Każdy z nas spotkał się w kuchni z folią aluminiową. Nie każdy jednak wie, że ma bardzo dużo niecodziennych zastosowań, które nie są oczywiste na pierwszy rzut oka.

Niecodzienne zastosowania folii aluminiowej

Wielu z nas myśli, że folia aluminiowa ma zastosowanie tylko w kuchni, prawda jest jednak nieco inna, ponieważ możemy ją wykorzystać w wielu dziedzinach życia. Dzięki niej, domowe czynności staną się o wiele prostsze, niż dotychczas. Folia aluminiowa ma dwie strony – matową, która pochłania ciepło oraz lśniącą, która to ciepło zatrzymuje.  Jeżeli więc chcemy, aby produkt był dłużej ciepły, zawijamy go błyszczącą stroną do zewnątrz. A teraz czas na kilka niecodziennych zastosowań, które na pewno nam się przydadzą w codziennym życiu.

1. Przesuwanie mebli

Jeżeli chcemy w łatwy sposób przesunąć meble, wystarczy pod nóżki, ułożyć folię aluminiową matową stroną do podłogi. Dzięki temu dużo łatwiej będzie je przesunąć, a dodatkowo nie będziemy musieli się martwić o zarysowania na panelach czy parkiecie.

2. Ostrzenie

Nasze nożyczki nie są już tak ostre jak dawniej? Wystarczy złożyć folię na sześć warstw, a następnie ponacinać ją, ustawiając ostrza pod różnym kątem. Dzięki temu nasze nożyczki znowu będą jak nowe.

3. Prasowanie

Prasowanie to bardzo żmudna czynność, która nie należy do zbyt lubianych. Jeżeli chcemy by szło nam dwa razy szybciej, wystarczy obłożyć deskę folią. Dzięki temu uzyskamy efekt prasowania z dwóch stron jednocześnie, a co za tym idzie, zaoszczędzimy czas.

4. Czyszczenie

Trudne zabrudzenia oraz przypalenia wystarczy pocierać kulką, zrobioną z folii aluminiowej, a następnie dobrze spłukać wodą. To bardzo łatwy i szybki sposób, który uratuje nam nie raz naczynia, które spisaliśmy już na straty.

5. Srebro

Nasze srebrne naczynia lub biżuteria straciły blask? Wystarczy umieścić w misce roztwór z soli morskiej oraz kawałek folii aluminiowej. Następnie należy namoczyć srebro w mieszance, która z łatwością usunie powstały osad.

6. Pranie

Leżeli podczas prania, ubrania się elektryzują, wrzuć do pralki kulkę z folii aluminiowej. Dzięki niej, ładunki elektrostatyczne zostaną usunięte z materiałów.

7. Zabezpieczanie przed zabrudzeniem

Podczas remontu, zdarza nam się ubrudzić elementy, które nie jesteśmy w stanie zakryć zwykłą folią. Nietypowe kształty np. klamki, uchwyty, lampy, można zabezpieczyć, owijając je folią aluminiową. Po skończonej pracy wystarczy ją zdjąć i gotowe. Nie musimy niczego czyścić z farby oraz innych materiałów używanych w trakcie remontu.

8. Usuwanie przypaleń z żelazka

Czasami zdarzy nam się przypalić żelazko? Jak go wyczyścić? W tym przypadku również wystarczy folia aluminiowa zwinięta w kulkę. Gdy żelazko ostygnie należy pocierać nią przypalone miejsca

9. Środek na rdzę

Jeżeli na metalowych elementach zobaczymy brunatny kolor, to znaczy, że pojawiła się rdza. Pocierając te miejsca folią aluminiową, usuniemy nalot w mgnieniu oka.

10. „Przedłużacz” baterii

Jeżeli w danym momencie potrzebujemy większych baterii, niż te które posiadamy, wystarczy podłożyć kawałek folii, by urządzenie działało bez zarzutów.

To tylko 10 niecodziennych zastosowań folii aluminiowej, jednak jest ich znacznie więcej. Warto skorzystać z tego typu rozwiązań, aby domowe zadania były znacznie łatwiejsze niż do tej pory.