Ekologia już na dobre wkradła się do naszego życia. Jeszcze niedawno kojarzyła się niektórym z fanaberią, inni od razu dostosowali się do zmian i starali się zmodyfikować swoje nawyki. Dziś ekologia już nikogo nie dziwi, a wręcz jest wymagana, zarówno w domu jak i miejscach publicznych, restauracjach czy sklepach. Jednorazowe opakowania do żywności i sztućce kojarzą nam się z jedzeniem na wynos, posiłkach wydawanych w pubach czy grillach na własnym podwórku. Jakie produkty wybrać, aby nie zaszkodzić środowisku?

Jednorazowe sztućce – czym zastąpić plastikowe widelce i noże?

Na każdym kroku możemy spotkać plastikowe sztućce, które często dodawane są do zamawianych na wynos posiłków oraz do fast foodów. Jednorazowe widelce czy noże wykorzystywane są również na różnych domowych imprezach, organizowanych przede wszystkim poza murami – na grillu czy pikniku. Są bardzo wygodne i praktyczne. Nie trzeba ich myć, a pakowane po kilkadziesiąt sztuk pozwolą na zaopatrzenie kilku imprez. Sztućce te są również bardzo ekonomiczne, kosztują niewiele i są dostępne dosłownie wszędzie. Niestety nie są zbyt ekologiczne. Plastik użyty do ich produkcji rozkłada się kilkadziesiąt lat.

Dlatego rozszerzyliśmy naszą ofertę o ekologiczne sztućce wykonane z drewna. Te bez obaw o swoje sumienie możemy wyrzucać po zużyciu. Są biodegradowalne i nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. Dodatkowo są wytrzymałe i odporne na działania wysokiej temperatury.

Co więcej, oferujemy także sztućce z włókien drzewnych, które dodatkowo są wielorazowe! Możemy myć je ręcznie lub w zmywarce i wykorzystać ponownie.

Ekologiczne opakowania do żywności

Biodegradowalne opakowania do żywności są coraz bardziej popularne i wypierają z rynku mniej ekologiczne materiały. Ciekawym rozwiązaniem są naczynia wykonane z otrąb pszennych, liści palmowych czy trzciny cukrowej. Te ostatnie idealnie sprawdzą się do posiłków wydawanych na wynos, ponieważ oferowane są z podziałem na komory i pokrywą. Są świetnym zamiennikiem opakowań styropianowych.

Opakowania wykonane z naturalnych materiałów szybko się rozkładają i nie wpływają negatywnie na środowisko naturalne. Każdy z nas powinien dbać o ekologię i próbować zmieniać świat od z pozoru błahych rzeczy, które jednak w dużej skali mają ogromny wpływ na cały świat. Zacznijmy od małych kroków i zwróćmy uwagę z jakich przedmiotów jednorazowego użytku korzystamy w lokalach gastronomicznych i domowym zaciszu.