Woreczki strunowe – cechy i zastosowanie

Woreczki strunowe mają szerokie zastosowanie – od przechowywania drobnych przedmiotów, po pakowanie żywności. Używane są nie tylko w domach i lokalach gastronomicznych, ale znalazły zastosowanie również w biurach, hurtowniach, magazynach, warsztatach i wielu innych miejscach. Świetnie sprawdzają się w segregowaniu przedmiotów i utrzymaniu porządku.

Cechy torebek strunowych

Torebki strunowe wykonane są z bezbarwnego polietylenu (PE), dzięki czemu ich zawartość jest od razu widoczna. Materiał ten jest wytrzymały, dzięki czemu mogą być używane wielokrotnie. Struna u góry woreczka daje możliwość wielokrotnego zamykania i otwierania torebki. Wygodne zapięcie chroni przedmioty przed zakurzeniem się, wilgocią, a także ochroni znajdujące się wewnątrz przedmioty przed zalaniem. Należ jednak pamiętać, że woreczki strunowe nie są wodoszczelne. Woreczki strunowe są trwałe i dość odporne na przetarcia przetarcia, dzięki czemu możemy z nich korzystać nawet w miejscach gdzie łatwo może dojść do tego typu uszkodzeń.

Zastosowanie woreczków strunowych

Woreczki strunowe mają szerokie zastosowanie, a ich wykorzystanie w głównej mierze zależy od potrzeb i pomysłowości użytkownika. Najczęściej stosowane są do:

  • segregowanie różnych przedmiotów,
  • zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami,
  • pakowanie lekarstw oraz żywności,
  • pakowanie drobnych elementów, takich jak guziki, koraliki, haczyki.
  • przechowywanie monet
  • przechowywanie biżuterii

Ze względu na zróżnicowane potrzeby, woreczki strunowe dostępne są w wielu rozmiarach. Niektóre posiadają także również białą plakietkę, służącą do opisu przedmiotów znajdujących się wewnątrz woreczka.

Torebki strunowe, używane są również bardzo często podczas wyjazdów. Dzięki temu, że są chronią przed wilgocią, można przechowywać w nich pieniądze oraz dokumenty, zmniejszając ryzyko ich zalania.

Przykłady zastosowań

Woreczki strunowe używane są w wielu miejscach, m.in.:

  1. Sklepy jubilerskie – używają woreczków strunowych do pakowania i przechowywania biżuterii, chroniąc ją przed kurzem i wilgocią;
  2. Sklepy pasmanteryjne – sprzedawany w nich towar, jest jest często drobny, dlatego bardzo ważna jest jego segregacja. Przechowywanie guzików, nitek, tasiemek i innych elementów w woreczkach strunowych, pozwala zachować ład i porządek.
  3. Branża gastronomiczna – woreczki strunowe, dzięki odpowiednim atestom, świetnie nadają się do pakowania żywności. Dzięki łatwemu zamknięciu oraz miejscu na opis produktu, możemy również pakować jedzenie, które następnie mrozimy.
  4. Apteki i szpitale - zdarza się, że szpital lub apteka musi wydać pacjentowi pojedyncze tabletki. Wówczas stosowane są właśnie woreczki strunowe, chroniące tabletki przed zagubieniem i zawilgoceniem.

To tylko kilka przykładów miejsc w których torebki strunowe znalazły zastosowanie, ale warto pamiętać dzięki swojej uniwersalności oraz funkcjonalności, znalazły one zastosowanie w wielu branżach oraz gospodarstwach domowych.