Idąc do pracy lub do szkoły zawsze powinniśmy mieć ze sobą drugie śniadanie. Jest ważne zarówno dla osób pracujących fizycznie jak i umysłowo. Przede wszystkim dodaje energii i pozwala wytrwać do obiadu bez podjadania słodyczy czy słonych przekąsek. Dodatkowo drugie śniadanie wzmacnia nawyk regularnego spożywania posiłków, co wpływa na koncentrację i niweluje uczucie zmęczenia. Dlatego nie zapominajmy o przygotowaniu zdrowego posiłku, który niesie ze sobą tylko pozytywny wpływ na nasz organizm. A ty co wybierasz na drugie śniadanie?

Pakujemy pyszne kanapki

Kanapki to jeden z najpopularniejszych posiłków, które szykujemy w domu i zabieramy ze sobą. Przygotowanie ich jest dziecinnie proste i szybkie, a zjedzenie nie wymaga użycia sztućców i można je skonsumować w każdym miejscu, a nawet w „biegu”. Zapakowanie kanapki w samą torebkę śniadaniową może nie wystarczyć. Szczególnie jeśli w środku jest dużo warzyw lub innych dodatków. Takie kanapki warto wcześniej mocno zawinąć w folię aluminiową lub papier śniadaniowy, a następnie, dla wygody zapakować je w woreczek.

Zdrowe i kolorowe sałatki

Sałatki, czy to owocowe czy warzywne wymagają specjalnych pojemników, które pozwolą zabrać gotowy posiłek ze sobą. Jeśli często jemy sałatki, możemy zainwestować w specjalny pojemnik na sałatki z dodatkowym kubeczkiem na sos. Ale gdy mamy na nią ochotę tylko raz na jakiś czas możemy wykorzystać jednorazowe, zamykane pojemniki dostosowane do sałatek. Dzięki temu po zjedzeniu posiłku, opakowanie możemy od razu wyrzucić do kosza. Dla osób, które chcą dbać o środowisko naturalne polecamy opakowania wykonane z papieru lub pulpy trzciny cukrowej.

Fit desery

Modnym ostatnio pomysłem i z pewnością korzystnym dla zdrowia są słoiki z jaglanką, owsianka czy nasionami chia połączonymi z owocami. Szklane słoiki są zazwyczaj ciężkie, dlatego można zastąpić je jednorazowymi konkurentami. W tym celu możemy wykorzystać kubki koktajlowe ze szczelnym zamknięciem. Dodatkowo w takim przezroczystym pojemniku deser wygląda apetycznie i estetycznie.