Praktyczne opakowania cateringowe

Pudełka cateringowe doskonale sprawdzają się do pakowania niemal każdego posiłku. Różne rodzaje i wielkości opakowań pozwalają wybrać te najbardziej odpowiednie, dopasowane do wybranego dania i wielkości porcji.

Wiele restauracji i innych lokali gastronomicznych oferuje swoim klientom posiłki na wynos. Dobrze dobrane opakowanie, które pozwala estetycznie zapakować posiłek i dowieźć go do klienta to bardzo ważna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Rozlany sos czy zupa z pewnością nie przysporzy nam sympatii. Za to szczelnie zamknięte opakowanie, które jednocześnie zadba o odpowiednią temperaturę dania będzie dużym plusem dla lokalu.

Opakowania są niezbędne także w restauracjach, które nie mają oferty dowozu. Jednak wielu klientów nie dojada swoich obiadów lub deserów i chciałoby zabrać je ze sobą. Takie sytuacje zdarzają się dość często, dlatego warto przygotować w restauracji odpowiednie pojemniki.

Opakowania z tworzyw ekologicznych

Coraz więcej klientów i właścicieli lokali gastronomicznych zwraca uwagę na ekologię i stara się produkować jak najmniej śmieci. Dlatego na rynku opakowań jednorazowych pojawia się coraz więcej pudełek produkowanych z ekologicznych materiałów lub też recyklingowych. Jednymi z nich są opakowania z pulpy trzciny cukrowej lub innych odpadków skrobiowych. Są zarówno wytrzymałe, jak i estetyczne. Wykonane najczęściej w białym kolorze, świetnie współgrają z każdym rodzajem jedzenia. Opakowania z trzciny są biodegradowalne, a co ważne, produkowane z odpadów powstających po zbiorach trzciny cukrowej. Nie wpływają więc negatywnie na środowisko, a wręcz przeciwnie – nie pozwalają na marnowanie wytworów natury.

Ekologiczne opakowania cateringowe mają też wiele innych zalet – są całkowicie bezpieczne w kontakcie z jedzeniem, można używać ich do gorących potraw i mimo wykonania z resztek roślinnych, nie wpływają na smak i zapach jedzenia.

Opakowania do zgrzewu

Ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem są plastikowe lub wykonane z pulpy trzciny cukrowej opakowania do zgrzewu. Są to najbardziej szczelne i bezpieczne w transporcie pojemniki. Nawet przypadkowe przewrócenie się dobrze zgrzanego z folią pojemnika nie sprawi, że zawartość wyleje się lub wysypie. Ogromny wybór pojemności i funkcjonalności pojemników cateringowych do zgrzewu sprawia, że każdy lokal gastronomiczny może zaopatrzyć się w najbardziej pasujące opakowania. Jedyny minus tych opakowań to konieczność zakupu profesjonalnej zgrzewarki, ale poniesienie jednorazowego kosztu przyniesie zyski w postaci szybkiego i łatwego zamykania pojemników oraz zadowolenia klientów.

Desery i sałatki

Do opakowań cateringowych należą także opakowania do serwowania kolorowych sałatek i deserów. Pakowanie przekąsek i słodkości, tak aby zachować ich przyciągający wygląd jest nie lada sztuką. Dlatego warto zakupić efektowne pucharki na desery czy przezroczyste miseczki o fikuśnych kształtach, które zwiększą apetyt na słodycze. Opakowania cateringowe są również świetnym rozwiązaniem na różnych imprezach firmowych, piknikach czy eventach. Stylowe i nowoczesne opakowania finger-food sprawiają, że przyjęcie wydaje się być bardziej uroczyste i eleganckie. Niewielkie porcje pakowane do małych pojemniczków pozwalają spróbować wiele przekąsek i szybko je zjeść bez użycia talerzy, a często nawet sztućców.

Opakowania cateringowe są bardzo szeroko rozbudowaną grupą pojemników jednorazowych tworzonych z myślą o gastronomii. Producenci wręcz prześcigają się w pomysłach wprowadzając na rynek ładniejsze, praktyczniejsze i wytrzymalsze opakowania, które spełnią zarówno rolę praktyczną jak i estetyczną.