Mając na uwadze dobro naszej planety, powinniśmy częściej zwracać uwagę na to co kupujemy oraz w co dana rzecz jest zapakowana. Postarajmy się zamieniać plastik na ekologiczne rozwiązania, które coraz częściej pojawiają się na rynku. Opakowania, które możemy poddać recyklingowi, nie zanieczyszczą naszej planety, a co za tym idzie, nie dojdzie do dalszych zmian w ekosystemie.

Plastik, a środowisko naturalne

            Ilość produkowanego plastiku, z roku na rok jest coraz większa. Na ten moment, w każdym domu znajdują się opakowania oraz inne elementy wykonane z tego materiału. Niestety, plastik rozkłada się kilkaset lat, a jego cząsteczki dostają się do wody, a potem do jedzenia, które spożywamy. Coraz więcej osób zaczęło dbać o środowisko, ograniczając jego zużycie, jednak jeszcze długa droga do wyeliminowania go z naszego życia. Klienci coraz częściej zwracają uwagę, czy firma wykorzystuje ekologiczne rozwiązania, dlatego warto rozważyć tego typu działania, na rzecz naszej planety, jak również zwiększenia wyników sprzedażowych.

Ekologiczne naczynia jednorazowe w lokalach gastronomicznych

            Bardzo często słyszymy o wprowadzaniu papierowych słomek oraz kubków, czy nawet zachęcaniu do przychodzenia  z własnym kubkiem do lokali gastronomicznych. Jak to się jednak ma w odniesieniu do naczyń jednorazowych? Kolejne firmy zajmują się produkcją biodegradowalnych talerzy, kubków oraz innych elementów w których podawana jest żywność, aby jak najbardziej zmniejszyć ilość produkowanych odpadów. Kubki wykonane z fusów po kawie, talerze z mączki kukurydzianej, naczynia z liści palmowych i otrębów – to propozycje, które są w czołówce, jeżeli chodzi o biodegradowalność. Warto rozważyć tego typu propozycje, mając swój własny lokal gastronomiczny.

Talerze z liści palmowych

            Talerze z liści palmowych, są bardzo ekologiczne, ze względu na fakt, iż rozkładają się około 90 dni. Dzięki swojej ogromnej wytrzymałości, mogą być stosowane w przypadku dań zimnych, jak również gorących. Nadają się do użytku w zamrażarkach, piekarnikach oraz kuchenkach mikrofalowych. Materiał z jakiego są wykonane, powoduje, że naczynia są lekkie oraz bardzo wytrzymałe. Liście palmowe mają różnorodne kształty oraz wzory, dzięki czemu każdy talerz oraz miska jest niepowtarzalny, czym możesz pozytywnie zaskoczyć swoich klientów.

            Każdy z nas powinien zastosować chociaż minimalną ochronę naszej planety, poprzez ograniczenie ilości plastiku. Dzięki takim zabiegom, kolejne pokolenia nadal będą mogły się cieszyć naszą piękną ziemią. Pamiętajmy, wszystko jest w naszych rękach.