Impreza czas start!

Pierwsze skojarzenie z Halloween? Pomarańczowe dynie z wyrzeźbionymi twarzami, czarne nietoperze i przerażające czaszki. To także świetna myśl przewodnia na dekorację mieszkania, w którym chcemy zorganizować przyjęcie. Kolory narzucają się same – czerń i pomarańczowy. Warto wykorzystać najprostsze dekoracje, takie jak balony, powycinane z czarnego kartonu nietoperze czy małe plastikowe pająki powieszone na firankach. Jeśli masz więcej czasu i trochę kreatywności możesz stworzyć z małych dyń ciekawe ozdoby, takie jak świeczniki czy efektowne rzeźby.

Przed zaproszeniem gości pomyśl, czy ma to być impreza przebierana i koniecznie poinformuj o tym wszystkich zainteresowanych. Zazwyczaj na halloween wszyscy się przebierają i jest z tego świetna zabawa. Fotki z takiej imprezy będą doskonałą pamiątką, a o przyjęciu będzie mówiło się przez długie lata. Najczęściej panowie przebierają się za wampiry, śmierć i zombie. Kobiety chętnie zakładają stroje wiedźmy lub diablicy. Ciekawym pomysłem jest również przebranie się za bohaterów najnowszych seriali czy filmów.

Stoliczku nakryj się

Na każdej imprezie stół powinien być suto zastawiony. Jeśli na imprezie będzie dużo osób, warto zaopatrzyć się w talerzyki jednorazowe, szczególnie gdy nie masz aż tak dużej zastawy stołowej i zabraknie jej dla wszystkich gości. Dodatkowo naczynia jednorazowe mają jeszcze jedną, ogromną zaletę – nie trzeba ich myć, a po użyciu wystarczy je wyrzucić do kosza. Do samo dotyczy kubków – wybierz te kolorowe lub białe, w zależności które bardziej ci odpowiadają.

Możesz przygotować przekąski samodzielnie lub zrobić imprezę składkową – niech każdy przyniesie po jednym daniu. Dzięki temu przekąski będą różnorodne, a ty nie spędzisz całego dnia w kuchni.

Nie zapomnij o drinkach i dobrej muzyce. Warto zastanowić się wcześniej nad playlistą i wybrać odpowiednie piosenki, przy których każdy będzie się dobrze bawił.

Życzymy upiornej zabawy!