Zrób listę zakupów

Często robimy zakupy po pracy lub po innych zajęciach. Wchodząc do sklepu nie mamy pojęcia co jest nam potrzebne, dlatego bierzemy to na co mamy w danym momencie ochotę. To nie jest dobra opcja ze względu na to, że pewnych produktów może nam nadal brakować, a innych mamy aż za dużo, przez co po jakimś czasie je wyrzucamy. Zaplanujmy sobie dni w których pójdziemy na zakupy, a wieczorem zróbmy listę potrzebnych nam produktów. Zaoszczędzimy mnóstwo czasu, ponieważ nie będziemy błądzić między półkami oraz pieniędzy, bo kupimy tylko te produkty, które będą nam konieczne.

Zjedz porządny posiłek przed zakupami

Zdarza się, że wchodząc do sklepu jesteśmy głodni, przez co wszystko wydaje się bardziej apetyczne, na wszystko mamy ochotę, dlatego kupujemy więcej niż jest to konieczne. Kiedy będziemy po posiłku, zrobimy zakupy z głową, biorąc te produkty, które w najbliższym czasie zjemy.

Sprawdzaj gazetkę z promocjami

Wiele sklepów ma swoje strony internetowe na których pokazane są ulotki z aktualnymi promocjami. Warto spojrzeć czy cena dwóch podobnych produktów nie różni się znacząco. Śledząc aktualne promocje, jesteśmy w stanie bardzo dużo zaoszczędzić.

Sprawdzaj terminy ważności

Data ważności jest bardzo ważna, ze względu na to, że część produktów możemy przechowywać dłużej, niestety niektóre mają krótką datę do spożycia. Pamiętajmy również, że produkty z bliższą datą ważności do spożycia są wystawiane na bliższe półki, aby konsumenci brali je w pierwszej kolejności.

Patrz na wyższe i niższe półki

Bardzo często towar na wysokości wzroku jest droższy niż ten po którego musimy sięgnąć lub się schylić, dlatego warto porównywać cenowo produkty, ponieważ ich skład wcale może się nie różnić, jednak cena już tak. Jeżeli wybieramy produkty, a zależy nam na dobrej jakości, warto sprawdzać skład, co ułatwi nam podjęcie odpowiedniej decyzji.

Rób zakupy z głową!

To najważniejsza zasada w naszym zestawieniu. Bądź czujny na wszelkiego rodzaju dodatki, bo może to być kolejny chwyt marketingowy przez który zapłacisz więcej niż byś chciała. Po wcieleniu w życie wszystkich zasad odczujesz nie tylko ulgę w swoim portfelu, ale również w ilości czasu spędzonym na zakupach, ponieważ zmniejszy on się w mgnieniu oka.