Czy aluminiowe pojemniki zastąpią opakowania styropianowe?

Najczęściej spotykanymi pojemnikami do dań na wynos w restauracjach i lokalach gastronomicznych były pojemniki styropianowe. Do czasu, aż zostały wycofane z rynku ze względów ekologicznych. Teraz restauratorzy mają nie lada zagwozdkę, czym najlepiej zastąpić popularne, białe pojemniki. W tym artykule postaramy się przybliżyć zalety i wady pojemników aluminiowych, które obecnie nie należą do najpopularniejszych, ale być może w niedalekiej przyszłości staną się topowym produktem.

Dlaczego warto wybrać pojemniki aluminiowe?

Pojemniki aluminiowe mają szereg zalet, na które warto zwrócić uwagę:

  •         Aluminium bardzo dobrze utrzymuje temperaturę dań. W połączeniu z zamknięciem go arkuszem folii aluminiowej lub specjalnym dekielkiem zapewni więcej czasu na dowóz wciąż gorącego obiadu.
  •         Pojemniki z aluminium są trwałe i odporne na działania temperatur. Można je podgrzewać w piekarniku i trzymać w lodówce bez obaw, że opakowanie przesiąknie lub rozmoknie.
  •         Ich cena jest niewygórowana. To tańsza alternatywa dla ekologicznych opakowań z trzciny cukrowej. Kupując pojemniki w opakowaniach zbiorczych zapłacimy nie więcej niż za pojemniki ze styropianu.
  •         Aluminium jest poddawane recyklingowi. Co ciekawe, aluminium jest materiałem, które można poddawać recyklingowi w nieskończoność. Po zużyciu i usunięciu resztek jedzenia wystarczy wyrzucić je do żółtego pojemnika na odpady.

Do czego możemy używać aluminiowych pojemników obiadowych?

Pojemniki aluminiowe mają najczęściej prostokątny kształt o różnej wielkości i wysokości. Z powodzeniem sprawdzą się do wszystkich dań przygotowywanych w piekarniku lub piecu, takich jak makarony, zapiekanki, lasagne, kapsalony, pieczone warzywa, pasztety i wiele innych. Można w nich także piec ciasta i chleby. Są wygodne w użytkowaniu, a ich trwałość zapewni łatwość transportu. Dodatkowo, opakowania są lekkie i estetyczne.

Wychodząc naprzeciw nowym przepisom dotyczącym opakowań jednorazowych, do naszej oferty wprowadziliśmy dodatkowe pojemniki obiadowe z aluminium, które idealnie nadadzą się do serwowania dań na wynos. Pojemniki dwu i trójdzielne wraz z pasującymi dekielkami to propozycja dla wszystkich lokali gastronomicznych wydających dania na wynos i dowóz. Opakowania z dzieloną przestrzenią zapewnią estetykę podania i zadowolenie klientów.