Torby na zakupy wielorazowego użytku

Idąc na zakupy, bardzo często prosimy o jednorazową reklamówkę przy kasie, którą następnie wyrzucamy do kosza. Warto zmienić ten nawyk na bardziej ekologiczny, nosząc ze sobą płócienną torbę w której umieścimy zakupione produkty. Nie zajmuje dużo miejsca, możemy ją łatwo zwinąć i schować do plecaka.  Oszczędzamy nie tylko środowisko, ale również własną kieszeń. Jeśli jednak zapomnimy o tym, by wziąć ze sobą coś w czym umieścimy zakupy, warto zakupić papierową torbę, która jest bezpieczna dla środowiska, jak również możemy ją bardzo łatwo ponownie wykorzystać.

Pojemniki na odpady

Warto zaopatrzyć się w pojemniki na odpady. Dzięki segregacji odpadów, możliwa jest ich ponowna obróbka. Nawet mając niewielką ilość miejsca w kuchni jesteśmy w stanie ulokować takie pojemniki. Rozdzielając odpady działamy na korzyść środowiska, naszego życia i przyszłych pokoleń.

Filtry do wody

Zakup dzbanka z odpowiednim filtrem, jest nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Plastikowe butelki w których kupujemy wodę, są nie tylko mało opłacalne pod względem finansowym, ale również są bardzo trudne w rozkładzie, dlatego warto zmienić ten nawyk. Możemy również zaopatrzyć się w filtr montowany przy kranach. W taki sposób zmniejszymy w znacznym stopniu produkowane przez nas odpady.

Listwy z wyłącznikami prądu

Wiele urządzeń elektrycznych ma zamontowane diody, które zużywają prąd nawet wtedy, gdy nie korzystamy z danego sprzętu, dlatego warto zaopatrzyć się w listwy z wyłącznikami prądu. Zmniejszymy wtedy zużycie prądu, a więc również opłaty będą niższe. Może wydawać nam się, że kwota nie jest duża, jednak po policzeniu w stosunku rocznym, jest to bardzo opłacalna inwestycja.

Opakowania z materiałów recyklingowych

Coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie rzeczy stworzone z materiałów recyklingowych. Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy na kolejne drobne elementy wyposażenia, możemy pomyśleć nad stworzeniem czegoś samemu. Na podstawie dostępnych w internecie wskazówek, możemy stworzyć wiele niepowtarzalnych przedmiotów. Wykonując takie rzeczy z dziećmi, nie tylko spędzimy z nimi czas na wspólnej zabawie, ale również nauczymy ich jak dbać o środowisko.