Wstając rano masz wrażenie, że świat jest szary? Nie masz energii, a zmęczenie dopada cię na każdym kroku? Jeżeli tak, to znaczy, że dopadła cię jesienna chandra. Najczęstszą przyczyną takiego stanu jest brak słońca oraz szaruga za oknem. Musimy zatem znaleźć sposób, by nie dać się przygnębieniu.

Więcej światła!

Jesienną porą, powinniśmy „ocieplać” otoczenie, ponieważ to pomoże nam uporać się w pewnym stopniu z brakiem słońca. Warto zaopatrzyć się w świece zapachowe, dzięki czemu zrelaksujemy się czując nasz ulubiony aromat. Kominek również oddaje dużo ciepłego światła, które rozjaśni ponure wieczory. Możemy również wykupić sobie seans fototerapii. To coraz częściej wybierana metoda walki z jesienną chandrą. Przed tego typu zabiegiem, należy skonsultować się jednak z lekarzem, ze względu na schorzenia przy których zabieg fototerapii nie jest wskazany.

Więcej kolorów!

Za oknem szarość, dlatego warto rozjaśnić nieco otoczenie. W salonie możesz dodać kolorowe poduszki, koce, świeczki, zasłony i inne elementy, które nadadzą pomieszczeniu zupełnie nowy wygląd. Noś kolorowe ubrania oraz dodatki do nich. Wybierając kolory skup się na różnych odcieniach pomarańczowego, żółtego, czerwonego – te kolory „grzeją”, jednocześnie podnosząc nasz nastrój.

Więcej czasu!

Jesień to idealna pora, na znalezienie czasu tylko dla siebie. Warto znaleźć coś co sprawia nam przyjemność i pozwoli na odprężenie. Może to być spacer, czytanie ulubionej gazety, a nawet oddanie się swojemu zapomnianemu hobby. Często nie mamy czasu dla siebie, jesteśmy zabiegani, odrzucając siebie na drugi plan. Dążymy do perfekcji w każdej dziedzinie, co prowadzi do zmęczenia. Znajdźmy chociaż raz w tygodniu trochę czasu na przyjemności, a dzięki temu, ilość energii oraz siła i chęć do życia wzrośnie.

Więcej ruchu!

Od dawna słyszymy, że ruch to zdrowie, co jest całkowitą prawdą. Basen, tenis, piłka nożna? Cokolwiek, co sprawia ci przyjemność, to dobra opcja na jesienną chandrę. Jeżeli nie lubisz ćwiczeń, to wybierz się na długi spacer. Po wysiłku na pewno poczujesz się lepiej.

Więcej pozytywnej energii!

Staraj się otaczać ludźmi, którzy przekazują dobrą energię, dzięki czemu nie będziesz dodatkowo przybity. Ważne jest również by nie brać do siebie problemów innych, ponieważ to pogłębi nasz stan. Jeżeli masz taką możliwość, idź na spotkanie ze znajomymi, którzy wyciągną cię z jesiennego letargu i przekażą ci mnóstwo pozytywnej energii.

To tylko kilka pomysłów, jednak każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pamiętajmy, by nie dać się jesiennej chandrze, walczmy z nią kilkoma sposobami, a na pewno uda nam się przez to przebrnąć z uśmiechem na twarzy.