Etapy działania

Wyznaczamy sobie kilka etapów sprzątania. Może to być podział na poszczególne pomieszczenia lub wykonywanie konkretnych czynności. Posprzątanie jednego pomieszczenia w całości przysporzy nam nie lada radości oraz doda nam siły do dalszych porządków w domu. Jeżeli wolimy jednak skupić się na poszczególnych czynnościach, sprzątanie możemy podzielić je na mycie okien, wycieranie kurzy czy porządki w szafkach. Najlepszym sposobem jest zrobienie odpowiedniej listy, na której wypiszemy sobie zadania do wykonania.

Mycie okien

Zanim zabierzemy się za mycie szyb, przygotujmy sobie odpowiednie środki czystości. Do tej czynności potrzebujemy przede wszystkim odpowiedni płyn do mycia, ściereczkę, która nie pozostawia smug oraz ręcznik papierowy. Jeżeli okna są wysoko, nie zapomnijmy o drabinie lub czymś innym na czym będziemy mogli swobodnie stanąć.

Odkurzanie i mycie podłóg

Podczas sprzątania nie zapomnijmy o dokładnym wyczyszczeniu zakamarków pod meblami. W zależności od rodzaju podłóg, przygotujmy płyn, którym dokładnie zmyjemy kurz oraz inne nieczystości. Warto również zaopatrzyć się w dobrej jakości ściereczki, które nie zostawiają mokrych smug. Dywany najlepiej wynieść na dwór i dokładnie wyczyścić specjalną pianką, która jest do tego przeznaczona. Pamiętajmy by nie uszkodzić powierzchni nieodpowiednimi środkami.

Czyszczenie mebli

Drewniane meble należy czyścić miękką szmatką oraz preparatami do tego przeznaczonymi. Pamiętajmy, by nie myć takich mebli dużą ilością wody, ponieważ w takiej sytuacji możemy uszkodzić daną powierzchnię.

Mycie urządzeń kuchennych

Warto skupić się na dokładnym posprzątaniu kuchni. Lodówkę, kuchenkę, piekarnik oraz mikrofalę można wyczyścić specjalnymi środkami czyszczącymi, które odświeżają oraz usuwają zabrudzenia nagromadzone podczas gotowania

Wiosenne sprzątanie może być bardzo przyjemne, o ile robimy to z pozytywnym nastawieniem oraz odpowiednim planem działania. Nie zapominajmy, że efekty naszej pracy będą widoczne gołym okiem nie tylko dla nas.