Dyrektywa plastikowa – nowe wytyczne w gastronomii

Dyrektywa plastikowa, o której pisaliśmy w poprzednim blogu przyniesie wiele zmian, szczególnie w branży gastronomicznej. Jedną z wielu nowych zasadach będzie zakaz używania styropianowych pojemników jednorazowych, z których korzystało wiele restauracji i punktów gastronomicznych. Pojemniki styropianowe charakteryzowały się wysoką termoizolacją i niską ceną, dlatego tak chętnie korzystano z nich do pakowania posiłków na wynos. Czym więc najlepiej zastąpić zakazane pojemniki styropianowe?

W co zapakować jedzenie na wynos?

Na szczęście mimo wprowadzenia nowych przepisów, wciąż na rynku będzie dostęp do wielu różnych i wartych uwagi pojemników, które idealnie się sprawdzą do wydawania obiadów na dowóz.

Zyskujące popularność w gastronomii są pojemniki do zgrzewu. Wykonane z tworzywa sztucznego opakowania dostępne są o różnych pojemnościach i kształtach. Dodatkowo są również dzielone na dwie lub trzy części oraz bez problemu znajdziemy dedykowane pojemniki na zupy i sosy. Są one idealne do wszystkich rodzajów posiłków, ponieważ dzięki szczelnemu zamknięciu za pomocą zgrzewarki bez obaw można dostarczyć obiad do klienta.

Dla osób nie posiadających zgrzewarki polecamy pojemniki z polipropylenu, które można kupić z pasującymi pokrywkami. W obu rodzajach pojemników dzięki przezroczystemu zamknięciu jedzenie prezentuje się estetycznie i apetycznie, a dodatkowo ułatwia to wydanie prawidłowego zamówienia.

 

Ekologiczne pojemniki do gastronomii

Dla osób chcących dbać o środowisko naturalne polecane są opakowania wykonane z papieru lub pulpy trzciny cukrowej. Szczególnie te drugie, są w pełni kompostowalne w odpowiednich warunkach. Pojemniki ekologiczne są również doskonałym zamiennikiem opakowań z tworzyw sztucznych, ponieważ tak jak one świetnie utrzymują temperaturę oraz nie zmieniają smaku i zapachu potraw. Są też dostępne w wielu różnych kształtach i pojemnościach, dzięki czemu z łatwością dobierzemy odpowiedni pojemnik do menu restauracji.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą pojemników jednorazowych, które spełnią wszystkie normy dyrektywy plastikowej.