Krótka historia frytek

Jako miejsce powstania frytek, historia wskazuje Belgię. Niestety nie wiadomo kiedy i kto usmażył pierwszą porcję pokrojonych w słupki ziemniaków, ale wiemy, że pierwszy bar serwujący frytki powstał właśnie w Belgii w 1857 roku. Frytki w Europie i na całym świecie zostały rozsławione dzięki Anglikom. Podczas I Wojny Światowej wyspiarze pojawili się w Belgii niosąc pomoc i zakochali się w smaku frytek podawanych z rybą, co do dziś uznawane jest za ich narodową potrawę. Niedługo po tym frytki znalazły wielu wielbicieli w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaczęły powstawać masowo bary szybkiej obsługi. Frytki swój sukces zawdzięczają nie tylko niezwykłemu smakowi, ale również szybkości przygotowywania i możliwości jedzenia ich bez użycia sztućców.

W co najlepiej zapakować frytki na wynos?

Opakowania na frytki powinny być ekonomiczne i praktyczne, aby dodatkowo nie wpływały na cenę przekąski i pozwalały wygodnie zjeść je w drodze. W naszym sklepie internetowym oferujemy szereg opakowań a frytki oraz dodatki, które warto dołączyć do zamówień.

Torebki papierowe

Najbardziej popularne i jeszcze do niedawna najczęściej spotykane w punktach gastronomicznych były papierowe torebki, najczęściej w kształcie rożków, które mieszczą idealne porcje frytek. Rożki dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można zapakować odmierzoną bez wagi wybraną porcję frytek – małą, średnią lub dużą. Papier wewnątrz powleczony jest specjalną folią, która zapobiega przesiąkaniu tłuszczu i zapewnia zachowanie czystych rąk podczas jedzenia.

Pudełka kartonowe

W coraz większej ilości barów szybkiej obsługi spotkać można praktyczne, kartonowe pudełka na frytki. Są sztywne i wytrzymałe, zapewniają także wysoką ochronę przed przeciekaniem tłuszczu, a gruba warstwa papieru chroni przed wysoką temperaturą. Pudełka zapewniają bardzo wygodne jedzenie nawet podczas spaceru. Tak jak rożki, dostępne są w kilku rozmiarach dla ułatwienia i przyspieszenia wydawania frytek. Pudełka są bardziej eleganckie i komfortowe w użyciu.

Dodatki do opakowań na frytki

Wielu klientów ze względu na higienę i wygodę jedzenia lubi spożywać frytki za pomocą sztućców. Warto zaopatrzyć się w specjalne, małe widelczyki do frytek, które są jednocześnie praktyczne i urocze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodawać do zamówienia zwykłe, jednorazowe sztućce, które również doskonale spełnią swoją rolę. Widelce do frytek są szczególnie przydatne, jeśli do zamówionych smażonych ziemniaków podajemy ketchup, majonez lub inne sosy. Nowością są specjalne widelczyki do frytek wykonane z ekologicznego drewna, które wyglądają efektownie i elegancko.

Dla estetyki i higieny podania warto do frytek dołączyć także serwetki, które spełniają jednocześnie dwa zadania: zwiększają ochronę przed przesiąkaniem tłuszczu i wysoką temperaturą tworząc dodatkowy bufor, a także pozwolą po posiłku wytrzeć ręce, szczególnie jeśli klient woli jeść frytki palcami.

Frytki to danie, które nie wymaga drogich i wymagających opakowań. Warto posiadać kilka rodzajów i rozmiarów opakowań na frytki, aby klient mógł sam wybrać, w czym wygodniej będzie mu się jadło. Zapewnienie serwetek i sztućców do posiłku zostanie z pewnością docenione i pozytywnie odebrane.