Koniec wakacji zbliża się nieubłagalnie, jednak mamy jeszcze parę dni, warto więc spędzić ten czas na odpoczynku w gronie znajomych, bądź też w samotności – to zależy czego w danym momencie potrzebujemy. Podpowiemy wam, jak zorganizować ten czas na wiele różnych sposobów.

Leniwy czas

Wakacje były aktywne? Potrzebujesz naładować akumulatory? Ten pomysł jest dla ciebie! Poszukaj miejsca, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał w leniuchowaniu. Może to być balkon na którym rozłożymy sobie wygodne krzesło, postawimy na stoliku lemoniadę oraz przekąski i zagłębimy się w ulubioną lekturę, film, bądź po prostu zamkniemy oczy i będziemy słuchać odgłosów natury. W tym dniu postawmy na całkowity relaks, dzięki czemu odpocznie nie tylko nasze ciało, ale również umysł. Pomocna może być również muzyka relaksacyjna oraz świeczki i kadzidełka, jeżeli zarezerwujemy sobie na taki odpoczynek jakieś popołudnie oraz wieczór.

Jak miło spędzić ostatnie dni wakacjiAktywny wypoczynek

Nie lubisz siedzieć w miejscu, musisz coś robić? Aktywność to twoje drugie imię? Może wybierzesz się zatem na morze lub nad jezioro, gdzie ze znajomymi będziesz mógł zagrać w piłkę nożną, w siatkę lub popływać. Nie zapomnij jednak zabrać ze sobą czegoś do jedzenia oraz picia, ponieważ nadmierny wysiłek sprzyja większemu apetytowi. Aby ograniczyć ilość rzeczy, warto zabrać ze sobą naczynia oraz kubki jednorazowe, które po użyciu będziemy mogli wyrzucić do odpowiedniego pojemnika na odpady. To ogromne ułatwienie, jednak pamiętajmy by zabierać naczynia, które są biodegradowalne.

Romantyczny wieczór we dwoje

Planujesz spędzić te ostatnie chwile wakacji ze swoją drugą połową? Wybierz miejsce, gdzie nie będzie tłumów. Może romantyczny piknik na plaży? Rozłóż na plaży koc, jedzenie, może jakieś lampiony i cieszcie się wieczorem przy winie, oglądając gwiazdy. Jeżeli jednak nie lubicie takiego klimatu, możecie również pomyśleć o wesołym miasteczku, które jeszcze nie złożyło swoich urządzeń. To bardzo dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu przy odrobinie rozrywki. Dodatkowo, po atrakcjach, możecie iść na romantyczny spacer ulicami miasta i podziwiać piękną architekturę.

Chwile w rodzinnym gronie

Czas spędzony w gronie rodziny, jest zdecydowanie bardzo ważny. Co jednak możecie zrobić, by nie spędzić ostatnich chwil wakacji przed tv? Może wieczór gier planszowych? To rozrywka dla dużych i małych, gdzie nikt nie powinien się nudzić. Przygotujcie dużo miejsca, trochę przekąsek i bawcie się dobrze. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

To tylko parę pomysłów na spędzenie ostatnich chwil wakacji. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy.