Ekologiczne torby papierowe do ponownego użycia      

Torby papierowe, mimo iż nie wyglądają na zbyt wytrzymałe, tak naprawdę mogą unieść nawet kilka kilogramów produktów, które zapakujemy po wizycie w sklepie. Są bardzo pakowne, a wygodna rączka w przeciwieństwie do popularnych zrywek, nie wbija się w dłonie. Brązowa torba z powodzeniem może być wykorzystana do ponownych zakupów, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy, ale też wykorzystamy ją kilkukrotnie, nie tworząc dodatkowych śmieci. Wystarczy, że w domu po rozpakowaniu zakupów, złożymy torbę, najlepiej do jej pierwotnego kształtu, dzięki czemu nie zniszczy się i będzie mogła zostać użyta na następnych zakupach.

Zamiast worka na śmieci

Papierowa torba, która jest już trochę zużyta, może nawet gdzieś naderwana, idealnie sprawdzi się jako dodatkowy kosz na śmieci, do którego można wrzucać papier. Zamiast kolejnego kosza, który zajmuje wiele miejsca w zazwyczaj niewielkiej kuchni, z powodzeniem możemy postawić wąską torbę, którą możemy później wyrzucić razem z zebranymi papierami do jednego kontenera.

Drugie życie biodegradowalnej torebki

Papierowe torby są obecnie bardzo trendy i idealnie dopasowują się do modnego, minimalistycznego stylu życia. Torba, która została nam po zakupach może służyć do przechowywania niemal wszystkiego – ubrań, zabawek, papierów prezentowych i torebek czy zapasów puszek z produktami spożywczymi.

Na wielu blogach możemy znaleźć także ciekawe pomysły jak wykorzystać estetyczny, brązowy papier. Polecamy sprawdzić, jak wykonać papierowe lampiony do ogrodu, torby na prezent oraz mnóstwo innych dekoracji mieszkania.

Żyj zgodnie z zero waste

Zero waste to sposób życia polegający na tworzeniu jak najmniejszej ilości odpadów oraz ich późniejsze przetwarzanie. Dzięki temu dbamy o dobro planety i produkujemy mniej śmieci, które obecnie stanowią duże zagrożenie dla środowiska.

W naszym sklepie posiadamy ekologiczne i biodegradowalne produkty, takie jak opakowania i sztućce jednorazowe, a także eko torby na zakupy, które idealnie wpasowują się w styl zero waste, ponieważ nam także leży na sercu czysta i zdrowa Ziemia.