Wybierając się do restauracji serwujących dania typu fast – food, kierujemy się brakiem czasu, lenistwem lub po prostu ochotą na taki posiłek. Mając jednak możliwość wyboru zdrowszej wersji, warto z niej skorzystać, dla naszego lepszego samopoczucia.

Pizza

Pizza to jeden z najczęściej wybieranych fast – foodów. Można do niej dodać rozmaite składniki, które nadają wyjątkowy smak oraz aromat. Jeżeli już decydujemy się na tego typu posiłek, wybierzmy pizzę z dodatkiem świeżych warzyw, najlepiej na cienkim cieście wykonanym z ciemnej mąki. Zrezygnujmy również z sosów, które nie są zbyt dobrym pomysłem, jeżeli chcemy zjeść zdrowiej.

Kebab

To drugi pod względem wybieranych przez nas fast – foodów. Wybierając ten posiłek, postarajmy się ograniczyć ilość sosów do minimum. Ponadto warto poprosić o takiego kebaba, w którym jest jak najwięcej świeżych warzyw, a mięso jest odpowiednio pieczone, bez używania dodatkowego tłuszczu. Zamiast ogromnej bułki, możemy wybrać pitę, która smakuje znacznie lepiej.

Frytki

Mając na uwadze nasze zdrowie, warto zastanowić się w jaki sposób przygotowywane są frytki. Powinniśmy postawić na takie, które robione są od podstaw, z ziemniaków, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie będą obsmażane przed mrożeniem.  Jeżeli już decydujemy się na frytki, postawmy na pieczone w piecu, z ziołowymi przyprawami, zamiast soli oraz bez dodatkowych sosów.

Burger

Szukając zdrowszej wersji burgera, wybierzmy ciemne pieczywo, a czerwone mięso spróbujmy zastąpić dodatkową porcją warzyw. Sosy na bazie majonezu oraz ketchup przepełniony cukrem również nie jest dobrym pomysłem. Warto również ograniczyć ilość sera, który często jest kiepskiej jakości. Jeżeli już mamy ochotę na burgera, to zamówmy sobie samą kanapkę, bez frytek i słodkiego napoju, które niepotrzebnie nas przepełnią oraz dadzą uczucie przejedzenia.

Jedzenie typu fast - food w lepszym wydaniu 2

Hot – dog

Ciężko znaleźć zdrowszą wersję hot – doga w restauracjach typu fast – food, jednak można go wykonać w domu. Wystarczy kupić ciemną bułkę, warzywa oraz mięso. Parówki można wykonać samemu, dzięki czemu będziemy mieć pewność co się w nich znajduje. Mniejsza ilość sosów oraz dodatkowa porcja warzyw spowoduje, że hot – dog nie tylko będzie zdrowszy, ale również smaczniejszy.

W pogoni za szybkim jedzeniem, nie zapominajmy, że tutaj liczy się nasze zdrowie oraz dobre samopoczucie. Czasami warto poszukać zdrowszej alternatywy, która nie obciąży naszego organizmu, dodając mu również potrzebnych składników odżywczych. Najlepszą opcją jest przygotowywanie posiłków w domu, jednak każdemu czasem się zdarzy zamówić coś na mieście. Pamiętajmy jednak, by mimo wszystko był to w miarę zdrowy posiłek.