Co to są pojemniki finger food?

Małe, poręczne i estetyczne pojemniki finger food zostały stworzone z myślą o serwowaniu przekąsek. Mieszczą się w jednej ręce, co jest szczególnie przydatne, jeśli wydajemy je przy bufecie czy szwedzkim stole. Wykonane są najczęściej z bezbarwnego, przezroczystego plastiku i mają przeróżne formy. Świetnie sprawdzają się zarówno do przekąsek podawanych na ciepło i zimno, a także słonych i słodkich deserów.

Zalety pojemników finger food

Pojemniki finger food są stosunkowo niedrogie i jednocześnie bardzo efektowne. Podane w nich desery lub przekąski wyglądają apetycznie i zjawiskowo. Są też lekkie i nietłukące się, co z pewnością doceni każdy z gości. W naszym sklepie opakowania finger food są dostępne w wielu różnych, prostych i fantazyjnych kształtach, dzięki czemu liczba pomysłów na przekąski jest wprost nieograniczona.

Pojemniki finger food z założenia zostały wykonane z myślą o małych przekąskach, które możemy zjeść bez użycia sztućców. Dzięki temu często korzysta się z nich na eventach i różnych spotkaniach, gdzie najczęściej na stojąco spotykamy się  z innymi ludźmi i podziwiamy wystawy lub dyskutujemy. Coraz częściej opakowania finger food wykorzystywane są na dużych imprezach okolicznościowych i weselach, gdzie w przezroczystych pudełeczkach serwuje się zmyślne i kolorowe desery, które wyglądają niczym dzieło sztuki.

Wychodząc naprzeciw popularności pojemników, w ofercie pojawiły się także małe, pasujące do nowoczesnych opakowań sztućce, które ułatwią spożywanie podawanych przekąsek.

Co podawać w pojemnikach finger food?

Jak już wspominaliśmy, w pojemnikach finger food można podawać kolorowe desery, takie jak musy owocowe, lody z polewą czy ciasta. Równie często stosuje się je do serwowania modnych przekąsek bankietowych, na przykład tartinek, mini pierożków, ślimaczków z ciasta francuskiego lub drożdżowego, sushi, krakersów z pastami o różnych smakach i wiele innych. Tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia lub kreatywność szefa kuchni. Pojemniki sprawią, że każda przekąska będzie wyglądała nowocześnie i z nutką luksusu.