Majówka w domu

            Coraz bardziej zaczyna nam brakować pomysłów na spędzanie czasu wolnego, ze względu na ograniczone możliwości, jednak wbrew pozorom, wcale nie musimy marnować kolejnych godzin na nic nie robienie. Warto pomyśleć nad ciekawymi atrakcjami dla nas oraz naszych najbliższych.

Namiastka grilla

            Nie masz możliwości zrobienia grilla, ponieważ mieszkasz w bloku? Przygotuj wspólne gotowanie z rodziną. Możecie znaleźć przepisy, których nigdy nie mieliście czasu wypróbować lub postawić na ulubione dania. Jeżeli natomiast posiadasz grill elektryczny, możesz wykonać typowo majówkowe jedzenie w swoim zaciszu domowym.

Artystyczna dusza

            Zawsze chciałeś spróbować coś namalować, wyrzeźbić, napisać wiersz, książkę, bądź zająć się inną twórczą aktywnością? To wręcz idealny czas. Znajdź potrzebne materiały, włącz muzykę i uruchom wyobraźnię. Pamiętaj, że każde Twoje dzieło jest dobre, o ile tworzysz go z sercem. Kto wie, może dzięki temu poznasz swoje nowe hobby, a może i nawet rozwiniesz się w tym kierunku na tyle, by założyć swój własny biznes.

Weekend z dziećmi

            Nie masz pojęcia co zrobić, by dzieci nie nudziły się, a ich zajęcie było twórcze? Stwórz mapę, ukryj w domu skrzynię skarbów i zabawcie się w piratów. Gwarantujemy, że Twoje pociechy zapamiętają tą zabawę na bardzo długo.

Gry planszowe, karty

            Długie weekendy, to idealne chwile na gry planszowe, karty czy też puzzle. Tego typu rozrywka może okazać się strzałem w dziesiątkę, na wiele wieczorów, a nawet dni. To rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Porządki w szafie

            Weekend to dobry czas by wziąć się za porządki w szafie. Pamiętaj jednak, by nie zatrzymywać ubrań, które nie były przez Ciebie ubierane przez rok, ponieważ na pewno już ich nie założysz. Nieużywane lub niechciane ubrania możesz sprzedać lub oddać potrzebującym.

Domowe spa

            Jeżeli uwielbiasz wizyty w spa, możesz sobie zafundować takie zabiegi w domu. Wystarczą ulubione olejki do ciała, maseczka do twarzy, peeling, wanna, kilka świeczek i muzyka relaksacyjna. Twoje prywatne spa gotowe! Warto czasami odprężyć się w samotności, by nabrać sił do dalszego działania.

Domowa biblioteka lub seans jak w kinie

            Posiadasz dużo książek, których nie miałaś czasu czytać? To idealny moment by nadrobić zaległości.  Jeżeli jednak wolisz filmy, pozwól sobie na wieczór z twoimi ulubionymi aktorami. Do tego kilka przekąsek i domowe kino gotowe.

            Weekendy w domu to nie lada wyzwanie, jednak dzięki odpowiednim planowaniu, możemy je spędzać w ciekawy i kreatywny sposób. Jeżeli czujesz się zmęczony siedzeniem w domu, spędź jedno popołudnie zajmując się tym co lubisz, naładujesz się pozytywną energią, a chęci do działania same powrócą.