Ręcznie robione ozdoby choinkowe, nie tylko cieszą oko, ale mają również swój dodatkowy urok. Dodatkowo, możemy dać nowe życie przedmiotom, które wylądowałyby zapewne w koszu. W tym artykule przedstawiamy niebanalne pomysły na ozdoby świąteczne.

Ręcznie robione ozdoby na choinkę

Grudzień to czas przedświątecznej gorączki. Gotowanie, sprzątanie, zakupy – to wszystko zajmuje nam sporo czasu, jednak może warto zatrzymać się na chwilę, by stworzyć jedyne w swoim rodzaju, własnoręczne ozdoby. To również idealna okazja do spędzenia czasu z najbliższymi. Wystarczy parę rzeczy, by wyczarować elegancką bombkę, łańcuch na choinkę, stroik, świecznik oraz wiele innych elementów, które będą zdobić nasz dom.

Bombki na choinkę

Bombki to klasyczny element, który musi pojawić się na choince. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, na nasze własne, jedyne w swoim rodzaju zawieszki, którymi będziemy mogli przyozdobić nasz dom:

  • bombki z włóczki – wystarczy przykleić włóczkę na starą bombkę lub jakiś element w kształcie kuli. Po wyschnięciu możemy dodać kokardki, renifery, bałwanki, bądź też inne dodatki, które będą dodatkową ozdobą naszej własnoręcznie wykonanej bombki. Jeżeli nie mamy włóczki, możemy również wykorzystać sznurek, grubą nić, bądź inne materiały, które zalegają nam w szafie
  • sznurkowe bombki – na początku musimy nadmuchać małe baloniki, a następnie nasmarować je olejem. Następnie owijamy go sznurkiem namoczonym w kleju, odstawiamy do wyschnięcia, po czym przebijamy balon i… gotowe.
  • bombki z żarówek – jeżeli posiadamy w domu kilka zużytych żarówek oraz farby, możemy przerobić je na piękne bombki, przedstawiające bałwanki, mikołaje, renifery oraz wszelkiego rodzaju inne elementy, które kojarzą nam się ze świętami. W tym przypadku, warto postawić na własną kreatywność.
  • bombki z szyszek – na dole szyszki doklejamy kokardkę oraz sznurek na którym powiesimy szyszkę i bombka gotowa. Jeżeli chcemy, możemy je pomalować na dowolny kolor za pomocą farb lub sprayu.
  • bombki z kubeczków po jogurtach – to świetny pomysł na wykorzystanie przedmiotów z recyklingu. Umyte kubeczki malujemy, doklejamy do nich co tylko chcemy, lub po prostu przyklejamy na górną część sznurek i świąteczne dzwoneczki są gotowe.

Ozdoby świąteczne na choinkę

Łańcuch

            To niezbędny element każdej choinki. Nie potrzebujemy świecącego, ogromnego łańcucha, by zachwycił naszych bliskich. Możemy go stworzyć sami, a wtedy nasza ozdoba na pewno uzyska wielu wielbicieli.

  • Łańcuch z papieru – to znana od dawna technika robienia ozdób, do której możemy wykorzystać stare gazety lub zużyte kartki. Wystarczy sklejać równe paski papieru i formować z nich łańcuch. Jeżeli chcemy jednak stworzyć coś nieco innego, wystarczy zszyć dwa paski, wywinąć i uformować serce, a następnie ponownie połączyć je na dole.
  • Łańcuch z makaronu i słomek – dowolny makaron wystarczy nakładać na nitkę, przekładając je na zmianę ze słomkami. Cały łańcuch możemy pomalować na jednolity kolor.
  • Łańcuch z owoców – suszone plastry pomarańczy, cytryny, jabłka oraz innych owoców, nadziewamy na grubą nić. Możemy je ozdobić kokardkami oraz goździkami, które dodadzą uroku naszej nietuzinkowej ozdobie

Aby wykonać świąteczne świeczniki, musimy znaleźć puszki, słoiki, szklanki oraz inne naczynia, które są odporne na wysoką temperaturę oraz wosk. Następnie musimy znaleźć ozdoby, które umieścimy w środku lub na zewnątrz świecznika. Skoro już wszystko mamy, to zabieramy się do działania. W szklankach oraz słoikach możemy ułożyć pomarańczę, goździki, kawę, laski cynamonu oraz inne elementy, które zalejemy woskiem uzyskanym ze starych świec. W puszkach wystarczy wyciąć dziury, pomalować, a w środku umieścić podgrzewacz. Dzięki otworom, światło będzie wydostawało się na zewnątrz, tworząc wyjątkowy klimat.

To tylko parę pomysłów na świąteczne ozdoby, ponieważ w rzeczywistości jest ich więcej niż ludzi na świecie. Każdy ma jakiś wyjątkowy pomysł, który warto wykorzystać. Gwarantujemy, że każdy kto je zobaczy, będzie zachwycony waszą inwencją twórczą.