Pojemniki na sałatki i surówki muszą spełniać kilka ważnych funkcji. Po pierwsze muszą być nieprzemakalne. Soczyste warzywa i owoce często puszczają wodę, mogą zawierać również sosy na bazie oliwy lub wody. Po drugie powinny estetycznie prezentować produkt i ochronić go przed nieapetycznym wyglądem po wyłożeniu na talerz, co zapewnią szczelne pokrywki i wytrzymałe opakowania. I po trzecie – ważne, aby były ekonomiczne, ekologiczne i nie wpływały na cenę zakupu sałatki.

Jakie więc opakowania wybrać, aby spełniały wszystkie lub chociaż te najważniejsze dla konsumentów funkcje?

Pudełka papierowe zamykane typu kraft

Ekologia jest coraz ważniejszym kryterium wyboru produktu. Dlatego właśnie do produkcji opakowań zaczęto stosować papier, który pochodzi z odnawialnego źródła i może być poddawany recyklingowi. W naszym sklepie internetowym dostępne są papierowe opakowania typu kraft, które charakteryzują się brązowym kolorem i dbałością o środowisko naturalne. Pojemniki te są wykonane z ekologicznego papieru powleczonego specjalną powłoką odporną na działanie tłuszczu i wilgoci. Szeroki wybór rozmiarów zapewni dopasowanie do każdego rodzaju sałatki i jej ilości. Opakowania te są również dostosowane do dań ciepłych, takich jak zupy i sosy. Można je również przechowywać w lodówce. Pudełka papierowe typu kraft, co bardzo ważne, nie wpływają na smak i zapach jedzenia. Dodatkowo można dokupić do nich plastikowe, przezroczyste wieczka, dzięki którym widać zawartość. Dostępne są również dopasowane wieczka papierowe.

Pojemniki z trzciny cukrowej

Kolejną propozycją są pojemniki z trzciny cukrowej, które także szczycą się mianem pojemników ekologicznych. Wytrzymałe i estetyczne opakowania, które można nabyć w formie okrągłych lub kwadratowych miseczek o różnej pojemności są doskonałe do przechowywania i transportowania sałatek. Odporne na wilgoć, wykonane z trzciny cukrowej, które tak jak papier są surowcem odnawialnym i poddawanym recyklingowi, to świetna alternatywa pojemników mniej ekologicznych. Dodatkowo pojemniki z trzciny cukrowej są odporne na działania wysokich temperatur i można używać ich w mikrofalówce. W naszym sklepie posiadamy również przezroczyste wieczka, które chronią sałatkę przed wyschnięciem i ułatwiają jej transport.

Pucharki zamykane plastikowe

Zamykane pucharki dostosowane do sałatek zapewnią estetyczny wygląd i doskonałą prezentację zawartości. Idealnie sprawdzą się również do wystawy w chłodni. Przezroczyste opakowanie w całości eksponuje zawartość i zachęca do zakupu.

Chociaż plastikowe opakowanie nie kojarzy się z ekologią, zapewniamy, że nasze opakowania są wytrzymałe i z powodzeniem mogą być używane wielokrotnie. Przydadzą się na przykład jako pudełko na sałatkę do pracy lub do przechowywania surówek w lodówce. Wygodne opakowanie z praktycznym zamknięciem chroni również zawartość przed przenikaniem różnych zapachów z innych produktów. Pucharki mają również ciekawy kształt, który zwiększa atrakcyjność posiłku. Są idealne zarówno do sałatek warzywnych jak i owocowych.

Szczelne pojemniki do zgrzewania

Ostatnio bardzo modne stały się pojemniki do zgrzewania. Wykorzystywane są przez firmy cateringowe oraz do ciepłych dań wydawanych na wynos, ponieważ zapewniają szczelność i utrzymanie temperatury. Zapewniamy, że równie doskonale sprawdzą się do sałatek, dokładnie z tych samych powodów. Aby sałatka zachowała świeżość, także powinna być przechowywana w odpowiedniej temperaturze. Pojemniki do zgrzewu idealnie sprawdzą się również w tym przypadku. Dodatkowo szczelne zamknięcie chroni przed przeciekaniem i utratą wilgoci, gwarantując świeżość i jędrność produktu po otwarciu. W naszej ofercie posiadamy pojemniki do zgrzewu o wielu kształtach i rozmiarach, również dwu- i trójdzielne, dzięki czemu możemy zapakować kilka rodzajów sałatek bez ich mieszania się ze sobą. Warto zainwestować w specjalną zgrzewarkę oraz dostosowane do niej pojemniki, ponieważ są one bardzo uniwersalne i sprawdzą się zarówno do dań obiadowych, deserów oraz zimnych przekąsek i sałatek.