspersyjna, która powstaje na bazie wody oraz żywicy. To najnowsze odkrycie stosowane coraz częściej do zwiększenia wytrzymałości kubków papierowych. Tak samo jak poliaktyd, jest bezpieczna dla zdrowia i można stosować ją w wysokich temperaturach.

Dlaczego warto stosować kubki papierowe do kawy 250ml?

Kubki papierowe do kawy mają szereg zalet:

• Są bezpieczne dla zdrowia nawet przy wysokiej temperaturze napoju
• Są pozbawione szkodliwych substancji, które mogą negatywnie wpływać na zdrowie
• Nie wpływają na smak i zapach napojów
• Mogą być produkowane z papieru powstałego z recyklingu
• Dostępne są w wielu wzorach i kolorach
• Są tanie, trwałe i uniwersalne
• Są mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego niż ich plastikowy odpowiednik

Kubki papierowe do kawy 250ml na wynos

Same kubki papierowe nie są dość wygodne jeśli chodzi o spożywanie kawy w trasie czy na spacerze. Dlatego posiadają praktyczne i niezastąpione akcesoria, które dołącza się do każdego napoju na wynos.

Kubki papierowe do kawy 250ml można wyposażyć w specjalne wieczka z niewielkim otworem. Wieczko zapobiega rozlaniu napoju podczas poruszania się – czy to w samochodzie, autobusie czy podczas chodzenia. Mały otwór jest idealnie wymierzony do bezpiecznego spożywania gorących napojów. Dodatkowo zamknięcie wydłuża zachowanie odpowiedniej temperatury kawy czy herbaty.

Dla osób, które mają delikatniejszą skórę polecamy specjalne opaski tekturowe, które nakłada się na kubek w celu dodatkowej ochrony przed wysoką temperaturą. Tektura o paskowanej powierzchni zapobiega także wyślizgnięciu się kubka z dłoni.

Niezbędne są także specjalne uchwyty na kubki wykonane najczęściej z papieru pochodzącego z recyklingu. W uchwytach można umieścić 2 lub 3-4 kubki, co pozwala wygodnie przenieść kilka napojów do samochodu lub do stolika za pomocą jednej ręki. Uchwyty są niezawodne przy zamówieniach dla rodziny, przyjaciół czy współpracowników, którym kupujemy kawę i dowozimy na miejsce spotkania czy do pracy. Uchwyty są stabilne i wytrzymałe, co pozwala bezpiecznie przetransportować napoje.