Serwowanie dobrego jedzenia to tylko kropla w morzu potrzeb, które musimy spełnić by nasz biznes działał na pełnych obrotach. W dobie szybkich informacji, powinniśmy się zastanowić w jaki sposób reklamować naszą firmę, by ta przynosiła zyski.

Social Media

W dzisiejszych czasach niemal każdy korzysta z social mediów, dlatego mówienie, że dobra restauracja obroni się sama, nie jest już aktualnym powiedzeniem. Im bardziej zaistniejemy na portalach społecznościowych, tym szybciej mamy szansę na sporą ilość klientów. Reklama w social mediach jest o wiele tańsza niż tradycyjne sposoby, poza tym dociera do konkretnego grona odbiorców, którzy daną kuchnią są zainteresowani. Mając na uwadze również klientów zagranicznych, nie ograniczajmy się tylko do Facebooka czy Instagrama. Patrząc na to, że Twitter jest bardzo popularny wśród obcokrajowców, możemy dzięki niemu zdobyć dodatkowych stałych bywalców naszego lokalu. To podstawa do zbudowania odpowiedniego wizerunku naszego lokalu.

reklama restauracji

Jeżeli już posiadamy stronę internetową oraz konta na profilach społecznościowych, należy pamiętać o tym, że obraz jest głównym elementem, który przyciąga uwagę odbiorców. Jeżeli zdjęcia oferowanych przez nas produktów będą estetyczne, na pewno przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Należy również pamiętać o tym, że ludzie coraz częściej fotografują posiłki, które jedzą, oznaczając nasz lokal, co jest dla nas dodatkową reklamą. Bardzo dobrym pomysłem jest wrzucanie aktualnych promocji na naszą stronę, jak również dodanie cennika, mapy dojazdu, godzin otwarcia czy menu z naszymi potrawami. Bardzo dobrym pomysłem na rozreklamowanie naszej firmy, są różnego rodzaju konkursy na stronach internetowych. Nagroda powinna być zachęcająca, jednak nie rujnująca naszego budżetu. W przypadku lokali gastronomicznych, dobrą opcją jest zrobienie konkursu w którym należy oznaczyć swoich znajomych. Dzięki temu nasza strona dociera do szerszego grona odbiorców. Nagrodą w konkursie może być darmowy obiad, deser, bądź też inny posiłek. Tutaj liczy się kreatywność.

Tradycyjnie

Oprócz social mediów, powinniśmy również postawić na nieco inne sposoby reklamy. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie kart stałego klienta. W momencie, gdy ktoś będzie zbierał pieczątki, a następnie dostanie coś w gratisie, na pewno poinformuje o tym znajomych. Jeżeli wydajemy napoje w papierowych kubkach, możemy pokusić się o zrobienie pieczątki z naszym logo i przybijać ją na wszelkie jednorazowe naczynia, które wychodzą z naszego lokalu. To tani, a opłacalny sposób na wprowadzenie naszego logo na wiele różnych elementów. Pamiętajmy, że ludzie „jedzą oczami”, więc im bardziej będziemy widoczni, tym więcej osób przyjdzie do nas zjeść lub napić się czegoś. Ulotki również należą do tradycyjnych sposobów na reklamowanie firmy. Warto jednak powierzyć ich rozdawanie firmom, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie trafią one do kosza. Przypadkowe osoby, zgłaszające się do rozdawania ulotek, nie zawsze są do końca szczerzy, a przecież nie chcemy by nasze ulotki wylądowały w koszu.

To nie są wszystkie sposoby, dzięki którym możemy reklamować naszą firmę, jednak one wystarczą by nasz lokal gastronomiczny zdobywał coraz większą ilość klientów. Należy jednak pamiętać, by reklama w social mediach była cały czas w obiegu, a informacje jak najczęściej aktualizowane. To zdecydowanie pomoże nam w rozkręceniu naszego biznesu.