Bądź eko!

Naczynia wykonane z otrąb są doskonałym zamiennikiem papierowych, a szczególnie plastikowych pojemników jednorazowych. Talerze i miski z otrąb są wykonane z jadalnego produktu, co oznacza, że mogą być stosowane do żywności, a dodatkowo są również jadalne!

Pojemniki otrębowe rozkładają się już w 30 dni, co w porównaniu z opakowaniami papierowymi, które potrzebują 6 miesięcy na rozkład oraz plastikiem, który jest głównym problemem zanieczyszczenia środowiska, to doskonały wynik. Otręby powstają w wyniku mielenia pszenicy na mąkę, co oznacza, że jest to produkt uboczny, który nie wymaga osobnej produkcji, za co środowisko naturalne może być nam wdzięczne.

Pojemniki otrębowe można zutylizować w kompostownikach lub w koszach z odpadami komunalnymi.

Praktyczne zastosowanie naczyń z otrąb

Naczynia otrębowe są bardzo uniwersalne. Można podawać na nich zarówno dania ciepłe i gorące. Co ciekawe, można używać ich nawet w mikrofalówkach i piekarnikach. Talerze wytworzone z otrąb utrzymują odpowiednią temperaturę dania i nie rozmiękają nawet pod wpływem tłuszczu. To ciekawe rozwiązanie dla restauracji, które chciałby wyróżnić się czymś na tle konkurencji i przy okazji zadbać o dobro planety. Coraz większa świadomość ludzi o konieczność dbania o środowisko naturalne może przynieść większą liczbę gości, która zarówno z ciekawości jak i chęci dołożenia swojej cegiełki dla natury skorzysta z oferty restauracji. Idealnie sprawdzą się również w ogródkach piwnych, gdzie ludzie z przyjemnością na łonie natury jedzą przekąski z ekologicznych talerzy.

Biodegradowalne talerze dostępne są w różnych rozmiarach, aby z łatwością dopasować je do swojego menu. Jedynym mankamentem naczyń z otrąb jest nieznaczne przenikanie smaku otrąb do potrawy, jeśli ta zbyt długo znajduje się na talerzu. Dlatego poleca się podane danie zaserwować jak najszybciej, aby uniknąć zmiany smaku potrawy.