Plastikowe pudełka na ciasto

Wykonane z wytrzymałego i najczęściej przezroczystego plastiku pudełka na ciasto są często wybieraną formą pakowania wypieków. Opakowania te mają wygodne zamknięcie, które pozwala przetransportować ciasto do domu w nienaruszonym stanie. Taki plastik ma również niezbędne atesty pozwalające na ich bezpośredni kontakt z żywnością. Kolejnym atutem plastikowych pudełek na ciasto jest ich nieprzemakalność. Dzięki temu z łatwością zapakujemy do nich ciężkie ciasta z masą czy tłustą polewą.

Plastikowe, zamykane pudełka na ciasto dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dlatego można zapakować do nich małe kawałki oraz całe wypieki.
Ciekawą propozycją są także plastikowe pudełka na torty. Wysokie opakowanie pozwala zapakować okrągły tort, który często posiada delikatne dekoracje i zdobienia. Takie opakowanie zapewni mu bezpieczeństwo podczas transportu.

Przezroczyste pudełka świetnie eksponują ciasta i pozwalają kontrolować zawartość. Takie opakowania można bez problemu przechowywać w lodówce, a ich zamknięcie pozwoli na dłużej zachować świeżość i odpowiednią konsystencję.

Pudełka na ciasto wykonane z papieru

Papierowe pudełka na ciasta są zwykle dekoracyjne i efektowne. To właśnie one królują w cukierniach, ponieważ wszyscy doskonale wiedzą jak ważne jest piękne opakowanie. Dostępne w różnych kształtach i wielkościach papierowe pudełka na ciasto są również bardzo praktyczne. Ich przechowywanie nie wymaga wiele miejsca – pudełka najczęściej składa się zaraz przed pakowaniem ciasta. Przed złożeniem są płaskim kawałkiem kartonu, co pozwala przechowywać ich ogromną ilość bez dużej straty miejsca.

Pudełka papierowe są często ozdobne. Posiadają kolorowe, często sugestywne wzory, które świetnie sprawdzają się na każdą okazję. Opakowania można zakupić w różnych formach, dzięki czemu idealnie nadają się do pakowania kawałków ciast, ciastek i tortów. Warto pamiętać, aby pod tłuste masy i wilgotny biszkopt podkładać specjalne, nieprzemakalne spody lub po prostu folię aluminiową czy inne zabezpieczenie. Nasiąknięty papier może spowodować wypadnięcie ciasta z opakowania w najmniej odpowiednim momencie, a tego przecież najbardziej chcemy uniknąć.

Pakowanie ciast na wynos

Ciasta wymagają odpowiedniego opakowania i tak naprawdę to najważniejsze jest, aby klient bez problemu dostarczył ciasto do domu czy miejsca przyjęcia. Ale to od sprzedawców zależy jak zapakują wypieki – czy to w przezroczyste plastikowe pudełka, papierowe kartoniki czy dekoracyjne papierowe opakowania.