Dlaczego kubek papierowy 200ml jest tak popularny

Kubki papierowe są najczęściej używanymi kubkami jednorazowymi, w szczególności do ciepłych napojów. Mają szereg zalet, które ułatwiają podjęcie decyzji przy wyborze jednorazowych naczyń. Kubek papierowy 200ml jest niezwykle uniwersalny i praktyczny. To właśnie on znajduje się w większości automatów do kawy, na stacjach benzynowych czy wszędzie tam, gdzie oferowane są gorące napoje na wynos.

W obecnych czasach kult coffe to go już na dobre zakorzenił się w naszej codzienności. Kochamy kawę. Ale nie zawsze mamy możliwości i czas zaparzenia idealnego napoju, który pomaga rozpocząć nam dzień. Dlatego kawa na wynos jest tak często spotykana. Kupujemy ją podczas podróży na stacjach benzynowych lub w sieciowych fast foodach. Zachodzimy po nią po drodze do pracy czy podczas spaceru. Korzystamy z jej dobrodziejstw podczas zakupów i wykonywaniu codziennych obowiązków. Kawa nas pobudza, poprawia nastrój i przede wszystkim – doskonale smakuje. Szczególnie, gdy przygotowywana jest ze świeżo mielonych ziaren i podana w nasz ulubiony sposób – bez dodatków, ze śmietanką czy spienionym mlekiem. Uzbrojeni w kubek papierowy 200ml pełny pysznego napoju jesteśmy gotowi do podejmowania wyzwań.

Kubki papierowe równie dobrze sprawdzają się do innych zimnych i gorących napojów. Można podawać w nich herbatę, gorącą czekoladę, soki, wodę i gazowane napoje. Pojemność 200ml to najczęściej wybierana porcja napoju. W sam raz do wypicia gorącego napoju zanim wystygnie, a po spożyciu nie czujemy się przepełnieni. To po prostu idealna ilość każdego napoju.

Kubek papierowy 200ml nie musi być nudny

Kubki papierowe są produkowane w wielu różnych wzorach i kolorach. Często wybierane są kubki z nadrukiem. Możemy wybrać kubek z gotowym nadrukiem lub zamówić kubki z własnym logo, napisem czy dowolną grafiką. Kolorowe kubki przyciągają wzrok i są po prostu efektowne. Ale kubki gładkie i jednokolorowe również mają swoje zalety. Są estetyczne i nie narzucają określonego napoju, który powinien znaleźć się w kubku. Dodatkowo, na takim kubku możemy przykleić naklejkę ze swoim logo, rodzajem napoju czy napisem miłego dnia. Świetnym rozwiązaniem jest również opisywanie markerem kubków- czy to imieniem zamawiającego czy rodzajem zamówionego napoju.

W czym jest lepszy kubek papierowy 200ml

Kubki papierowe często są porównywane z kubkami plastikowymi. Jednak ich właściwości zdecydowanie się różnią. Przede wszystkim odróżnia ich materiał wykonania. Plastikowe kubki wykonane są z białego, przezroczystego lub kolorowego tworzywa, które jest całkowicie nieprzemakalne. Kubki posiadają specjalne wypustki, które chronią przed wyślizgnięciem się ich z dłoni. Szczególnie, jeśli wlewamy do nich zimne napoje z lodem – woda skrapla się i powoduje, że kubek może być bardziej śliski. Kubki plastikowe są miękkie i nie nadają się do gorących napojów. Zazwyczaj maksymalna temperatura napoju, jaka może być wlewana do kubka z tworzywa sztucznego to 40°C.

Dlatego kubek papierowy jest bardziej praktycznym wyborem. Są dużo bardziej uniwersalne, ponieważ można wlewać do nich gorące i zimne napoje. Mimo iż wykonane są z papieru są nieprzemakalne i trwałe. Jeszcze do niedawna do wszystkich kubków papierowych dokładana była warstwa specjalnego wosku, który zwiększał wodoodporność. Dzisiejsze techniki pozwalają już na tak mocne zgrzewanie warstw papieru, że nie trzeba powlekać ich plastikiem. Dzięki temu są ekologiczne i dużo bardziej bezpieczne dla zdrowia.

Kubki wykonane są z grubego papieru, co pozwala wygodnie trzymać go w ręce, mimo iż w środku może znajdować się świeżo parzona kawa. Papier pozwala też na dłużej cieszyć się ciepłym napojem, ponieważ dobrze izoluje temperaturę. W szczególności, gdy do kubka dołożymy specjalną pokrywkę z otworem do picia. Pokrywki są idealnie dopasowane na kubek papierowy 200ml. Pozwala bezpiecznie pić napój w trakcie spaceru, jazdy samochodem czy autobusem. Napój w zamkniętym kubku jest również dużo bardziej komfortowy podczas pracy. Nawet jeśli przypadkowo przewrócimy kubek, rozlejemy tylko niewielką część napoju. To szczególnie ważne, jeśli pracujemy w biurze przy komputerze, wśród dokumentów lub delikatnych sprzętów, które łatwo uszkodzić poprzez zalanie.
Kubek papierowy nie wpływa na smak i zapach napoju, co również jest bardzo istotne. Nawet po długim czasie od wlania kawy czy herbaty, kubek papierowy nie wydziela żadnych zapachów, ani substancji, które mogłyby wpłynąć na aromat lub smak. Ich wadą jest to, że niestety nie możemy zbyt długo przechowywać w nim płynów, ponieważ po kilku godzinach papier może rozmoknąć.

Kubek papierowy 200ml – zalety

Podsumowując, kubek papierowy jest doskonały do każdego rodzaju napojów. Oto jego najważniejsze zalety:

• Można używać ich do gorących i zimnych napojów – do kawy, herbaty, czekolady, kakao, soków, wody i napojów gazowanych;
• Można połączyć je ze specjalnymi wieczkami ułatwiającymi picie napojów podczas podróży czy spacerów. Dostępne są także specjalne papierowe opaski, które chronią wrażliwą skórę dłoni przed ciepłem. To również świetny sposób na podanie gorącego napoju dziecku;
• Nie wpływa na smak i zapach napoju, bez względu na czas przechowywania
• Wykonany jest tylko z papieru, bez żadnych szkodliwych substancji
• Jest ekologiczny – po użyciu można oddać go do recyklingu, wrzucając czysty kubek do odpadów papierowych
• Jest wytrzymały i trwały – mocny, twardy kubek bardzo dobrze leży w dłoni, nie pęka i nie dziurawi się
• Jest tani i łatwo dostępny
• Dostępny w wielu kolorach, z nadrukami i bez