Plenerowy grill to doskonała atrakcja dla całych rodzin czy grup przyjaciół. Wystarczy mały grill, worek brykietu i ulubione kiełbaski, karkówka czy warzywa. Potrawy z grilla są tak rozmaite, że każdy znajdzie swoją ulubioną. Wakacje sprzyjają takim spotkaniom i warto odprężyć się na pustej polanie, nad jeziorem czy piaszczystej plaży, ciesząc się spokojem i towarzystwem.

Grill w plenerze zazwyczaj odbywa się z dala od miasta, dlatego warto wcześniej kupić wszystko, czego możemy potrzebować. Należy pomyśleć nie tylko o przekąskach i napojach, ale również jednorazowych kubkach, talerzykach i sztućcach.

Dobry plan to podstawa udanego grillowania

Przede wszystkim zabierzmy talerzyki i sztućce. Bez nich jedzenie potraw może być kłopotliwe. Pakowane po kilkadziesiąt sztuk talerzyki papierowe lub plastikowe wystarczą nam na kilka takich spotkań. Do tego są lekkie i nie zajmują wiele miejsca. Zastanówmy się, czy będziemy potrzebować małych papierowych tacek, czy wolimy jednak większe, okrągłe talerzyki. Zarówno talerzyki papierowe jak i te wykonane z trzciny cukrowej mają swoje wady i zalety.

Które talerzyki zabrać ze sobą na grilla?

Talerzyki papierowe dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach. Ich zaletą jest niska waga, łatwość transportu bez obaw o uszkodzenia oraz wykonanie z ekologicznych surowców. Można ich bezpiecznie używać z bardzo gorącymi potrawami. Ich jedynym mankamentem jest to, że po jakimś czasie nasiąkają tłuszczem lub sosami i mogą przeciekać.

Talerzyki z trzciny cukrowej to również świetna opcja na plenerowego grilla. Można kupić je w wersji okrągłej i kwadratowej , co idealnie sprawdzi się np. na szaszłyki i duże kawałki karkówki. Talerzyki są lekkie, nie nasiąkają szybko tłuszczem i dobrze utrzymują ciepło. Co najważniejsze, są całkowicie biodegradowalne!  Ich jedyną wadą jest wyższa cena, która mimo wszystko jest przystępna dla każdego.

Wygodne i praktyczne sztućce

Do grillowanych potraw będziemy też potrzebować podstawowych sztućców: widelców i noży. Mogą przydać się też łyżki do nakładania sosów ze słoików. Szeroki wybór sztućców jednorazowych, jakie możemy zabrać ze sobą na grilla zdecydowanie ułatwiają sprawę. Polecamy ekologiczne sztućce drewniane, które są bezpieczne w kontakcie z bardzo gorącą żywnością. Jeśli jednak zależy nam na niskiej cenie, warto zastanowić się nad kupnem sztućców plastikowych.

Co jeszcze może się przydać?

Na grilla warto zapakować folię aluminiową. Przyda się do przygotowania kaszanki, serów pleśniowych i ziemniaków, które można także wrzucić w ognisko. Dodatkowo polecamy zaopatrzyć się w kubki jednorazowe na napoje – plastikowe lub papierowe.

Na koniec zawsze należy po sobie posprzątać. Weźmy ze sobą kilka worków na śmieci, aby posegregować i następnie wyrzucić jednorazowe naczynia i pozostałości po grillu. Dzięki temu będziemy mogli wrócić z uśmiechem w to samo miejsce.